Straż Leśna

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

piotrk pisze:callahan napisał/a:
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas"
Jak uczy jednak dzień codzienny w LP ci na "rodillas" awansują i dostają podwyżki częściej nić ci na "pie"...
W tym cały problem - wybory i związane z nimi konsekwencje. W moim podpisie nie ma cytatu w stylu: pokorne ciele dwie matki ssie. Za to taki mi też pasuje, to z Grzesiuka: "boso ale w ostrogach". 8)
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Ten rysunek bardziej pasuje do Akcji "Choinka".
Tylko śniegu nie ma.
straszny naleśnik
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Wkleję, aby nie przepadło po czasie :roll:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak a'propos powyższego rysunku

Echo Dnia (Radomskie)
RADOM: ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNA AKCJA PRZECIWKO NISZCZENIU LASÓW
Leśnicy polują na handlarzy
Mandaty i wnioski do sądu czekają na osoby, kradnące na wieńce gałęzie z lasu - Straż Leśna i policja rozpoczęły akcję "Stroisz 2008", której celem jest zapobieganie niszczeniu lasów.
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych leśnicy, we współpracy z policją i innymi służbami mundurowymi, rozpoczęli akcję przeciwdziałania nielegalnemu pozyskaniu stroiszu jodłowego i innych roślin, służących do wykonywania ozdób nagrobnych. Kradzieży jest wyraźnie mniej. W roku 1997 roku wykryto aż 37 przypadków nielegalnego wycinania lub handlu jodłą i zatrzymano 63 sprawców, w roku 2007 stwierdzono tylko siedem przypadków kradzieży i ujęto pięciu sprawców - wyjaśnił Mariusz Turczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
W najbliższym czasie pojazdy poruszające się po drogach leśnych i przylegających do lasów będą sprawdzane przez patrole. Kontrolowane będą także targowiska. W przypadku stwierdzenia nielegalnego pozyskania
stroiszu Straż Leśna może ukarać mandatem karnym do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego.
Mariusz Turczyk, rzecznik Lasów Państwowych w Radomiu:
- Warto pamiętać, że decydując się na zakup ozdób wykonanych z gałązek jodłowych nieznanego pochodzenia, przyczyniamy się do dewastacji naszych lasów.
Wyjeżdżający z lasów będą kontrolowani przez Straż Leśną i policję.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

A "najlepszy" jest komentarz pod artykułem w Onecie z dnia 28 października, do którego zresztą odnosił się satyryczny rysunek.
Kradzież? Leśnikom zaczęło się wydawać,że lasy są ich, ludzie po prostu przychodza po swoje.A tym małpom w zielonym pokażmy wała!
~do roboty zielone pasożyty!
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

aga.kinsel pisze:Cytat:
Kradzież? Leśnikom zaczęło się wydawać,że lasy są ich, ludzie po prostu przychodza po swoje.A tym małpom w zielonym pokażmy wała!
~do roboty zielone pasożyty!
Jagienko nie przejmuj się głupotami pisanymi przez głupków. Pewnie człowiek tkwi jeszcze w głębokiej komunie i dalej myśli, że państwowe - znaczy wszystkich i można się częstować bez umiaru.

[ Dodano: 01-11-2008, 11:57 ]
Sten pisze:Cytat z Turczyka: W przypadku stwierdzenia nielegalnego pozyskania
stroiszu Straż Leśna może ukarać mandatem karnym do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego.
Wymądrzać się potrafi, i ja tak też potrafię. Ciekawe czy kiedykolwiek był w terenie i "stwierdził na targowisku nielegalne pozyskanie". :lol:
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

callahan pisze:Ciekawe czy kiedykolwiek był w terenie i "stwierdził na targowisku nielegalne pozyskanie". :lol:
"a bo panie, to z mojego ogródka jest" :wink:
albo
"kupiłem na giełdzie w Warszawie, tam mają legalną jodłę z Radomia" :roll:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

callahan pisze:Pewnie człowiek tkwi jeszcze w głębokiej komunie i dalej myśli, że państwowe - znaczy wszystkich
on raczej tkwi jeszcze głębiej, wszak w byłym carskim zaborze to normalka, że jak nie moje to niczyje, ta "tradycja" dalej jest żywa - niestety.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

A ja teraz z innej beczki.
Czy upoważnienie szefa do przechowywania, obrabiania i takie tam danych osobowych można bezboleśnie rozszerzyć ze stanowiska komputerowego w biurze na środek przenośny, typu laptop, palmtop i inny łaptop, aby legalnie wykorzystać go w terenie celem sprawdzenia, czy dana osoba nie była kiedyś pouczana bądź karana za wjazd pojazdem na drogę leśną np?
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jeżeli ten laptop jest własnością n-ctwa, to upoważnienie jest i owszem ważne. Według mojej skromnej oceny ideałem byłoby stworzenie czegoś na wzór CEPIKu leśnego, w którym to strażnik miałby dostęp do wszelkich przypadków z terenu kraju i bazy danych o wykroczeniach i przestępstwach popełnionych na terenie LP. KCIK tego nie rozwiąże, bo tam się ma :wink: rejestrować tylko przestępstwa, a sam oficjalny CEPIK pewnie jeszcze długo nie będzie dostępny dla St. L a i tak jest o tyle niedoskonały z leśnego punktu widzenia, że znajdują się w nim tylko dane - jak sama nazwa wskazuje - dotyczące kierowców. Wydaje mi się, że stworzenie aplikacji w LP z taką ewidencją nie jest jakimś szczególnym wyzwaniem. To chyba tylko kwestia chciejstwa.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:To chyba tylko kwestia chciejstwa.
To kwestia głównie pieniędzy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

piotrk pisze:To kwestia głównie pieniędzy...
jak mi się zdaje średnio zdolny informatyk taką aplikację zrobiłby w tri miga i małym nakładem kosztów. W sumie od czego jest ZILP. Tak wiem, że oni wielce zapracowani, ale chyba zakład ten m.in. po to został powołany.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:jak mi się zdaje średnio zdolny informatyk taką aplikację zrobiłby w tri miga i małym nakładem kosztów.
Tego typu ogólnopolska, wielodostępna baza danych to nie jest aplikacja do napisania "w tri miga"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

piotrk pisze:Tego typu ogólnopolska, wielodostępna baza danych to nie jest aplikacja do napisania "w tri miga"...
A ja myślę podobnie jak Sten - to nic trudnego. A pomysł dobry. Choć np. dostęp do PESEL-u już częściowo rozwiązywałby problem. Byle Straż Miejska takowy posiada. Panowie KPSL-e oraz pozostali, co myślicie ?
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

callahan pisze:A ja myślę podobnie jak Sten - to nic trudnego.
No to siądźcie obaj ze Stenem i napiszcie. Powodzenia.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

piotrk pisze:No to siądźcie obaj ze Stenem i napiszcie. Powodzenia.
Eeee, ja się do tego nie nadaję :wink: , niestety nie w informatyczne zawiłości powędrowałem niegdyś. :)
Popatrz na program typu "@-strażnik" dotyczący Straży Miejskich. A może by splagiatować KCIK do skali potrzebnej Straży L. ? :wink:
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

callahan pisze:A może by splagiatować KCIK do skali potrzebnej Straży L. ?
Pomysł niegłupi, ale czy realny? Tak sobie głośno myślę, że gdyby rdlp-y przynajmniej raz w miesiącu przesyłały drogą elektroniczną do Michała K. informacje dotyczące wykroczeń i pouczeń zaewidencjonowanych przez Posterunki, a ten odrotnie do każdego posterunku wysyłałby bazę danych o tychże ze wszystkich n-ctw, to może by to i zadziałało. To wersja taka mocno przaśna., bo takie informacje powinny być aktualizowane na bieżąco i chyba istnieje taka możliwość i wprowadzenie jej w życie jak mi się zdaje nie wygenerowałoby jakichś specjalnych kosztów. Bo cóż to za problem wysłać 430 maili? Nawet 2 -3 razy w tygodniu. No ale może niech się wypowie ktoś bardziej biegły w informatyce.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten... Daj spokój. Bo mi policzki ze śmiechu poodpadają...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Odkurzam stary temat. Niegdysiejsze roczne, następnie połroczne LPIR-y, mają się stać kwartalnymi. Czy to dobrze ?
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
ODPOWIEDZ