Niewolnicy z polskich lasów

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

"Polska piękny kraj tylko niektórzy ludzie k***y........"
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Fred pisze:Systematyczne pisanie donosów do prokuratury, Państwowej Inspekcji Pracy na wyzysk ludzi pracujących w niewolniczych warunkach przez tłustych właścicieli zuli, jest jedną z możliwości zmiany niedoli tych biednych ludzi.
Wtedy tak ochoczo nie będą obniżać stawek w swoich ofertach na wykonywanie usług leśnych.
a wiesz że tłuściochowi może sie przydarzyć wypadek jak nie zdąży uciec przed spadająca kłoda i bidulka będzie miała kopyto do reperacji :roll:
bardziej prosto nie mogę :D
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Niedzwiadek pisze:Obsesja pisania donosów przejdzie na innych, Ty staniesz się wolnym i szlachetnym
obywatelem.
Przecież napisałem,że nauczyłem się tak częstego pisania donosów od jednego z Zarządu Okręgowego PZŁ we Włocławku, Nadleśnictwa Włocławek, zulowca robiącego usługi w okolicy Włocławka. Może lepiej niech pisanie donosów ze mnie na nikogo już nie przechodzi. Uważam się za wolnego człowieka i pisanie donosów jest dla mnie szlachetne.
Fred
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Wujek Tułowice pisze:"Polska piękny kraj tylko niektórzy ludzie k***y........"
Ja rozumie Twoje zdenerwowanie, ale jak widzisz ucisk tych biednych ludzi to pisz zaraz donos do Państwowej Inspekcji Pracy.
Fred
Awatar użytkownika
Niedzwiadek
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 18:58

Post autor: Niedzwiadek »

FRED
Niewolnictwo w lasach przez pokrętną politykę finansową stworzyli DYREKTORZY R.D.L.P.

.
Awatar użytkownika
Niedzwiadek
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 18:58

Post autor: Niedzwiadek »

Podam kilka przykładów ile zarabia administracja L.P.
-Nadlesniczy 16000.00:172=93.02 zł
-Lesniczy 7000.00:172=40.70 zł
-Podles. 4300.00:172=25.00 zł
-Tłusty zul od 12.00 do 15.00 zł
Opasły zulowiec z w/w stawki musi opłacic pracownika , z.u.s. , zakupic sprzęt , wypłacic
urlop , bhp i tp.
W.w przywileje pracownicze w lasach zakupywane są z dodatkowych funduszy.
Panowie dyrektorzy tak dalej , w przyszłym roku proponuję 10.00 zł będzie łatwiej policzyć koszty.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67323
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Niedzwiadek pisze:-Tłusty zul od 12.00 do 15.00 zł
No wprost cudowna manipulacja... Mamy wszyscy, a szczególnie nie związani z branżą, zrozumieć, że Tłusty zul zarabia 15x175= 2625 zł/mc i na taką kwotę faktury składa? No wajrak by się nie powstydził :/
Awatar użytkownika
Niedzwiadek
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 18:58

Post autor: Niedzwiadek »

Capricorn
Odniosłem wrażenie że nie zrozumiałes sensu .
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77852
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Niedzwiadek pisze:Odniosłem wrażenie że nie zrozumiałes sensu .
... trudno zrozumieć, skoro zestawienie nie ma sensu ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67323
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

drwalnik pisze:... trudno zrozumieć, skoro zestawienie nie ma sensu ...
Dokładnie. Ostatnio gadałem z pewnym podwykonawcą w zulu. Powiedział, że bez względu na rodzaj pracy za 1 m3 drewna zul mu płaci 4 złote. Można więc powiedzieć że wg twoich wyliczeń zul za samo wypisanie faktury bierze 8-9 zeta. Cóż, można różne dane różnie przedstawiać.
Awatar użytkownika
Niedzwiadek
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 18:58

Post autor: Niedzwiadek »

CAPRICORN
Przestan pisac bzdury ,że podwykonawca otrzymuje za 1 m3 drewna 4 złote.
Proponuję Tobie i pewnemu podwykonawcy odswierzyc tabliczkę mnożenia , i
zając się sprzedażą jajek.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67323
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Niedzwiadek pisze: CAPRICORN
Przestan pisac bzdury ,że podwykonawca otrzymuje za 1 m3 drewna 4 złote.
Proszę mnie nie obrażać i nie zarzucać mi kłamstwa. Piszę, co nie dalej jak w piątek usłyszałem od jednego z podwykonawców.
Powiem więcej, przerabiałem już sytuacje, gdy ludzie mieszkali w zimie w samochodzie marki VW golf na zrębie, a szef przywoził im literalnie po 20zł, żeby mieli na chleb i konserwy (byli przyjezdni)! Właściciel już nie żyje, został wybuchnięty za pomocą bombki parę lat temu. Nawet w teleexpressie o tym gadali jakiś czas temu.
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

4zł/m3 to nie tak źle jeśli mówimy o zrębie. Ja tyle płaciłem ale zapewniałem dojazd, sprzęt, paliwo i zus. sam dostawałem około 7zł/m3. podstawcie do katalogu 13zł w 1 st .tr. dla sosny.
W trzebierzach to troche przykra stawka
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67323
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

jakub pisze:W trzebierzach to troche przykra stawka
Człowiek, z którym rozmawiałem stwierdził, że to stawka za metr bez znaczenia charakteru wykonywanej pracy. Rozumiem to tak, że zarówno na rębniach, jak i w TP, czy TW otrzymuje jedną stawkę.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3782
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Capricorn pisze:Właściciel już nie żyje, został wybuchnięty za pomocą bombki parę lat temu
Widocznie za dużo płacił, bo prócz chleba, konserw i herbaty wystarczyło na bombkę...
Capricorn pisze:
Niedzwiadek pisze:-Tłusty zul od 12.00 do 15.00 zł
No wprost cudowna manipulacja...
W związku z negującymi komentarzami pod tym, ze "tłusty ZUL" dostaje mniej/więcej niż 15 zł za godzinę pracy zacząłem się zastanawiać kogo to ubodło i dlaczego? Czy ta stawka jest tak niska/wysoka że aż trzeba osobę ją przedstawiającą kneblować?

Są różnie "tłuste" zakłady i niektórzy właściciele zapewne za tyle pracują i żyją - a niektórzy za trochę więcej (być może i mniej). Tyle że nie zrozumiem dlaczego zagląda się im do portfela podczas dyskusji o warunkach i wynagrodzeniu ludzi przez nich zatrudnianych. Niech i zarabiają pięć razy tyle - jeśli: robotnicy pracowaliby godnie, mieli opłacone składki emerytalne,rentowe i inne, zapewnioną odzież BHP, bezpieczne narzędzia pracy (wszystkie narzędzia do każdej pracy - np tirfor), wodę w upały i posiłki regeneracyjne w mrozy, schrony z apteczkami i bezpiecznymi piecykami, repelenty przeciw komarom, badania lekarskie, prawo do urlopów, zwolnień lekarskich, obowiązek pracy w każdych (bezpiecznych) warunkach, obowiązek bycia trzeźwym, stały nadzór w miejscu pracy, poradę jak rozwiązać problemy od szefa firmy - nie leśniczego, uprawnienia na maszyny którymi się posługują...
Capricorn pisze:Tłusty zul zarabia 15x175= 2625 zł/mc i na taką kwotę faktury składa? No wajrak by się nie powstydził :/
A co ma wspólnego składanie faktur z zarabianiem, bo nie nadążam? Potem 9 zł za napisanie faktury?
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

drwalnik pisze:... trudno zrozumieć, skoro zestawienie nie ma sensu ...
To ja bardzo proszę o wyjaśnienie, dlaczego to zestawienie uważasz za bezsensowne.
No wprost cudowna manipulacja... Mamy wszyscy, a szczególnie nie związani z branżą, zrozumieć, że Tłusty zul zarabia 15x175= 2625 zł/mc i na taką kwotę faktury składa? No wajrak by się nie powstydził :/
Hm, no tak, macie wszyscy zrozumieć, że Tłusty zul chcąc dobrze zarobić musi wypracować ponadnormatywne godziny.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Capricorn pisze:Dokładnie. Ostatnio gadałem z pewnym podwykonawcą w zulu. Powiedział, że bez względu na rodzaj pracy za 1 m3 drewna zul mu płaci 4 złote. Można więc powiedzieć że wg twoich wyliczeń zul za samo wypisanie faktury bierze 8-9 zeta. Cóż, można różne dane różnie przedstawiać.
Różne dane można różnie przedstawiać, jednak nie można przy tym mieszać pojęć. Stawka akordowa to nie to samo co wartość wykonanej pracy.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77852
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

zulus pisze:To ja bardzo proszę o wyjaśnienie, dlaczego to zestawienie uważasz za bezsensowne.
... porównywanie wysokości roboczogodziny za jednostkę rzeczywistą wykonanej pracy z godziną z np. 170 godzinnego miesiąca pracy jest bez sensu ... ile m3 pozyskania harewesterem na 1 roboczogodzinę? ... ile godzin pracy umysłowej nadleśniczego, koncepcyjnej na tą samą 1 roboczogodzinę? ... myślenie też chcesz zakordować? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67323
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

crocidura pisze:W związku z negującymi komentarzami pod tym, ze "tłusty ZUL" dostaje mniej/więcej niż 15 zł za godzinę pracy zacząłem się zastanawiać kogo to ubodło i dlaczego? Czy ta stawka jest tak niska/wysoka że aż trzeba osobę ją przedstawiającą kneblować?
Nikogo nic nie ubodło. Zwyczajnie zestawiłeś dane nijak mające się do siebie.
zulus pisze:To ja bardzo proszę o wyjaśnienie, dlaczego to zestawienie uważasz za bezsensowne.
Cytat:
Wyjaśnieniem było pytanie - czy na fakturze przedstawiasz w nadleśnictwie proste wyliczenie godzinowe - 177x15=2625zł i to jest zapłata dla zula za miesiąc pracy, czy też może jest to stawka za roboczogodzinę, a tych w miesiącu może być całe mnóstwo lub niewiele w zależności od rodzaju wykonywanej pracy ilości pracowników, stopnia zmechanizowania itd.
Bezsensowne jest więc porównanie etatu do akordu.
zulus pisze:Stawka akordowa to nie to samo co wartość wykonanej pracy.
dlatego porównanie było bez sensu.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77852
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Capricorn pisze:Bezsensowne jest więc porównanie etatu do akordu.
... toż samo własnymi słowami to wyłuszczyłem ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ