Ekwiwalent pieniężny za mieszkanie służbowe

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

temat związany z mieszkaniami będzie zawsze wracał dopóki LP raz na zawsze się z nim nie uporają - zabrano kiedyś darmowe mieszkania podleśniczym - w sumie nie wiem w czym są gorsi od leśniczych - to teraz podleśniczowie czują się poszkodowani.
Najlepiej by było gdyby nikomu nie przysługiwało. Czemu dzielić pracowników na lepszych i gorszych ?
Jeden kupi - drugi nie kupi - trzeci nie chce się wyprowadzić - same problemy- tylko czy ktoś z władz ma jakąś zdrową wizję ??
borowiak

Post autor: borowiak »

biernas pisze:zabrano kiedyś darmowe mieszkania podleśniczym - w sumie nie wiem w czym są gorsi od podleśniczych - to teraz podleśniczowie czują się poszkodowani.
Jakoś nie rozumiem wypowiedzi.....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No dobra, poprawię... :roll:
biernas pisze: kiedyś darmowe mieszkania podleśniczym - w sumie nie wiem w czym są gorsi od leśniczych - to teraz podleśniczowie czują się poszkodowani.
Co prawda to prawda. Biedni podleśniczowie mogli zakupić chałupy niby to taniej, ale teraz muszą je utrzymywać ze swej głodowej pensji. Taki leśniczy to tylko mieszka, a nadleśnictwo mu w chałupie wszystko robi za kompletną darmochę. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
borowiak

Post autor: borowiak »

Capricorn pisze:Biedni podleśniczowie mogli zakupić chałupy niby to taniej, ale teraz muszą je utrzymywać ze swej głodowej pensji. Taki leśniczy to tylko mieszka, a nadleśnictwo mu w chałupie wszystko robi za kompletną darmochę.
Demonizujesz.... ;) Na serio, w czasie pozbawiania praw do mieszkania dla "wybranych" awansowałem na IN, Musiałem szukać domu dla rodziny i dla siebie w nowym miejscu pracy, bo nadleśniczy ni przyznał mi żadnego z dwóch wolnych mieszkań..... Do dziś spłacam kredyt hipoteczny, remontuję w tym roku dach itp.... Życie :)
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Przed podleśniczymi inni tracili prawo do mieszkania, rzadko mogli wykupić zajmowane i dopłaty do wysokiego czynszu nie dostali.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

borowiak pisze:Demonizujesz.... ;)
Nie, odpowiedziałem biernas'owi, w podobny sposób :wink: Zawsze ktoś będzie niezadowolony, bo komuś udało się, a jemu nie...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Majk z Lasu
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 20:11
Lokalizacja: Pl

Post autor: Majk z Lasu »

U mnie wszyscy ktorym sie nalezy a nie maja dostaja najnizsza kwote bez wzgledu na ilosc osob w rodzinie. Jest to 250 zl ale czy brutto czy netto to nie wiem tego.
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

A ja bym tak np.: dał po 250 zł tym co mają służbowe (należne) i naliczył im czynsze tak jak pozostałym, którym nie przysługuje :twisted: I żeby było jasne-mieszkam na swoim :)
borowiak

Post autor: borowiak »

ludvik pisze: I żeby było jasne-mieszkam na swoim
Sam budowałeś czy z zasobów LP kupiłeś? ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Kupił prywatnie ... całkiem zgrabna chatynka ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

I fajnie :)
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

Capricorn pisze:
borowiak pisze:Demonizujesz.... ;)
Nie, odpowiedziałem biernas'owi, w podobny sposób :wink: Zawsze ktoś będzie niezadowolony, bo komuś udało się, a jemu nie...
oczywiście przepraszam za literówkę ;)
p.s. nie będzie darmowych mieszkań - ekwiwalentów i nie będzie problemu - dla mnie to najprostsze i najlepsze wyjście z mieszkaniami w LP.....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Mogę trochę uprościć w imię rozsądku? Darmowe mieszkania to efekt dwóch zamierzchłych czynników - po pierwsze nakazu zamieszkania tam gdzie wskazał nadleśniczy, po drugie "wabika do LP" w postaci gwarancji mieszkania. Obie przyczyny datują się jeszcze z II RP. Czas by coś znowelizować bo żadna z tych przesłanek dziś nie funkcjonuje...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

Piotrek pisze:Mogę trochę uprościć w imię rozsądku? Darmowe mieszkania to efekt dwóch zamierzchłych czynników - po pierwsze nakazu zamieszkania tam gdzie wskazał nadleśniczy, po drugie "wabika do LP" w postaci gwarancji mieszkania. Obie przyczyny datują się jeszcze z II RP. Czas by coś znowelizować bo żadna z tych przesłanek dziś nie funkcjonuje...
dokładnie to miałem na myśli - a tak robi się teraz ważnych ...i ważniejszych :)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja tam nie widzę problemu Niech mi tę chałupę sprzedadzą i będę mógł wreszcie zadbać o swoje i pakować pieniądze do swego, nie bojąc się, że za parę lat szef mnie wypieprzy na trawę na emeryturę... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
borowiak

Post autor: borowiak »

Zasady gospodarowania zasobami mieszkaniowymi wszystko biorą pod uwagę, nie mniej jednak trzeba jeszcze trochę czasu, by to się sfinalizowało. Z drugiej strony, jestem ciekaw, ilu z Was nabyło lokal z zasobów LP.....
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

Capricorn pisze:Ja tam nie widzę problemu Niech mi tę chałupę sprzedadzą i będę mógł wreszcie zadbać o swoje i pakować pieniądze do swego, nie bojąc się, że za parę lat szef mnie wypieprzy na trawę na emeryturę... :roll:
potraktuje to jako żart ;)
każdy może zadbać o swoje - tworząc coś swojego......emerytury mniej więcej wiemy kiedy się spodziewać i jakieś lokum na ten czas sobie zapewnić ..........w LP niestety trudny temat :(
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

borowiak pisze:Zależy od stawek na danym terenie i ilości członków rodziny:
Równoważnik pieniężny ustala się w wysokości stanowiącej równowartość kwoty wynikającej z iloczynu średniej stawki czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego w gminie, na której terenie zamieszkuje uprawniony pracownik, obliczanej na podstawie zestawienia danych ogłaszanego w wojewódzkim dzienniku urzędowym na podstawie art. 4a ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 266, z późn. zm.3)), i powierzchni mieszkalnej, która uzależniona jest od liczby członków rodziny i wynosi:
1) 35 m2 dla 1 osoby;
2) 40 m2 dla 2 osób;
3) 45 m2 dla 3 osób;
4) 55 m2 dla 4 osób;
5) 65 m2 dla 5 osób;
6) 70 m2 dla 6 i więcej osób.
U nas jest to od 300 do 750 zł za miesiąc (mamy trzy przypadki).
Tylko że powyżej 300 (to jest minimum) występuje rzadko bo zasób o którym mowa ma być nie publiczny (to powinni zgłaszać stawki wynajmujący deweloperzy i inni do gmin) co w praktyce występuje tylko w większych miastach....
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

Capricorn pisze:Ja tam nie widzę problemu Niech mi tę chałupę sprzedadzą i będę mógł wreszcie zadbać o swoje i pakować pieniądze do swego, nie bojąc się, że za parę lat szef mnie wypieprzy na trawę na emeryturę... :roll:
a czemu Tobie? Jeśli nieruchomości miały by być sprzedawane to na zasadach wolnorynkowych a nie "bo mnie się należy"
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

hymenofor pisze:a czemu Tobie?
A bo zazwyczaj osoba mieszkająca ma prawo pierwokupu, a nie bo się należy 8)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ