ciagnik renault

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pepsiboss
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 15:49

ciagnik renault

Post autor: Pepsiboss »

Witam ,
Zamierzam zakupic ciągnik do zrywki drewna w lesie i zastanawiam sie nad zakupem ciagnika marki Renault 110.14 .mieliscie okazje pracowac z takim ciagnikiem? albo z podobnymi ciagnikami marki renault. ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170035
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Post autor: tajga »

Witam. Mam 2 ciągniki marki Renault 110.54 oraz 133.54 które użytkuje w lesie, po przygodach z ursusami belarusami, stwierdzam że ciągniki te idealnie nadają się do zrywki, mają ogromny uciąg. A przy mądrym użytkowaniu, są bez awaryjne, chodzi mi o oleje w skrzyni w silniku itd.
Po prostu musi być porządny operator a nie kolega spod sklepu, który za czasów PGR zajeżdżał nasze rodzime URSUSKI, tacy magicy nadają sie tylko do wałków.
Jeśli będziesz potrzebował informacjii prosze pisać;) :P
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

tajga pisze:Witam. Mam 2 ciągniki marki Renault 110.54 oraz 133.54 które użytkuje w lesie, po przygodach z ursusami belarusami, stwierdzam że ciągniki te idealnie nadają się do zrywki, mają ogromny uciąg. A przy mądrym użytkowaniu, są bez awaryjne, chodzi mi o oleje w skrzyni w silniku itd.
Po prostu musi być porządny operator a nie kolega spod sklepu, który za czasów PGR zajeżdżał nasze rodzime URSUSKI, tacy magicy nadają sie tylko do wałków.
Jeśli będziesz potrzebował informacjii prosze pisać;) :P
:D Nie znam tej marki ciągników, ale jak bywałem na południu Włoch to w gajach oliwnych i winnicach widziałem wszechobecne ciągniki marki Lamborghini... Niektóre były bardzo leciwe,niektóre nowe, a ja byłam bardzo zdziwiony, bo zupełnie tej marki nie kojarzyłem z ciągnikami... Hej! :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

niziołek pisze:zupełnie tej marki nie kojarzyłem z ciągnikami
A przecież Lamborghini zaczynało od produkcji ciągników. Samochody to znacznie późniejszy okres działania firmy :)
"Automobili Lamborghini S.p.A. (wym. lamborˈɡiːni) – włoski producent samochodów, a także pojazdów wodnych. Produkcję ciągników rolniczych o tej marce prowadzi inne przedsiębiorstwo – Lamborghini Trattori grupa SAME Deutz-Fahr Italia S.p.A. Do 1972 Lamborghini z prezesem Ferrucio produkowało oba typy pojazdów. Produkcja ciągników od 1947, samochodów od 1963. Siedziba firmy samochodowej jest w miejscowości Sant'Agata Bolognese między Bolonią a Modeną. Od 1998 Lamborghini należy do Audi AG."
...
"Mówi się, że powstanie samochodów Lamborghini wynikło z dyskusji pomiędzy miłośnikiem wozów sportowych Ferruccim Lamborghinim (1916-1993) a Enzo Ferrarim. Lamborghini, który wówczas z powodzeniem produkował wyłącznie traktory, był niezadowolony ze swego samochodu Ferrari i zaproponował Enzo Ferrariemu wprowadzenie zmian konstrukcyjnych. Ten oburzony uwagami "jakiegoś traktorzysty" zakwestionował kompetencje Lamborghiniego. Wobec tego Lamborghini postanowił udowodnić mu kto jest lepszy i już po roku zademonstrował swój legendarny 12-cylindrowy model Lamborghini 350 GTV, wyraźnie przewyższający samochody marki Ferrari."
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Post autor: tajga »

Lamborghini to dobre traktorki, ale tylko i wyłącznie w pole, nie nadają się do lasu... ;/
Luuk
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 14:39
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Luuk »

Witam,

Podpinam się pod ten wątek, sprawa podobna.
Ja niestety zawodowo z lasem związany nie jestem ale pytanie zadaję w imieniu kolegi.
Poszukuje on ciągnika z napędem 4x4 i do wydania ma max 45-50 tys PLN. Sprzęt ma ciągnąć przyczepę z HDS, jak dobrze pamiętam coś w granicach 10 ton. Co możecie polecić w tej kwocie ?
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

Renault 133.54 lub 110.54
Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Post autor: Endriu Sdl »

Luuk pisze:Witam,

Podpinam się pod ten wątek, sprawa podobna.
Ja niestety zawodowo z lasem związany nie jestem ale pytanie zadaję w imieniu kolegi.
Poszukuje on ciągnika z napędem 4x4 i do wydania ma max 45-50 tys PLN. Sprzęt ma ciągnąć przyczepę z HDS, jak dobrze pamiętam coś w granicach 10 ton. Co możecie polecić w tej kwocie ?
Ja bym zaproponował ciągnik valmet ( ja osobiście pracuje na valmecie 6600 105km ciąga przyczepę zrywkową 9t i nic sb z nią nie robi) ciągnik typowo do pracy w lesie. Wysoki i zwinny. :)
ODPOWIEDZ