zarządzenie czy decyzja

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rusałka
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: środa 10 wrz 2008, 21:08

zarządzenie czy decyzja

Post autor: Rusałka »

czy ktoś mógłby mi wskazać przepisy wskazujące w jakich przypadkach należy stosować zarządzenie a kiedy decyzją w LP?
Szukałam długo ale nic nie znalazłam. Komisję przetargową powołać decyzją czy zarządzeniem?
Ludzie przed ludźmi chronią przyrodę
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ot ciekawostka... Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale wydaje mi się, że zarządzenia nadleśniczy wydaje w sprawach wynikających z uprawnień nadanych mu przez poszczególne akty prawne, m.in. związane z prawem wewnątrzzakładowym (wprowadzanie wszelkich regulaminów - pracy, wynagradzania, Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych; powoływanie wszelkich komisji itd.).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

U nas jest zarządzenie powołujące KP, ale czemu zarządzenie to pojęcia nie mam...
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Zarzadzeniem kierownika jednostki powołuje się osoby, które będą w różnych komisjach przetargowych, przewodniczacego itp., decyzją do każdego przetargu konkretny skład komisji.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Jarek pisze:Zarzadzeniem kierownika jednostki powołuje się osoby, które będą w różnych komisjach przetargowych, przewodniczacego itp., decyzją do każdego przetargu konkretny skład komisji.
O, bardzo ładnie doprecyzowałeś to co ja chciałam napisać wcześniej, ale wyszło mi bardzo ogólnie ;)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Rusałka
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: środa 10 wrz 2008, 21:08

Post autor: Rusałka »

a czy są jakieś przepisy, które konkretnie wskazują kiedy tworzymy zarządzenie a kiedy decyzję? Skąd wiadomo, które wybrać?
Ludzie przed ludźmi chronią przyrodę
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zajrzyj do instrukcji kancelaryjnej i Rzeczowego Wykazu Akt (Zarządzenie DGLP nr 29 z 1996 r.)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Pewnie są, ale nie pamiętam, pamiętam, że tak polecono robić.
Awatar użytkownika
Rusałka
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: środa 10 wrz 2008, 21:08

Post autor: Rusałka »

no właśnie a ja potrzebuję konkretnych przepisów :(
Ludzie przed ludźmi chronią przyrodę
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Rusałka pisze:no właśnie a ja potrzebuję konkretnych przepisów :(
Oj tylko przepisy i przepisy... nie samą literą prawa człowiek żyje. Jest jeszcze Duch prawa!
No to zabawię się w ducha ;)
Każdy mądry, kiedy zabraknie mu już tych artykułów i paragrafów powinien poznać jedną, ale za to ważną tajemnicę. Kiedy nie masz definicji w przepisach, zajrzyj do Słownika Języka Polskiego! Małe szukanko definicji słownikowej co to znaczy zarządzenie, a co znaczy decyzja i gwarantuję Ci Rusałko, że wszystko stanie się jasne :)
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji.
Statut LP, w par.22 ust.3 uprawnia nadleśniczego do wydawania zarządzeń i decyzji.
W JRWA dla LP pod symbolem klasyfikacyjnym 0210 mówi się o decyzjach i zarządzeniach nadleśniczego. :brawo: Niestety istnieje jednak pogląd, że decyzja jest zarezerwowana niejako do czynności prawnej w postępowaniu administracyjnym jako forma rozstrzygnięć władczych organów administracji adresowana do danej strony postępowania czyli np. decyzja dot. nadzorowanych lasów niepaństwowych. :( Pogląd taki jest spójny z uregulowaniami dot. aktów prawa wewnętrznego ( a właśnie o takim prawie mówimy mając na myśli nadleśnictwo), które zawarte są w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 20.06.2002 r. w sprawie "Zasad techniki prawodawczej", gdzie w parag.140, w aktach normatywnych o charakterze wewnętrznym wymieniono jedynie "uchwałę" i "zarządzenie".
Mając na względzie hierarchie źródeł prawa, zasadnym wydaje się regulowanie wszelkich kwestii organizacyjno-zarządczych w nadleśnictwie w formie jedynie zarządzeń. :beer:
ODPOWIEDZ