podatek dochodowy

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bob
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 16:24

podatek dochodowy

Post autor: Bob »

witam,
piszę pracę licencjacką na temat podatku dochodowego Nadleśnictwa, analizując dokumenty od przychodów podatkowych odjąłem koszty uzyskania przychodu, pomnożyłem razy 19%, powstała kwota podatku dochodowego nie jest równa podatku dochodowemu w rachunku zysków i strat. Skąd może wynikać ta różnica?
serdecznie dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Kwota podatku dochodowego wyliczona przez Ciebie różni się od kwoty podatku w rachunku zysków i strat ponieważ nadleśnictwo nie jest płatnikiem podatku CIT w sensie dosłownym. Deklaracje CIT wystawia DGLP i ona jest w płatnikiem za całe lasy. Zbiera wszystkie przychody i wszystkie koszty, zwolnienia itp. W efekcie kwota podatku płacona przez Lasy, a tym samym przypadająca na jednostkę jest niższa niż wyliczona. Bierze się to z faktu że u kogoś mogą wystąpić koszty podatkowe wyższe od przychodów podatkowych.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Bob
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 16:24

Post autor: Bob »

czyli mam to rozumieć w ten sposób, że DGLP zbiera wszystkie przychody i koszty podatkowe ze wszystkich Nadleśnictw, oblicza podatek dochodowy zbiorowy i dzieli przez ilość wszystkich Nadleśnictw? I w danym roku obrotowym wszystkie Nadleśnictwa mają w Rachunku Zysków i Strat tą samą kwotę podatku dochodowego?
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Nie do końca, dzielą jakimś kluczem, nie wiem jakim. Najpierw dostaje RDLP i dzieli na nadleśnictwa.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Bob
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 16:24

Post autor: Bob »

dziękuję bardzo :)
ODPOWIEDZ