Awans i podwyżka

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Awans i podwyżka

Post autor: trzezwylesnik »

Jak w temacie. Ile wynosi minimalna wartość podwyżki co trzy lata? I jak to się ma do stopnia służbowego. Proszę o ewentualne szczegóły na priv. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Re: Awans i podwyżka

Post autor: niziołek »

trzezwylesnik pisze:Jak w temacie. Ile wynosi minimalna wartość podwyżki co trzy lata? I jak to się ma do stopnia służbowego. Proszę o ewentualne szczegóły na priv. pozdrawiam.
Nie ma czegoś takiego jak minimalna wielkość podwyżki za 3 lata, bo np. ja dostawałem podwyżkę przez ostatnie 16 lat raz na 8 lat. Ostania podwyżka po 8 latach w ubiegłym roku wyniosła u mnie 250 zł brutto, pomimo że w piśmie pisało że jedna trzecia załogi po 300 zł. brutto. Także kolego to nie jest obligo i każdy udzielny Pan na folwarku robi sobie co chce...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17315
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Pula do planu na 2016 to prawdopodobnie 33% załogi*350 zł, a dzieli otrzymaną kwotę kierownik jednostki. I nie ma tak, że się awans należy.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4269
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: Awans i podwyżka

Post autor: Fichtel »

niziołek pisze:...Także kolego to nie jest obligo i każdy udzielny Pan na folwarku robi sobie co chce...Hej! :)
obligo nie obligo
folwark folwarkiem
O powodach nie pogadamy bo ani MY to Twój Szef i nie wiemy co myśli.
Ani MY to Ty i nie wiemy dlaczego nie "dostałeś".
Ale tylko jedno pytanie:
Masz u siebie ZZ jeden lub drugi albo i oba?
U nas takie "awanse" to kwestia protokołu podpisanego przez oba związki (mamy dwa).
Kierownik jednostki zadowolony, bo odpowiedzialność spada na ZZ a ZZ pracowników też nie dadzą poniewierać.
Celowo napisałem pracowników, ponieważ nie wszyscy do ZZ należą a jednak nie są za to "karani"... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

niziołek pisze:Nie ma czegoś takiego jak minimalna wielkość podwyżki za 3 lata, bo np. ja dostawałem podwyżkę przez ostatnie 16 lat raz na 8 lat. Ostania podwyżka po 8 latach w ubiegłym roku wyniosła u mnie 250 zł brutto, pomimo że w piśmie pisało że jedna trzecia załogi po 300 zł. brutto. Także kolego to nie jest obligo i każdy udzielny Pan na folwarku robi sobie co chce...Hej!
Teraz to powinno być już tylko lepiej :roll:
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

U nas w jednostce ZZ przycisnęły szefa i jest zarządzenie, w którym przedstawiono jasno awans raz na 3 lata dla każdego pracownika. Wcześniej to się odbywało na zasadzie, kto z kim dobrze żyje i niektórzy dostawali częściej awans i podwyżki a inni bardzo rzadko.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wszelkie podziały jakichkolwiek dóbr na zasadzie "wszystkim po równo" są demoralizujące i demotywujące. Każde ZZ, które w tym kierunku zmieniają zasady, działają de facto na szkodę pracownika. I to powinno być karalne a nie powodem do chluby.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4269
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:Wszelkie podziały jakichkolwiek dóbr na zasadzie "wszystkim po równo" są demoralizujące i demotywujące. Każde ZZ, które w tym kierunku zmieniają zasady, działają de facto na szkodę pracownika. I to powinno być karalne a nie powodem do chluby.
i święte słowa
tak samo jak polityczne nadanie szefostwa
czyli co prywatyzacja...?
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Piotrek pisze:Wszelkie podziały jakichkolwiek dóbr na zasadzie "wszystkim po równo" są demoralizujące i demotywujące. Każde ZZ, które w tym kierunku zmieniają zasady, działają de facto na szkodę pracownika. I to powinno być karalne a nie powodem do chluby.
Piotrze chyba nie zrozumiałeś. Nie wszystkim po równo tylko na zasadzie, jeśli nie dałeś ciała to raz na 3 lata każdemu pracownikowi należy się podwyżka. Jaka jej jest wartość na poszczególnego łebka to już zależy od góry.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170204
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

trzezwylesnik pisze: I jak to się ma do stopnia służbowego.
Ma to się nijak. Czym innym jest podwyżka teoretycznie dla 1/3 załogi, a czym innym może być awans (np. zmiana stopnia służbowego, jeżeli jest się w SL).
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

trzezwylesnik pisze:jeśli nie dałeś ciała to raz na 3 lata
:lol: Zauważyłem że Ci co dawali ciała, czyli włazili w dupę bez mydła i inne takie tam usługi wykonywali to dostawali nawet częściej niż co 3 lata...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

niziołek pisze:Zauważyłem że Ci co dawali ciała, czyli włazili w dupę bez mydła i inne takie tam usługi wykonywali to dostawali nawet częściej niż co 3 lata...Hej!
Ale teraz to dostaniesz chyba już co rok? W ramach odszkodowania za krzywdy?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170204
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

drwalnik pisze:Ale teraz to dostaniesz chyba już co rok? W ramach odszkodowania za krzywdy?
widzę, że i już do Ciebie dotarł news. Jak to szybko informacje w naszym leśnym światku się roznoszą :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Sten pisze:Jak to szybko informacje w naszym leśnym światku się roznoszą
Szybciej na zewnątrz niż u Was w firmie wewnątrz :P
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

drwalnik pisze:
niziołek pisze:Zauważyłem że Ci co dawali ciała, czyli włazili w dupę bez mydła i inne takie tam usługi wykonywali to dostawali nawet częściej niż co 3 lata...Hej!
Ale teraz to dostaniesz chyba już co rok? W ramach odszkodowania za krzywdy?
:shock: Złośliwy jesteś bardzo... Nie występowałem do Sądy Pracy, choć mogłem, bo przecież odwołano mnie z wieloma uchybieniami, w rażący sposób, gdzie były i dyskryminacja i mobbing i brak powiadomienia ZZ... Nie wystąpiłem o odszkodowanie i żadnego odszkodowania nie dostałem... Jeżeli tak boli Cię mój ewentualny awans, to ja to traktuję jako zaszczyt pełnienia nowego wyzwania. Mam nadzieję że dam radę i trzymaj za mnie kciuki lub pomódl się w mojej intencji żebym mógł sprostać wyzwaniom...Hej! :) :spoko:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

trzezwylesnik pisze:Nie wszystkim po równo tylko na zasadzie, jeśli nie dałeś ciała to raz na 3 lata każdemu pracownikowi należy się podwyżka.
To jest dokładnie ta zasada. Awans nie za osiągnięcia, wkład pracy, innowacyjność, wyjątkową przydatność ale po prostu "z automatu", wg. listy obecności. I nie ma znaczenia zróżnicowanie wysokości podwyżki, ale fakt, że gdy się spokojnie za biurkiem odczeka 3 lata to podwyżka przyjdzie.
Przecie to zniechęca nawet wybitne jednostki do jakiejkolwiek aktywności. Po co "spinać poślady" skoro i tak przyjdzie co się "wedle przydziału" należy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170204
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

drwalnik pisze:Szybciej na zewnątrz niż u Was w firmie wewnątrz :P
Owszem, jakże często to bywa ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

trzezwylesnik pisze: Ile wynosi minimalna wartość podwyżki co trzy lata?
Zawsze w piśmie "stoi", że awans jest dla 1/3 załogi średnio po ..............., nie mniej niż .......... Tylko na podstawie tych słów niektórzy interpretują to, że wychodzi co 3 lata dla każdego..... Takiego oficjalnego zapisu nigdzie nie ma.
niziołek pisze:Ostania podwyżka po 8 latach w ubiegłym roku wyniosła u mnie 250 zł brutto,
Takie minimum podwyżki jest zawsze w piśmie sprecyzowane.
niziołek pisze: Zauważyłem że Ci co dawali ciała, czyli włazili w dupę bez mydła i inne takie tam usługi wykonywali to dostawali nawet częściej niż co 3 lata..
Teraz pewnie gdzie niegdzie będzie tak samo, tylko osoby się zmienią ;)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

niziołek pisze:Mam nadzieję że dam radę i trzymaj za mnie kciuki lub pomódl się w mojej intencji żebym mógł sprostać wyzwaniom...Hej!
Wolałbym, byś tych swoich wyzwań nie realizował, tak szczerze powiem.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

drwalnik pisze:
niziołek pisze:Mam nadzieję że dam radę i trzymaj za mnie kciuki lub pomódl się w mojej intencji żebym mógł sprostać wyzwaniom...Hej!
Wolałbym, byś tych swoich wyzwań nie realizował, tak szczerze powiem.
:D To Ty jesteś lepiej poinformowany o moich wyzwaniach niż ja... :lol: Gratuluję wywiadu...Czy Pan jest ze WSI :lol: To żart oczywiście..Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ODPOWIEDZ