refundacja okularów przy pracy przy komputerze

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

elfik pisze:Szczepan, samo zaświadczenie lekarskie z pieczątką praca w okularach przy monitorach nie wystarczy do refundacji, jeśli na skierowaniu jest zaznaczone, że praca przy monitorze/komputerze poniżej dobowego wymiaru czasu pracy.
To jest bardzo poważny dylemat, mnie się osobiście wydaje, że rozstrzygnąć go może tylko PIPa ;-)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Nie znam definicji co jest monitorem a co nie . Jeżeli rejestrator ma pamięć , ram itd to jest komputerem jak by nie mówić . Myślę że ZZ powinny sprawę definicji uregulować nie tylko w LP ale w całym kraju . Ja do niedawna szalałem na rejestratorze bez okularów i pół roku temu wzrok mi siadł i bez dodatkowych par oczu nie da rady . Abym korzystał z okularów jest też w interesie pracodawcy bo błędy wpisu na tak małym monitorze mogą powodować straty dla firmy lub niepotrzebne prostowania .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Definicję Piotrek zapodał na tej stronie ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dla pewności powtórzę, że choć rejestrator ma cechy komputera ale pracodawcy nie refundują okularów na mocy tego wyłączenia:
Piotrek pisze:Pracodawca nie finansuje kosztu zakupu okularów korekcyjnych dla pracowników wykonujących swoje zadania:
[...]
  • z użyciem kalkulatorów, kas rejestrujących i innych urządzeń z małymi ekranami do prezentacji danych lub wyników pomiarów,
[...]
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

z małymi ekranami do prezentacji danych lub wyników pomiarów,
No to niekoniecznie tu rejestrator podchodzi. My dla naprzykładu nie prezentujemy niczego, ale wprowadzamy do nich dane, a czasem jest ich całkiem sporo.
  • - przychód i rozchód drewna
    - przychód i rozchód produktów niedrzewnych
    - tworzenie szacunków brakarskich
    - tworzenie projektów wniosków gospodarczych
    - tworzenie zleceń
    - tworzenie zestawień prac do odbioru
    - tworzenie DOR (u niektórych)
Nawet jeśli w części nadleśnictw prace te wykonywane są na dużych komputerach to one też nie spełniają powyższego warunku.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Przez "prezentację danych" rozumiane jest wyświetlanie dowolnych treści na ekranie elektronicznym urządzenia. Także w trakcie ich wprowadzania.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:Przez "prezentację danych" rozumiane jest wyświetlanie dowolnych treści na ekranie elektronicznym urządzenia. Także w trakcie ich wprowadzania.
Ok, to jeszcze podaj źródło interpretacji "innych urządzeń z małymi ekranami do prezentacji danych lub wyników pomiarów", jakieś rozporządzenie, wyrok sądowy itp.
Obstawiam, że dotyczy mierników, ekraników urządzeń pomiarowych, wag elektronnych itp ;-)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Patrząc z innej perspektywy duży monitor wcale albo marginalnie wpływa na wzrok . Przepis wisi od czasu jak monitory były starego typu . Niemniej jeżeli pracownik ma dobrze wykonywać swoją prace należy zaopatrzyć go w urządzenia które podnoszą jakość pracy jego wydolność . Ostatnio widziałem okulary ochronne dla pracowników z korektą poprawy widzenia od 1+ do 3 +. Nie kłócę się z zapisem , natomiast czas aby ten przepis zmienić i dostosować do pracy a nie do szkodliwości środowiska .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna lesna pisze:Patrząc z innej perspektywy duży monitor wcale albo marginalnie wpływa na wzrok
No nie wiem, gdzieś czytałem, że tak duży jak i mały negatywnie wpływają na wzrok. Oba powodują skupienie ostrości wzroku na niewielkiej odległości przed sobą, oba powodują spowolnienie mrugania, a co za tym idzie przesuszenie oka. Dodatkowo mały ekran z małymi literkami męczy wzrok. Samo promieniowanie CTRów to nie wszystko... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
elfik
początkujący
początkujący
Posty: 96
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 07:52
Lokalizacja: z Kotliny

Post autor: elfik »

Wiele różnych opinii. Dziękuję za dyskusję.

Czy w Waszych nadleśnictwach okulary podlegają refundacji dla leśniczego?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Nie
borowiak

Post autor: borowiak »

elfik pisze:Czy w Waszych nadleśnictwach leśniczy podlega refundacji okularów? Czy to z bhp czy jako dodatkowe świadczenie pracownicze?
Dwie strony odpowiedzi i:
elfik pisze:Czy w Waszych nadleśnictwach okulary podlegają refundacji dla leśniczego?
WTF ? ;)
elfik
początkujący
początkujący
Posty: 96
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 07:52
Lokalizacja: z Kotliny

Post autor: elfik »

borowiak, tak, trwała dyskusja, ale chcę nawiązać kontakt z kimś z nadleśnictwa, w którym te okulary są refundowane. Nikt nie odpowiedział - u nas są refundowane. A chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda - zarządzenie nadleśniczego itd.
Z dyskusji dowiedziałam się jakie są opinie itd. a teraz szukam namiaru na osobę która podejmowała ten temat na podwórku nadleśnictwa i refunduje okulary leśniczym.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

elfik pisze:Nikt nie odpowiedział - u nas są refundowane.
A nie sądzisz, że to wskazuje na to, że:
  1. nigdzie nie są refundowane ze względu na wyłączenie jakie cytowałem;
  2. nigdzie nie są refundowane bo leśniczy pracuje z ekranami mniej niż połowę czasu pracy;
  3. gdzieś są refundowane ale nikt z tej jednostki nie jest użytkownikiem forum.
I wiele, wiele innych możliwości, które skutkują brakiem oczekiwanej przez ciebie odpowiedzi...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

elfik pisze:Nikt nie odpowiedział - u nas są refundowane. A chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda - zarządzenie nadleśniczego itd.
Hmmmmm, napisałem:
borowiak pisze:Tak, dodatkowe świadczenie pacownicze.
Pisałem wcześniej:
borowiak pisze:Po raz kolejny wątek się pojawia....
http://www.lasypolskie.pl...kulary&start=20
Będąc bhp-owcem wprowadzałem takie coś na zasadzie porozumienia.....
ODPOWIEDZ