Środki techniczne w leśnictwie

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
duront
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2011, 13:44
Lokalizacja: z lasu

Środki techniczne w leśnictwie

Post autor: duront »

Witam kolegów i koleżanki,

mam małą prośbę odnośnie wytłumaczenia mi co rozumiemy przez i jakie są stosowane środki techniczne w leśnictwie. Muszę napisać na ten temat krótką pracę i nie wiem, czy dobrze rozumuje :help: Każda podpowiedź mile widziana. Z góry dziękuję!

Z leśnym pozdrowieniem
Darz Bór!
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

To może inaczej - napisz krótko, jak rozumiesz temat, a my podpowiemy, czy o to chodzi :)
No i jeszcze jedno - witamy się tu :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
duront
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2011, 13:44
Lokalizacja: z lasu

Post autor: duront »

Na forum rejestrowałem się 4 lata temu i możliwe, że już witałem się w tym wątku. Jeśli nie, to przepraszam :wink:

Ja to interpretuję w taki sposób, że chodzi tu o środki owadobójcze, gryzoniobójcze, chwastobójcze, opóźniające kiełkowanie, regulatory wzrostu roślin itp. Ale nie jestem tego pewien i myślę, że może tu chodzić o zupełnie co innego, stąd to pytanie :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tu masz link do naszej encyklopedii nt. środków technicznych w pozyskiwaniu drewna:
http://www.encyklopedia.lasypolskie.pl/ ... rtu-drewna
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
duront
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2011, 13:44
Lokalizacja: z lasu

Post autor: duront »

@Sten bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy mam przez to rozumieć, że te rzeczy które wypisałem wcześniej nie kwalifikują się pod mój temat ?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Do tego należy dodać środki zabezpieczające grunt (maty absorpcyjne), drzewa (odbojnice, ochronniki przeciwuszkodzeniowe), Również środki ochrony indywidualnej też by się pod to łapały (kaski, rękawice, wkładki przeciwprzecięciowe).
W zasadzie każdy dział prac ma inne środki techniczne. Na szkółkach masz inne, w ochronie lasu, czy pozyskaniu materiału sadzeniowego też.
Poczytaj może http://uniwerek.wielkim.pl/wp-content/u ... ictwie.doc
Wpisz w google hasło "środki techniczne w leśnictwie" i zerknij na różne prezentacji i obrazy. Tam jest szerzej opisane włącznie ze zdjęciami :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ