Ciepło kradzione z lasu

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Ciepło kradzione z lasu

Post autor: Borsuk »

"Ponad 4 miliony złotych straciły w zeszłym roku Lasy Państwowe w wyniku kradzieży drewna. Leśnicy obawiają się w tym roku straty mogą być jeszcze większe, jeśli w życie wejdą zapowiadane podwyżki cen energii. Wtedy, tak jak w najgorszych dla leśników latach 90., dla wielu osób wizyta w lesie będzie tańszym sposobem na ogrzanie domu."www.wp.pl


8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Tak się dzieje co roku, ale przy podniesieniu ceny energii to juz będzie koszmar
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
Tropiciel
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 24 lis 2005, 14:14

Post autor: Tropiciel »

jak mawiał złodziej do złodzieja wywożąc furmankę drewna "Dobrze,że las jest państwowy bo z cudzego bym nie ruszył!" :lol: :help:
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: Mietol »

Tak zawsze było jest i niestety będzie :(
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ja widzę inny problem .Na szkoleniu BHP dowiedziałem się że do wyrobienia gałęzi pozyskujący musi mieć stosowne ubranie robocze tj spodnie antyprzecięciowe . rękawice , kask które ja jako wpuszczajacy do lasu mam obowiązek egzekwować .Czy takiego biednego ''ludka'' stać na kupienie tych akcesorii :?: Przecież drewno które on wyrabia nie przedstawia nawet wartości tego kasku :!: Wiem że zaraz będą głosy że to jest wymóg i koniec .Ale jeżeli grzybiarz idzie na grzyby to tez musi mieć zabezpieczenia :?: No bo niby wszystko co się dzieje w lesie (mam na myśli wypadek) jest na naszym terenie i po częsci odpowiadamy .Np ze wisiała galąż nadłamana a my jej nie usunelismy , że powstała koleina podczas wywozu a ktos złamał nogę itd .A może wystarczyłoby zamiast wystawiania zezwoleń na samowyrób drewna nazwać dokument ''udostępnienie terenu'' na odpowiedzialność osoby .Bo przepis ten spowodował przynajmniej u mnie że nikt nie będzie kupował tych akcesorii ( bo ich nie stać ) a więc sie domyslam że zaczną kraść bo ja nie będę nadstawiał d...y za kogoś kto nie przestrzega BHP.
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Kto Ci tak powiedział?
Kuna postaraj się dotrzeć do pisma DGLP ZB-0180-1/03 z dnia 24.06.2003 roku i załącznika do niego. Tam jest wszystko wyjasnione a może prawie wszystko i do tego w załączniku oświadczenie jakie PKN-owiec musi podpisać.
Jeśli nie dasz rady do niego dotrzec to daj znać
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

yakec to co powiedziałem było na szkoleniu . Tam też się dowiedziałem o zmianach które szykuje ekipa do Nowych zasad BHP . Jak możesz daj znać gdzie te przedstawione przez ciebie pismo znajdę .Może trochę polemizowałem co do grzybiarzy ale starałem się podciągnąć te sprawy do samowyrobu gdyż mamy mały wpływ jak przestrzegaja zasad BHP (ciężko kontrolować ludzi przez 24 godziny ponieważ wyróbka gałęziówek odbywa się często po godzinach )Nie rozumiem tylko statusu tych ludzi w świetle prawa .
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Kuna lesna pisze:Jak możesz daj znać gdzie te przedstawione przez ciebie pismo znajdę
Na pewno ma je (powinna mieć) osoba prowadzaca sprawy BHP w Nadlesnictwie. jak bedziesz miał problem z dotarciem do tego pisma to Ci je zeskanuje i podeśle.
Jak by co to wiesz gdzie mnie szukać :lol: na www.lasypolskie.pl
Myślenie ma kolosalną przyszłość
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

Tropicielu trop złodziei państwowego czyli niczyjego drewna ;)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

czeremcha pisze:państwowego czyli niczyjego drewna ;)
Raczej nas wszystkich :?
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

OjciecMocyMroku pisze:czeremcha napisał/a:
państwowego czyli niczyjego drewna ;)


Raczej nas wszystkich
Oj OjciecMocyMroku wyciąłeś z kontekstu fragment ;) poza tym nie zauważyłeś chyba mrugającej emotki ale nieistotne :D
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
ODPOWIEDZ