Pojazdy ATV i UTV dedykowane Braci Leśnej.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Polaris -AC pisze:...posiadam pulę zaproszeń dla VIP -ów ...
POLARIS AC
A co opócz jazdy zaliczne jest do pakietu VIP...? :P
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Kolego Fichtel by być przekonanym należy się przekonać :D :D :D :D
Ja dałem propozycję ty z niej korzystasz lub nie :D
Jaki status imprezy taki status VIP-a :D
POLARIS AC
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105114
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kurna, pojechał bym chętnie z VIP-owska wejściówką na Cavaliadę do Warszawy. :!:
Bo pewnie była by okazja wypić piwko z Martą :) A tu taki pech i brak mobilności :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Fichtel pisze: A co opócz jazdy zaliczne jest do pakietu VIP...? :P
Pytaj wprost: czy będą hostessy :wink:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Glaca pisze:Pytaj wprost: czy będą hostessy
Jeśli wśród zaproszonych gości są Szwedzi, to nie będzie ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Brzost pisze:Jeśli wśród zaproszonych gości są Szwedzi, to nie będzie ;-)
Będą, tylko z obrośniętymi klatami ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Polaris -AC,

Mało znasz realia pracy leśnika w terenie. Nam do lasu potrzebny jest samochód możliwie najtańszy z tych, które jeszcze nie są próchnem - bo kupujemy je z własnych pieniędzy, a rozjazdy nigdy nam ich nie zwrócą. Jakby polski leśniczy zarabiał tyle ile zarabia niemiecki to może niektórzy by się skusili. Choć wśród niemieckich leśniczych ostatnio jest modna Dacia Duster w podstawowej wersji za 10tyś euro, czyli niecałe trzy miesięczne pensje leśniczego. Niestety jednak tyle nie zarabiamy i wątpię, żeby ktokolwiek wyłożył 90tyś z prywatnych pieniędzy, żeby mieć pojazd do używania w pracy.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

3006hc pisze:wątpię, żeby ktokolwiek wyłożył 90tyś z prywatnych pieniędzy, żeby mieć pojazd do używania w pracy.
Zwłaszcza, że i koszt utrzymania mały nie będzie, bo w końcu to droga zabawka, więc i części tanie być nie mogą :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Na te imprezy zaproś może faktycznych leśnych VIP-ów, którzy decydują w Firmie.
Mam na myśli np. regionalnych dyrektorów LP, czy też przedstawicieli Dyrekcji Generalnej LP.
Oni coś mogą, jeśli chodzi o pojazdy służbowe (oczywiście z ograniczeniami wynikającymi z prawa zamówień publicznych).
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Glaca pisze:
Fichtel pisze: A co opócz jazdy zaliczne jest do pakietu VIP...? :P
Pytaj wprost: czy będą hostessy :wink:
Żona by mi wybiła z głowy... :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Brzost pisze:
Glaca pisze:Pytaj wprost: czy będą hostessy
Jeśli wśród zaproszonych gości są Szwedzi, to nie będzie ;-)
chyba raczej cheerleaderki... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

3006hc pisze:Polaris -AC,

... Choć wśród niemieckich leśniczych ostatnio jest modna Dacia Duster w podstawowej wersji za 10tyś euro, ....
Ta moda i do nas dociera. Zwłaszcza, że z LPG ponoć to fajnie działa i 4 lata gwarancji...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

j24 pisze:Mam na myśli np. regionalnych dyrektorów LP, czy też przedstawicieli Dyrekcji Generalnej LP.
Oni coś mogą, jeśli chodzi o pojazdy służbowe (oczywiście z ograniczeniami wynikającymi z prawa zamówień publicznych).
Nie wydaje mi się, żeby było zainteresowanie. Dalej podtrzymuję, że to pojazdy nieprzydatne w codziennej pracy. Nie mniej jednak szepnę słówko GISL-owi, może się wybierze i obejrzy. :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sten pisze:
j24 pisze:Mam na myśli np. regionalnych dyrektorów LP, czy też przedstawicieli Dyrekcji Generalnej LP.
Oni coś mogą, jeśli chodzi o pojazdy służbowe (oczywiście z ograniczeniami wynikającymi z prawa zamówień publicznych).
Nie wydaje mi się, żeby było zainteresowanie. Dalej podtrzymuję, że to pojazdy nieprzydatne w codziennej pracy. Nie mniej jednak szepnę słówko GISL-owi, może się wybierze i obejrzy. :wink:
Tego nie rozstrzygam.
Chodziło mi o to, że zaproszenie mnie, czy innego szeregowego leśnika, jeżdżącego po lesie swoim prywatnym samochodem wartym 5, 10, czy 20 tysięcy złotych, na taki pokaz dla VIP-ów mija się z celem. To nie ta klasa pojazdów i nie ta półka cenowa.
Zaproszenie na taką imprezę dla VIPów ma w Lasach Państwowych sens dla kadry kierowniczej, decydującej o zakupie pojazdów służbowych, w tym specjalnych.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Stąd moja sugestia, coby GISL odezwał się do Polaris - AC w sprawie zaproszenia ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

3006hc pisze:Polaris -AC,
Mało znasz realia pracy leśnika w terenie. Nam do lasu potrzebny jest samochód możliwie najtańszy z tych, które jeszcze nie są próchnem - bo kupujemy je z własnych pieniędzy, a rozjazdy nigdy nam ich nie zwrócą ... wątpię, żeby ktokolwiek wyłożył 90tyś z prywatnych pieniędzy, żeby mieć pojazd do używania w pracy.
Obserwowałem ten wątek i czekałem kiedy to wreszcie ktoś napisze :)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5596
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Przez przypadek, trafiłem na znanym portalu, na ofertę nowego Kawasaki Mule 4010 w cenie ca 56 tys, spora różnica w cenie :roll:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Brzost pisze:
Glaca pisze:Pytaj wprost: czy będą hostessy
Jeśli wśród zaproszonych gości są Szwedzi, to nie będzie ;-)
Jak zgodnie z postępem i gender Szwedzi rozwiązali problem hostess ? Po jednym przedstawicielu ze środowiska LGBT ?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Polaris -AC pisze:Kolego Sten
Co znaczy drogo? Proszę określić co znaczy drogo dla mnie np jest drogo jak wczoraj finalizowałem zamówienie na full wypasie pojazd RANGER CREW900-6EPS Titanium Matte Metallic Quad z pełnym wyposażeniem, plus gąsienice, plus zestaw do odśnieżania - całość 1 700 000 zł nie pomyliłem liczby zer :D (...)
Faktycznie, okazja jakich mało dla leśniczych i podleśniczych :lol:

A tak na serio to proponuję zrobić ankietę z jednym pytaniem: za ile kupujemy pojazdy używane głównie do celów służbowych.
To powinno Ci uświadomić jak denerwujący jest Twój styl argumentacji i jak bardzo rozmijasz się ze swoją ofertą z naszymi oczekiwaniami.
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Glaca pisze:A tak na serio to proponuję zrobić ankietę z jednym pytaniem: za ile kupujemy pojazdy używane głównie do celów służbowych.
To powinno Ci uświadomić jak denerwujący jest Twój styl argumentacji i jak bardzo rozmijasz się ze swoją ofertą z naszymi oczekiwaniami.
Bo on pewnie wierzy w to co piszą w gazetach, że my jesteśmy bodaj drugą najlepiej zarabiającą grupą zawodową. Nie bierze tylko pod uwagę faktu, że nie wszyscy leśnicy zarabiają dobrze, tylko niektórzy. I ci niektórzy nie pracują w terenie tylko w dużych gmachach mieszczących się w przeważnie dużych miastach.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
ODPOWIEDZ