ogrodzenia

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

ogrodzenia

Post autor: QERKUS »

Witam wszystkich.
Od przyszłego roku nadleśnictwo planuje zmianę rozliczeń grodzeń.Chodzi o to że sami będziemy musieli zakupić siatkę,skoble,słupki i inne potrzebne rzeczy.Moje pytanie dotyczy jak wyceniacie takie prace,czy jest to rozliczane za ha czy mb ogrodzenia,co z stopniami trudności itd.?Wielkie dzięki za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... pracochłonność ma stopnie trudności ... materiały już nie ... rozliczane jest zapewne w zł za mb lub hm ... hektary służą ewidencji ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

QERKUS, a jak rozlicza teraz? Więc do tego co jest teraz należy doliczyć koszty wymienionych materiałów plus koszty ewentualnego ich wytworzenia no i jakaś marża.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

Na tą chwile rozliczamy grodzenia wg katalogu za mb,nadleśnictwo gwarantuje słupki,siatke skoble itp. Po naszej stronie jest transport na miejsce i montaż.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

QERKUS, w czym problem? Grodzenia nadal będziesz rozliczał tak samo. Natomiast zakupisz materiały, doliczysz swoja marżę i po tej cenie zafakturujesz na nadleśnictwo. Jeśli nadleśnictwo myśli, że materiały sprzedasz im wg cen zakupu to wyprowadź ich szybko z błędu argumentem, że istnieje coś takiego jak "koszty zaopatrzenia" i te koszty muszą Ci zwrócić. Inaczej będzie to dla Ciebie kompletnie nieopłacalne.
Pamiętaj, że owe koszty zaopatrzenia to bardzo duży procent kosztów całkowitych firmy. Ocenia się, że zakupy produktów i usług stanowią przeciętnie ponad 60% całkowitych kosztów firmy. W przemyśle hutniczym udział kosztów zaopatrzenia wzrasta do 75%, a w przemyśle petrochemicznym wynosi aż 90%. Nawet w sektorze usług wskaźnik kosztów zakupów jest wysoki i sięga średnio 35%.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Wycenisz swoją robote i tyle. Nadleśniczego nie będzie interesowało skąd weźmiesz materiał. Możesz mieć swój las z którego pozyskasz towar i wtedy będziesz bardziej konkurencyjny. U nas jedna firma dała 680zł za 100mb i materiał jakby miała kupić w nadleśnictwie to by ich drożej wyniosło niż by wzieli za ogrodzenie
marconi

Post autor: marconi »

Nie zdziwi mnie kiedy okaże się, że takie grodzenie będzie tańsze od wykonanego z materiału powierzonego :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

jakub pisze:materiał jakby miała kupić w nadleśnictwie
A kto mu każe? Niech idzie do hurtownika lub producenta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

jakub pisze:U nas jedna firma dała 680zł za 100mb i materiał jakby miała kupić w nadleśnictwie to by ich drożej wyniosło niż by wzieli za ogrodzenie
Tak dla pewności: 680zł to już ostateczny koszt ogrodzenia, tzn. robocizna + materiał?
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

Witam.U mnie w tym roku wychodzi 560zł+ godz. traktorowe.Natomiast na jednym ze spotkań zuli z sąsiednich nadleśnictw okazało się że oni grodzą swoim materiałem i lepiej na tym wychodzą.
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Piotrek pisze:
jakub pisze:materiał jakby miała kupić w nadleśnictwie
A kto mu każe? Niech idzie do hurtownika lub producenta.
Piotrze nie znam innego producenta słupków drewnianych niż Lasy państwowe :D
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

jakub pisze:producenta słupków drewnianych niż Lasy państwowe :D
... jest ich sporo, lasy państwowe są zdecydowanie największym dostawcą surowca na słupki ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

zulus pisze:
jakub pisze:U nas jedna firma dała 680zł za 100mb i materiał jakby miała kupić w nadleśnictwie to by ich drożej wyniosło niż by wzieli za ogrodzenie
Tak dla pewności: 680zł to już ostateczny koszt ogrodzenia, tzn. robocizna + materiał?
Robocizna +materiał.
Na słupki potrzeba dębiny za około 450zł plus żerdzie za około 250. Więc jak zrobić ogrodzenie za 680?
Do tego gwoździe dowóz i robota :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

jakub pisze:Piotrze nie znam innego producenta słupków drewnianych niż Lasy państwowe :D
Nie wiedziałem, że chodzi o słupki...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Piotrek pisze:
jakub pisze:Piotrze nie znam innego producenta słupków drewnianych niż Lasy państwowe :D
Nie wiedziałem, że chodzi o słupki...
Chodziło mi o towar w postaci drewna, koszt siatki to mysle, że w granicach 200zł za 100mb (oczywiście zależy od zastosowanej siatki bo może być nawet 500) a koszt drewna to ok 700. Pisze tu o towarze jaki stosujemy u nas. Do tego dochodzi robocizna więc moim zdaniem koszt zrobienia ogrodzenia powinien wynosić około 900zł+400zł= 1300zł/100mb z siatką własną. Z siatką nadleśnictwa 1300-200=1100zł/100mb. Dziwię się, że u nas dali 680zł/100mb (z siatką nadleśnictwa). Można oczywiście kombinować (kupić na słupki i żerdzie opał albo za....ać :shock: )
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

jakub pisze:Chodziło mi o towar w postaci drewna, koszt siatki to mysle, że w granicach 200zł za 100mb (oczywiście zależy od zastosowanej siatki bo może być nawet 500) a koszt drewna to ok 700.
Obawiam się, że coś pomyliłeś. U mnie słupki są rozstawiane co 2,70m. 100m / 2,7= 37słupków długości 2,7 to pewnie będzie jakieś 0,6 m3 trochę drogo na 700zł
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Capricorn pisze:
jakub pisze:Chodziło mi o towar w postaci drewna, koszt siatki to mysle, że w granicach 200zł za 100mb (oczywiście zależy od zastosowanej siatki bo może być nawet 500) a koszt drewna to ok 700.
Obawiam się, że coś pomyliłeś. U mnie słupki są rozstawiane co 2,70m. 100m / 2,7= 37słupków długości 2,7 to pewnie będzie jakieś 0,6 m3 trochę drogo na 700zł
Jakie słupki stosujecie, że słupek ma 0,01622 m3?(tyczki sosnowe z CW?
U nas muszą być dębowe w środku min 13cm
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Oczywiście na dół żerdzie w każde przęsło o średnicy 10 cm
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Capricorn pisze:U mnie słupki są rozstawiane co 2,70m.
... nie lepiej co 4-5 metrów? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja preferuję db.c średnica 13-14cm, grubsze są ciężkie i trudno je nosić. Ważne ile tych słupków jest. te 40 słupków nie zrobi takiej masy, by za drewno zapłacić 700zł
ODPOWIEDZ