Praca Harvesterm w lasach

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
recall
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 gru 2010, 00:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Praca Harvesterm w lasach

Post autor: recall »

Witam chciałbym się dowiedzieć jak to jest w LP z związku z pozwoleniem na pozyskanie drewana poprzez maszyne wielooperacyjną typu harvester? Czy w przetargu w SWIZ musi być jakiś punkt na pozwolenie a w momencie gdy nic nie ma to można nią pracować? I czy jeśli nie ma nadleśnictwo może sobie od tak tego zakazać? Wspomnę że dwa ostatnie lata maszyna na terenie tego nadleśnictwa pracowała.
recall
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Witam,
Zakazać mogą pozyskania maszynowego , mają na celu np. zniszczenia na jakimś tam rejonie. Teoretycznie jak nie zrobisz "rozpierduchy" i nie będziesz zbytnio się afiszował może pozyskasz maszyną , ale tu niech się wypowiedzą Panowie i Panie z LP , jak Oni to widzą w praktyce.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Wszystko zależy od SIWZ i późniejszej umowy.

U nas ZUL-e pozyskują po uzgodnieniu z leśniczym (oczywiście dochodzi jeszcze akceptacja inżyniera nadzoru).
Teoretycznie gdyby chcieli się upierać, to nasz SIWZ i umowa nie zakazują.
Tyle, że w razie draki, są jeszcze kary umowne za uszkodzenia pozostających drzew, kontrola jakości wyróbki i zrywki (sortowania) itp. :]
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

A w jakiej rdlp pracujesz?...jest coraz mniej rak do pracy,wiec maszyny typu harvester i forwarder sa przyszloscia LP...
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Jak wyceniałeś prace? Czy podawałeś stawkę za m3 drewna czy za rbg. ręczne czy maszynowe?
Jeżeli masz w umowie CWDPN to chyba mogą ci zakazać harwesterem ale nie muszą
recall
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 gru 2010, 00:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: recall »

wszystko się zgadza ale nie rozumiem faktu że miałem po sobie kontrole z których dostałem ocenę 5 za wykonaną trzebież zero zastrzeżeń do sortymentacji, zawsze gdy było pilne zamówienie to zwracano się do mnie by wykonać na wczoraj aż tu nagle w tym roku zakaz. Powiedziano mi tylko że prace mają być wykonanę piłą łańcuchową a nie harvesterem. Wspomnę tylko że harvester o szerokości 2,05m nie może być a forvarder 2,8m może. Nawet za forwardera w przetargu dostałem dodatkowe punkty.
recall
recall
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 gru 2010, 00:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: recall »

Dodam że w SIWZ nie ma wzmianki jaką metoda ma być pozyskane drewno, ma byc pozyskane metoda spełniająca wymogi postawione przez zamawiającego.
recall
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

recall pisze:ma byc pozyskane metoda spełniająca wymogi postawione przez zamawiającego.
Chyba sobie odpowiedziałeś na wątpliwości :shock:
recall
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 gru 2010, 00:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: recall »

wymogi maja spelniać ogólne normy więc harvester to spełnia w 100%
recall
ODPOWIEDZ