Październik ogólnopolski protest przedsiębiorców leśnyc

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Wydaje mi się, że o tym gdzieś wspominałem. Moi współpracownicy jakiś czas temu dostali zaproszenie na protest z tą datą.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Nie wiem czemu ma to służyć. Na stronie SPL przeczytałem:
Protest w Warszawie odbędzie się dwukrotnie.

02 października oraz 16 października 2015 r. tak jak uzgodniono z Drzewiarzami.

Decyzja ta została podjęta 10 września na spotkaniu Zarządu Głównego z członkami zarządów regionalnych Oddziałów i Kół SPL.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zulus pisze:Nie wiem czemu ma to służyć.
Jak to czemu? Żeby się pokazać. Że jesteśmy i działamy. G...o z tego wychodzi ale się staramy!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

nobody
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: wtorek 17 mar 2015, 22:43

Post autor: nobody »

Generalny nie załapał, że "geniusze" z regionalnych wyprowadzili mu ZULi i przemysł drzewny na ulice, a wokół leśników powstał smród. Może stąd propozycja podwójnej defilady, żeby szybciej kapnął skąd geneza???? Ale to tylko domysły. :idea: :idea: :idea: :idea:
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Mój pracownik ZUL z którym współpracuje nie bardzo rozumie dlaczego mają protestować z tartakami . Mówi że jak ci przycisną w dół a oni w górę kasę to nikt nic nie osiągnie :)
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Piotrek pisze:Jak to czemu? Żeby się pokazać. Że jesteśmy i działamy. G...o z tego wychodzi ale się staramy!
Nie wiem czemu ma służyć podwójna manifestacja. Przypuszczam, że będzie na każdej mniej uczestników, niż gdyby była tylko jedna.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

zulus pisze:
Piotrek pisze:Jak to czemu? Żeby się pokazać. Że jesteśmy i działamy. G...o z tego wychodzi ale się staramy!
Nie wiem czemu ma służyć podwójna manifestacja. Przypuszczam, że będzie na każdej mniej uczestników, niż gdyby była tylko jedna.

Być może najpierw ustalono termin wspólnie z drzewiarzami. A później zdecydowano się przyspieszyć manifestację, by coś "ugrać" jeszcze przed przetargami na 2016 rok. Tyle, że pewnie drzewiarze nie chcieli już zamieszania i przekładania. No to wyszło, że będą 2 manifestacje. To taka moja hipoteza.

Tymczasem DGLP był szybszy i wytyczne co do przetargów już poszły w las ...

Zobaczymy, co z tego wyniknie.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

obejrzałem sobie i poczytałem projekt jednolitych zasad zamawiania usług z zakresu gospodarki leśnej przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych... postulaty "przedstawicieli ZUL" zostały uwzględnione, ale łatwo nie będzie... zwłaszcza dla średnich i małych ZUL'i...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

drwalnik pisze:obejrzałem sobie i poczytałem
Gdzie?
drwalnik pisze:łatwo nie będzie... zwłaszcza dla średnich i małych ZUL'i...
Bo średnie i małe ZUL-e dawno powinny przestać istnieć. Takie jest moje zdanie od mniej więcej 1997 roku...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Piotrek pisze:Gdzie?
nie ma tego chyba nigdzie oficjalnie udostępnione jeszcze
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na stronie LP w Aktualnościach małe co nieco można znaleźć.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Krystiano
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Krystiano »

Piotrek wiesz gdzie mam twoje zdanie czy średnie i małe firmy powinny istnieć czy nie? ...
Jak tam ta twoja firma budowlana? założyłeś już czy jeszcze nie zdążyłeś?
A twój wielki ZUL już istnieje ? Ile masz harwesterów? 5 ? 10 ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Krystiano, spokojnie mój drogi. Masz prawo mieć inne zdanie (nawet jeśli nie jest ono ekonomicznie uzasadnione) ale raczej nie masz podstaw by szydzić z mojego.
Po prostu w mojej okolicy obserwuję zjawisko "nadmiaru hetmanów przy kompletnym braku szeregowych". I obawiam się, że w większości kraju jest podobnie (podstawą do takich wniosków są już tylko rozmowy ze znajomymi). Taka armia nie ma prawa odnosić zwycięstw...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek, a nie mylisz czasami Zuli z przetargową stonką wyposażoną w jakże niezbędne do prac leśnych pieczątki ? :roll:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki pisze:Piotrek, a nie mylisz czasami Zuli z przetargową stonką wyposażoną w jakże niezbędne do prac leśnych pieczątki ? :roll:
Nie. Choć oni też w sposób nachalny powiększają pulę bałaganu.
Chodzi mi generalnie o to, że partnerami LP powinny być przedsiębiorstwa małe i średnie a nie mikroprzedsiębiorstwa. Przy czym chodzi mi o podmioty zgodne z definicją ustawową.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Na stronie SPL:
Przedstawiamy Państwu cztery kluczowe sprawy jakie chcemy przedstawić na spotkaniu ostatniej szansy w dniu 28 września 2015 r. z kierownictwem Lasów Państwowych.

czytaj dalej
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No i fajnie. Powiedzmy, że nadleśnictwo X sporządzi "kosztorys" pozyskania w oparciu o katalog i z zastosowaniem stawki 27 zł. Tak wyliczoną wartość przyjmie jako maksymalną kwotę przeznaczoną na wykonanie zamówienia. I co zrobią ZUL-e na przetargu? Ktoś z autorów tych "Ustaleń" może mi wytłumaczyć?

PS. Nawiasem mówiąc może powinniśmy zrezygnować z różnych stawek w pozyskaniu i zagospodarowaniu? Godzina katalogowa to jest godzina. Taka sama w hodowli jak i w pozyskaniu. Niechże więc będzie stawka za godzinę, a nie za "rodzaj godziny"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Piotrek pisze:Nawiasem mówiąc może powinniśmy zrezygnować z różnych stawek w pozyskaniu i zagospodarowaniu?
Jednym z elementów różnicujących było włączenie do stawki z pozyskania tzw. ekwiwalentu za zużycie własnego sprzętu.
kos
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 19:16
Lokalizacja: ziemia obiecana

Post autor: kos »

Piotrek pisze:Powiedzmy, że nadleśnictwo X sporządzi "kosztorys" pozyskania w oparciu o katalog i z zastosowaniem stawki 27 zł. Tak wyliczoną wartość przyjmie jako maksymalną kwotę przeznaczoną na wykonanie zamówienia. I co zrobią ZUL-e na przetargu?
Mi na to pytanie odpowiedział jeden ZUL i wg. mnie odpowiedział dobrze. Jeśli LP dadzą taką stawkę to chwała im za to bo dobrze bedzie o nich swiadczyć a jeśli ZULe ją sobie poobniżają to bedzie tylko i wyłacznie ich wina, On pretensji do LP mieć nie bedzie. My możemy spokojnie spać i rozgłaszać wszem i wobec żeśmy w porządku...
ale problemem jest to ze jakoś tych 27 zł dać nie chcemy, nie możemy, nie powinniśmy itp,itd, w każdym razie nie dajemy, ot i tyle

Raczej łatwiej wytłumaczyc przed kamerą że tyle dawaliśmy ale oni nie chcieli, niż mętnie tłumaczyć się z 16,58 zł
'Bogu na chwałę, bliźnim na pożytek'
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

kos pisze:ale problemem jest to ze jakoś tych 27 zł dać nie chcemy, nie możemy, nie powinniśmy itp,itd, w każdym razie nie dajemy, ot i tyle
A mnie się wydawało, że stawka wynika z rozmiaru zadań, pracochłonności i powstałych z tego kosztów działalności do przychodów ze sprzedaży drewna... a nie z papierowego planowania wysokości jej, bo ktoś tyle chce? Inną rzeczą jest oczywiście sprawa, co w tych kosztach się znajduje, czy są to rzeczy potrzebne i niezbędne do prowadzenia gospodarki leśnej, ale to wymaga osobnej analizy.
ODPOWIEDZ