Zarządzenie DGLP w sprawie szacunków brakarskich.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Ok. Ja już na etapie farby jestem :P
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu... :P
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

kolorowe kredki pisze:Ja już na etapie farby jestem
do 2018 zejdzie z drzew
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

Capricorn pisze:Ale ja to w 20 minut wypełnione odesłałem... :shock:
Witam, Weź zapodaj w jaki sposób zrobiłeś szacunki na dwa lata do przodu w dwadzieścia minut??? . Czyżbyś miał całe leśnictwo zaplanowane już na etapie sporządzania PUL. A gdzie jest wyznaczanie, i jakim kolorem oznaczasz dany rok??? .
P.S : mamy rok 2015 to tak dla przypomnienia.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

kolorowe kredki pisze:Ok. Ja już na etapie farby jestem :P
Ja też. Tyle, że na 2016 rok intensywnie teraz wyznaczamy. :P
Termin - do końca tego roku.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

giepol pisze:Weź zapodaj w jaki sposób zrobiłeś szacunki na dwa lata do przodu w dwadzieścia minut???
chodzi o plan pozyskania na 2017, a nie szacunki. Te, jak napisałem do marca.
j24 pisze: na 2016 rok intensywnie teraz wyznaczamy. :P
My mamy wyznaczane posztucznie, więc w marcu br. były gotowe z kropkami włącznie :) 2017 wyznaczamy już teraz.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Capricorn pisze: (...)
j24 pisze: na 2016 rok intensywnie teraz wyznaczamy. :P
My mamy wyznaczane posztucznie, więc w marcu br. były gotowe z kropkami włącznie :) 2017 wyznaczamy już teraz.
Teraz to już zdaje się niezgodnie z najnowszym zarządzeniem. :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

Capricorn pisze:
giepol pisze:Weź zapodaj w jaki sposób zrobiłeś szacunki na dwa lata do przodu w dwadzieścia minut???
chodzi o plan pozyskania na 2017, a nie szacunki. Te, jak napisałem do marca.
j24 pisze: na 2016 rok intensywnie teraz wyznaczamy. :P
My mamy wyznaczane posztucznie, więc w marcu br. były gotowe z kropkami włącznie :) 2017 wyznaczamy już teraz.
Też już mam wyznaczone na 2016 i 2017 i zaplanowane na 2018 do 2020 ( bo wtedy kończy się Operat ) ale jak to ma się do Szacunków Obrębowych ( dla N-ctwa ) , bo cała metoda planowania na poziomie leśnictwa w/g mnie wzięła w łeb. Teraz będę dostosowywał sortymenty do zapotrzebowania a nie do tego co wychodzi na pozycji.( chyba że się bardzo mylę i nasz ZASTĘPCA-Nadleśniczego będzie bardzo " obrotny " . ) .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zgodne z zimowym ;) Jakie będzie następne kto to wie... Zawsze nadleśniczy na wniosek mógł wydać zgodę na posztuczne szacunki i my tak robimy, co tu już pisałem niejednokrotnie :)
giepol pisze:jak to ma się do Szacunków Obrębowych ( dla N-ctwa )

Nijak, my robimy posztuczne nadal :)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Capricorn pisze:Zgodne z zimowym ;) Jakie będzie następne kto to wie... Zawsze nadleśniczy na wniosek mógł wydać zgodę na posztuczne szacunki i my tak robimy, co tu już pisałem niejednokrotnie :)
giepol pisze:jak to ma się do Szacunków Obrębowych ( dla N-ctwa )

Nijak, my robimy posztuczne nadal :)
No to obowiązujące jest wiosenne. :roll:
A ono nie za bardzo dopuszcza klupowanie w przedrębnych ... :?

http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php ... nia#769025
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

j24 pisze:A ono nie za bardzo dopuszcza klupowanie w przedrębnych ... :?
Dopuszcza, dopuszcza. Dwa przedostatnie zdania rozdziału pierwszego i drugiego dają prawo nadleśniczemu zastosowania metody posztucznej :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ja to inaczej rozumiem:
(...) Metody sporządzania szacunków brakarskich, spośród dopuszczonych do stosowania dla poszczególnych rodzajów użytkowania określa nadleśniczy. (...)
A wcześniej jest podane dla jakich rodzajów cięć jest dana metoda.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A jaki to ma związek z redukcją zatrudnienia, że się tak nieśmiało Szanownych Adminów zapytam? :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja o tym...
Drzewostany wytypowane do planu użytków przedrębnych, dla których nie można zastosować metody obrębowej, przydziela się do innej metody szacunków.
A decyduje o tym nadleśniczy :)
Sten pisze:A jaki to ma związek z redukcją zatrudnienia, że się tak nieśmiało Szanownych Adminów zapytam? :wink:
To się wytnie psze Pana :)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Naciągane to mocno.

PS. Się wycięło i scaliło. :arrow:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wiesz, chyba żaden z nas nie robił by bezsensownej roboty z chęci. Parę osób z obrębu próbowało dopasować jakiekolwiek powierzchnie po wykonaniu cięć (szacunek posztuczny, a później próba znalezienia czegoś podobnego). Ni czorta nam to nie wyszło, więc podstawa jest. Zarówno gatunki jak i sortymenty się całkowicie rozjeżdżały. Skoro tak, to jedynym sposobem na wykonanie planu sprzedaży jest nadal szacunek posztuczny i do tego nadleśniczy ma prawo, a my spokojny sen, choć roboty sporo więcej niestety.
j24 pisze:Się wycięło i scaliło. :arrow:
A ja gupi dziwiłem się, czemu nie widzę postów :lol:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Zdaje się, że zupełnie inna filozofia jest przy metodzie obrębowej.
Całość dla obrębu, czy nawet nadleśnictwa ma się zbilansować. A poszczególne pozycje niekoniecznie muszą pasować.

PS. U nas, odkąd nie piszemy wyjaśnień na różnice plan / wykonanie, to mamy namiastkę czegoś takiego. Wykonanie na poszczególnych pozycjach rozjeżdża się, ale w sumie plan kupy się trzyma i w skali nadleśnictw się to ładnie zgrywa.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U nas istniała obawa, że z powodu mnogości gatunków i sortymentów plany się rozjadą ze sprzedażą.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:A wcześniej jest podane dla jakich rodzajów cięć jest dana metoda.
Nie do jakich "jest" ale do jakich "może być". To nie oznacza, że "jest" jedyną dopuszczalną metodą :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lastel

Post autor: lastel »

Dalej dobrze się mają nakazowo -rozdzielcze metody zarządzania i te nieśmiertelne +-20% . Szacunki spokojnie mogą przejść do działu prace zbędne :D
ODPOWIEDZ