Jakie są korzyści materialne z bycia leśniczym?

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

camu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 277
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 06:46
Lokalizacja: Niż Polski

Re: Jakie są korzyści materialne z bycia leśniczym?

Post autor: camu »

slawciokam pisze:Witam! Mam pytanie. Jakie są korzyści materialne z bycia leśniczym? Mam na myśli : samochód, dom, komórkę i inne korzyści pieniężne itp. Kto za to płaci? Przepraszam za takie wścibski pytanie, ale bardzo mnie to interesuje.
Ten to chociaż szczery do bólu, nie nawija o miłości do ptaszków i drzewek ale od razu daje do zrozumienia że miłością do przyrody to on zupy nie okrasi ... Mądry młodzian, wspólczesnego chowu...ale cóż zrobić- takie ideały jakie czasy...
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

a po pierwsze, to może "dzień dobry"?? a potem może dopiero prośba o "szybką odpowiedź"............
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Gorajczyk66
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1093
Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 17:32
Lokalizacja: z Kaszub.

Post autor: Gorajczyk66 »

No dobra, a co sądzicie o tym, że górnik i leśnik zarabiają najwięcej !!
Bogusław.

„Nadchodza znowu epoki, w których przeżyje tylko to, co umie pełzać”. Mikołaj Gomez Davilla

_______________________________________
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Gorajczyk66 pisze:No dobra, a co sądzicie o tym, że górnik i leśnik zarabiają najwięcej !!
Że tytuł mówi nieprawdę, co pokazuje rysunek:

[center]Obrazek[/center]
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... czyli spadło znacznie w leśnictwie? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

drwalnik pisze:... czyli spadło znacznie w leśnictwie? ...
Nagród mniej i mniejsze?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Poczekajcie, aż ostatni kwartał doliczą...... 8)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:Poczekajcie, aż ostatni kwartał doliczą...... 8)
:wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Gorajczyk66
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1093
Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 17:32
Lokalizacja: z Kaszub.

Post autor: Gorajczyk66 »

Piotrek pisze:
Gorajczyk66 pisze:No dobra, a co sądzicie o tym, że górnik i leśnik zarabiają najwięcej !!
Że tytuł mówi nieprawdę, co pokazuje rysunek:

[center]Obrazek[/center]
Ano pokazuje : z II m-sca w 2012 na IV m-sce - 6126 zł za okres I-IX 2013.
Wielu by taką średnią mieć chciało - ile jest jeszcze zawodów nie pokazanych w tej tabelce, zapewne o niższej średniej....
Bogusław.

„Nadchodza znowu epoki, w których przeżyje tylko to, co umie pełzać”. Mikołaj Gomez Davilla

_______________________________________
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Gorajczyk66 pisze:ile jest jeszcze zawodów nie pokazanych w tej tabelce, zapewne o niższej średniej....
A ile o wyższej... Bo ten "ranking" na który patrzymy to są zarobki wyłącznie w grupie przedsiębiorstw. Na przykład lekarze zarabiają: http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artyku ... si-lekarze

PS. Warto zajrzeć też tutaj: http://wynagrodzenia.pl/dane_gus.php
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Gorajczyk66 pisze:Ano pokazuje : z II m-sca w 2012 na IV m-sce - 6126 zł za okres I-IX 2013.
To nie to samo, co:
Gorajczyk66 pisze:górnik i leśnik zarabiają najwięcej
Ponieważ na wspomnianym wykresie najwięcej zarabia przemysł rafineryjny i koksowniczy oraz leśnictwo ;) Typowy przykład braku dziennikarskiej dokładności ;) Poza tym reszta prawdą jest, aczkolwiek selektywnie podaną.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3763
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

...dzięki odpowiedniej statystyce można wszystko udowodnić...

A odwracając kota ogonem - czy ktokolwiek słyszał ile zarabia się w GUS?

zarobki onet :wow: oczywiście przeciętna wychodzi im mizerna - bo prezesi zarabiają na osobnych umowach zleceniach... a podstawowy mol książkowy zarabia 1,6 tys. (chyba, że bierze udział a akcjach spisowych).

Ale nigdy nie trafiłem by w statystykach GUS sam się ujawniał i przyrównywał do kogokolwiek.
Awatar użytkownika
Gorajczyk66
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1093
Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 17:32
Lokalizacja: z Kaszub.

Post autor: Gorajczyk66 »

No i o to chodziło!! :D
Sami widzicie ile -tfu!!!, za przeproszeniem- "rankingów" wszelkiej maści i równie podejrzanego autorstwa !
Do wyboru, do koloru! Każdy może znaleźć sobie ranking odpowiadający jego oczekiwaniom czy poglądom....
Gdybym był leśnikiem i nie tylko, to bezwzględnie interesowałoby mnie "...a ile z tego znajduje się na koncie? "...
Wszelkie zaś bajdurzenie na ten i podobne tematy to zwyczajna papka medialna, którą nie warto sobie zaprzątać głowy.
Takie jest moje osobiste zdanie, które wcale nie musi być ostatecznym i jedynie obowiązującym!
Czyli - koniec z dalszą wymiana poglądów w tym tak podniecającym temacie!
Bogusław.

„Nadchodza znowu epoki, w których przeżyje tylko to, co umie pełzać”. Mikołaj Gomez Davilla

_______________________________________
wod4

Post autor: wod4 »

Gorajczyk66 pisze: No dobra, a co sądzicie o tym, że górnik i leśnik zarabiają najwięcej !!
Poszukałem sobie danych dotyczących górnictwa i leśnictwa i takie coś sobie zestawiłem:
Zatrudnienie w leśnictwie ogółem :
a) w 1990 roku – 134 tys osób ogółem;
b) w 2000 roku - 57 tys osób ogółem;
c) w 2008 roku - 50 tys osób ogółem.
Z ogólnej liczby 50 tys zatrudnionych w leśnictwie, w Lasach Państwowych zatrudnionych była połowa, czyli 24,7 tysiąca osób.
Przez cały czas trwania tych zmian systematycznie wzrasta pozyskanie drewna w LP (z niespełna 20 mln m3 do ponad 32 mln m3 rocznie), oraz wzrasta obciążenie pracowników LP innymi zadaniami.

Zatrudnienie w górnictwie węgla kamiennego ogółem:
a) w 1990 roku – 391 tys osób;
b) w 2000 roku – 290 tys osób;
c) w 2008 roku – 120 tys osób.
Z ogólnej liczby 120 tys osób zatrudnionych w górnictwie, w kopalniach zatrudnionych bezpośrednio jest 107 tysięcy osób. Resztę stanowią pracownicy firm zewnętrznych.
W tym czasie roczne wydobycie węgla w Polsce spadło ze 170 mln ton do 83mln ton.

Wygląda na to, że płace w tych branżach zmieniają się proporcjonalnie do rentowności.
Awatar użytkownika
Gorajczyk66
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1093
Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 17:32
Lokalizacja: z Kaszub.

Post autor: Gorajczyk66 »

Bogusław.

„Nadchodza znowu epoki, w których przeżyje tylko to, co umie pełzać”. Mikołaj Gomez Davilla

_______________________________________
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

Gorajczyk66 pisze:c.d.
Przerażony jestem komentarzami. JEDYNE przychylne pochodzą od pracowników LP, co naprawdę marnie się prezentuje.

A poza tym?

- kto pracuje w lesie zawsze coś ukradnie. Leśnicy poza wysokimi pensjami sprzedają drzewo na lewo, każdy to wie (bo kto by tego nie robił, skoro może!)

- cytat, a jest takich wypowiedzi sporo:

okoliczne lasy panstwowe staja sie w szybkim tempie obszarami o minimalnym zadrzewieniu (byle z satelity jakies drzewa bylo widac na obszarze), obecnie las wedlug lesnikow to jedno drzewo na na kilkadziesiat m2, wycinaja codziennie olbrzymie ilosci drzew, typowa polityka rabunkowa, patrzac z jednej strony tego niby lasu widze pola po drugiej stronie - takie przeswity, nie ma dnia zeby nie cieli drzew w okolicy i tak od 3-4 lat, najgorsze ze nikt ich z tego nie rozliczy bo nadzoru nad nimi brak


- Kolesiostwo, nepotyzm i ogólnie nieróbstwo.

- itd

I to jest pogląd społeczeństwa na LP? Co prawda piszą komentarze tylko Ci poirytowani - ale kurcze..... i tak nie ogarniam.
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

Nie przejmuj się komentarzami w internecie.
Powiedzieć, że są mało reprezentatywne dla społeczeństwa to mało.

Co do leśników... Generalnie uważam, że ogromna większość z nich to świetni ludzie. Myślę, że nieprzypadkowo wybrali takie studia i z tego też powodu czują do nich dużą sympatię.
Jest kilka rzeczy, która mnie wkurza u nich: poczucie, że nie dotyczą ich przepisy prawa, które każdy inny urzędnik respektuje lub stara się respektować (terminy odpowiedzi, opłaty za wydanie dokumentów itp) oraz brak świadomości, że majątek Skarbu Państwa może być przeznaczony przez to Państwo (czyli właściciela) na co zechce (chociażby na wsparcie PN). Chlubna jest ich troska o mienie powierzone im, ale to wciąż mienie wszystkich Polaków.
Te wady dotyczą pewnie wyjątków a większość z nich to bardzo sympatyczni i ciekawi ludzie.
borowiak

Post autor: borowiak »

- Kolesiostwo, nepotyzm i ogólnie nieróbstwo.

- itd

I to jest pogląd społeczeństwa na LP?
Hmmm, czyżby tutejsze forum czytali? Przecież w co drugim poście sami leśnicy o tym piszą ;)
Awatar użytkownika
Seeman
leśniczy
leśniczy
Posty: 607
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 10:02
Kontakt:

Post autor: Seeman »

Trackdisc pisze:

- kto pracuje w lesie zawsze coś ukradnie. Leśnicy poza wysokimi pensjami sprzedają drzewo na lewo, każdy to wie (bo kto by tego nie robił, skoro może!)
Pokutuje tu zapewne głupawe powiedzonko z czasów starego "reżymu" - "Tu sosenka, tam sosenka - jest Syrenka".

ged pisze:Jest kilka rzeczy, która mnie wkurza u nich: poczucie, że nie dotyczą ich przepisy prawa, które każdy inny urzędnik respektuje lub stara się respektować (terminy odpowiedzi, opłaty za wydanie dokumentów itp)
Zapewne chodzi Ci o to, że zapomnieli (co poniektórzy), że w pojęciu Służba Leśna słowo Służba pochodzi od "służyć"? Znam kilku leśniczych, którzy, mimo nie najwyższego wszak stanowiska, mają iście latyfundialne podejście. O wyższych stanowiskach nie wypowiem się - znam takowe zagrywki tylko z drugiej ręki, więc rzeczywistego stanu nie jestem w władny ocenić. Czarne owieczki znajdziemy wszędzie - nie tylko w naszej profesji, co bynajmniej nie znaczy, że powinniśmy przechodzić nad takimi zachowaniami do porządku dziennego.
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

Seeman pisze: Zapewne chodzi Ci o to, że zapomnieli (co poniektórzy), że w pojęciu Służba Leśna słowo Służba pochodzi od "służyć"? Znam kilku leśniczych, którzy, mimo nie najwyższego wszak stanowiska, mają iście latyfundialne podejście. O wyższych stanowiskach nie wypowiem się - znam takowe zagrywki tylko z drugiej ręki, więc rzeczywistego stanu nie jestem w władny ocenić. Czarne owieczki znajdziemy wszędzie - nie tylko w naszej profesji, co bynajmniej nie znaczy, że powinniśmy przechodzić nad takimi zachowaniami do porządku dziennego.
Dokładnie oddałeś sens tego co chciałem napisać :beer:
ODPOWIEDZ