Aneks do planu urządzenia lasu

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maszulka
początkujący
początkujący
Posty: 164
Rejestracja: środa 16 sie 2006, 17:44
Lokalizacja: Polska

Aneks do planu urządzenia lasu

Post autor: Maszulka »

Czy Wasze N-ctwa miały kiedyś robiony "Aneks do planu urządzenia lasu". Interesuje mnie kto to robi, czy płacą coś dodatkowo czy w ramach obowiązków służbowych robiliście, no i ile to trwa i czy trudna sprawa. A wogóle czy jest jakaś instrukcja sporządzenia Aneksu do Planu Urządzenia lasu bo w obecnej IUL nic nie ma. Ile Nadleđnictw w Polsce w roku miao to robione. Moe jakieđ kontakt do fachowcw z N+ctw_.
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Maszulka - jeśli chodzi Ci o zwiększenie pozayskania drewna, to wiem, że Maskulinskie miało robiony taki aneks, ale nic więcej nie powiem, bo jak zaczynałam tam staż to akurat równo z nowym planem, może warto do nich zxadzwonić i zapytać
asiek
Awatar użytkownika
Cephalanthera
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 326
Rejestracja: wtorek 25 paź 2005, 11:02
Lokalizacja: z lasu i gór

Post autor: Cephalanthera »

asiek, miałas staz w maskulińskich.. Ciekawe... mam tam znajomego.. administratora sieci... :wink:

[ Dodano: 2007-01-08, 08:21 ]
Nota bene...
to zdjecie w avatarze jes z nadlesnictwa Pisz... Niewiele ciekawego widać ale moze poznasz gdzie to? :twisted:
i sorry za off topic
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Ostatnio rozmawiałem z Koleżanką u której dorzucono jeszcze jeden obręb. Operat starych obrebów kończy się za 2 lata a tego nowego za 4 i będą robili nowy na równi ze starymi wiec na pewno aneksowac tamten jakoś muszą, Niestey co i jak to nie mam pojęcia, ale jak sie już dowiesz to daj znać Maszulka, czasami się taka wiedza przyda :)
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Maszulka
początkujący
początkujący
Posty: 164
Rejestracja: środa 16 sie 2006, 17:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Maszulka »

yakec pisze:Operat starych obrebów kończy się za 2 lata a tego nowego za 4 i będą robili nowy na równi ze starymi wiec na pewno aneksowac tamten jakoś muszą
Nie to nie tak. Aneksuje się plan tylko gdy jest klęska - art. 23 ustawy o lasach. Taki jak ty opisujesz przypadek traktuje się zwyczajnie tj. etat i tak był liczony dla obrębu (i wszystkie inne zestawienia), a więc proporcjonalnie dodaje go do reszty etatu N-ctwa i tyle.
To inna sytuacja - prostsza.
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Maszulka - napisz coś więcej o tym aneksie, tzn czego ma dotyczyć, bo się poruszamy trochę po omacku i cieżko pomóc
asiek
Maszulka
początkujący
początkujący
Posty: 164
Rejestracja: środa 16 sie 2006, 17:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Maszulka »

Poszukuje informacji, wytycznych, wskazówek, doświadczeń, ludzi którzy znają temat sporządzania aneksu do pul.
Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i podyskutować nad formą. A więc idąc od końcowego efektu:
Decyzja ministra powstaje na danych z wzoru nr 8.
Wzor nr 8 i jest pochodną wzoru nr 9.
dane do wzoru nr 8 i 9 pochodzą z tab. nr XVII i XVIII.
więc trzeba te dwie tabele zrobić jako podstawę. A doświadczenia z regulacją etatu? To już jazda.
Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

...
asiek
ODPOWIEDZ