Przeniesienie...

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kobes
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sobota 21 paź 2006, 17:49

Przeniesienie...

Post autor: kobes »

Witam. Jestem (jeszcze) uczniem tl. Po maturze wybieram sie na studia leśne do Poznania. Tak postanowiłem...tak mnie los do tego zmusił. Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy istnieje możliwośc przeniesienia sie po 1 (ewentualnie 2) roku studiów na ten sam wydził leśny do Warszawy. Jeżeli tak to jakie kryteria trzeba spełniać. Dzięki.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Sam to kiedyś przerabiałem, tylko w drugą stronę, z Warszawy do Poznania i jest to możliwe już po pierwszym semestrze. Musi być tylko zgoda uczelni przyjmującej. Warto w podaniu podać ważny argument.
Awatar użytkownika
lesny_ludek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 03 paź 2006, 18:50
Lokalizacja: Północ

Post autor: lesny_ludek »

Najlepiej gdybyś skontaktował się z dziekanatem warszawskiej uczelni. Każda uczelnia stosuje nieco inne kryteria przyjmowania studentów z "zewnątrz". Jedne stosują ograniczenia w postaci progu średniej z ocen (np minimum 4.0 w poprzedniej uczelni), inne w postaci stosowania ograniczonej puli miejsc dla osób przenoszących się z innych uczelni a także dla osób przenoszących się z zaocznych na dzienne. Są uczelnie u których nie ma formalnych ograniczeń, a decyzja o przyjęcie zależy tylko i wyłącznie od dziekana :)
W każdym z tych przypadków będziesz musiał nadrobić różnicę programową, ale zwykle ma się na to cały rok.
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

Np. dla mnie było by to teraz nie możliwe, gdyż... SGGW weszło już na ststem dwustopniowy , w związku z czym pomiędzy Krakowem a Warszawom na WL istnieją duże różnice programowe! Napewno im wcześniej tym lepiej :), noi dobra śrdenia, a nawet bardzo dobra :) kombinuj, a jakoś będzie :)
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
Awatar użytkownika
Melolontha
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 18:55
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Melolontha »

ja osobiscie nie znam kryteriow ale wiem ze u mnie na roku 2 osoby przeniosly sie do warszawy z poznania, a osobiscie slyszlem o dosc czestych ucieczkach z ar krakow;) (botanika lesna i hodowla lasu:(wrrr...)
"to możliwość spełnienia marzeń sprawia że życie jest tak fascynujące..."
Awatar użytkownika
Asarum
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: środa 13 wrz 2006, 11:20
Lokalizacja: z Polski ;)

Post autor: Asarum »

Melontha melontha to Ty?
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Kiedyś właściwie była możliwość przeniesienia się na każdym roku, nawet pod koniec studiów (z koniecznością dodatkowego zaliczenia pewnych przedmiotów). Obecnie z każdym rokiem może być trudniej, ponieważ programy są zróżnicowane (uczelniana biróżnorodność) :lol:
Najpewniejsze - dowiedzieć się w obu dziekanatach. Bo cóż z tego, gdy jedna uczelnia wyrazi zgodę, a druga powie nie. Najlepiej zawsze dowiadywać się u źródła 8)
Awatar użytkownika
Melolontha
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 18:55
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Melolontha »

uwazaj tylko na pania z dzikanatu zaoczny lesny, ktora juz na dzien dobry powie ze nie ma mozliwosci a pozniej ze nie dasz sobie rady z roznicami programowymi, a najlepiej jakbys wzial dziekanke i wyjecha. tak ta pani potrafi:(
"to możliwość spełnienia marzeń sprawia że życie jest tak fascynujące..."
ODPOWIEDZ