Czy Technik BHP może się przydać w pracy w lesie.

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

berciku16
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 17:21
Lokalizacja: krosno

Czy Technik BHP może się przydać w pracy w lesie.

Post autor: berciku16 »

Mam pytanie , zapisałem się do szkoły zaocznej na technika BHP bo oblałem maturę z matematyki. Jednak moim głównym celem jest praca w lasach . Czy może kiedyś taka szkoła mi się przydać do pracy w lesie np jako podleśniczy bo jeśli moja praca w lasach jest realna to przez najbliższe lata pewnie tylko na tym stanowisku ( a raczej patrząc na realia aż na tym stanowisku :)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

technik bhp jako podleśniczy raczej szans nie ma
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Możesz ewentualnie zostać w nadleśnictwie Behapowcem, choć nie słyszałem, coby to było samodzielne stanowisko. Na ogół "działka" BHP przydzielona jest jako dodatkowe czynności służbowe.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Jak bynie patrzył, raczej będzie bardzo trudno.
Awatar użytkownika
Damianl2
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 maja 2014, 10:12

Post autor: Damianl2 »

To lepiej zainteresuj się już kompletnie BHP i zostań bhpowcem, zrób kursy szkolenia. I wtedy nawet jak nie będziesz gdzieś na etacie w jakiejś firmie, to będziesz mógł sobie spokojnie dorabiać na jakiś szkoleniach kontrolach etc. Tylko nie wiem jakie uprawnienia możesz mieć matury. i szkoły średniej.
Nie myślałeś, żeby spróbować podejść do matury jeszcze raz?
Non ex regula ius sumatur, sed ex iure quod est regula fiat – reguły nie tworzą prawa, lecz się z niego wywodzą
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3759
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Re: Czy Technik BHP może się przydać w pracy w lesie.

Post autor: crocidura »

berciku16 pisze:oblałem maturę z matematyki. Jednak moim głównym celem jest praca w lasach .
Obecnie nowi pracownicy mają skończone studia leśne - ja od kilku lat nie słyszałem o podleśniczym ze średnim leśnym...

BHP nic nie da. Trzeba było się uczyć w LO, a nie bąki zbijać. Popraw maturę i spróbuj wystartować na studia - nieraz są uzupełniające rekrutacje...
Awatar użytkownika
Lesnik2
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 10:33

Post autor: Lesnik2 »

Crocidura, czyli z tego co piszesz to chłopak bez matury nie ma szans?
Internet? Nie, dziękuję, nie jesteśmy zainteresowani.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Lesnik2 pisze:Crocidura, czyli z tego co piszesz to chłopak bez matury nie ma szans?
Nie tylko w opinii Crocidury. Wedle mnie też.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Lesnik2
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 10:33

Post autor: Lesnik2 »

No, ok. A co myślicie o szkoleniach z BHP przez internet.
coś np tego typu: https://e-specjalistabhp.pl/szkolenia/

Jest w ogóle sens coś takiego robić, zlecać w firmie? Bo mi się wydaję, że może to być dość ciekawe ze względu na optymalizacje kosztów, papierów itp.
Internet? Nie, dziękuję, nie jesteśmy zainteresowani.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moim zdaniem takie szkolenie nie ma sensu. Poza kwitkiem pewnie nic więcej nie da.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Poza kwitkiem pewnie nic więcej nie da.
A czy na którymś kursie chodzi o coś więcej niż kwitek? Dla większości kursantów nie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

FENE
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 18:32
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: FENE »

Niestety ze względu na ochronę danych osobowych najlepszym rozwiązaniem dla pracodawcy jest rozwiązanie, kiedy to Służba BHP i kadrowiec to jedna i ta sama osoba. Często jest to jak kulą w płot jeśli kadrowiec nie koniecznie zna się na tematyce leśnej, ale jeśli się zna to rozwiązanie takie jest super, chociażby w aspekcie wystawiania skierowań na badania lekarskie gdzie używamy danych osobowych a zwłaszcza nr pesel, po którym możemy uzyskać już rózne informacje nawet w us.
Sama szkoła bez praktyki niestety mało nam da. Wrzucić młodego po szkole bhp-owca do pracy w lp i jeszcze na dodatek niech zdarzy się wypadek i trzeba bedzie np. okręślić czy rzaz podcinający był ok to tak jak panu z miasta wydoić ręcznie krowę......tak jak onegdaj powiedział jeden z wielkich "Praktyka czyni mistrza..." Pozdrawiam.
"Przebaczam innym ludziom nie dlatego,że na to zasługują, ale dlatego bym mogła cieszyć się spokojem...."
FENE
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 18:32
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: FENE »

Piotrek pisze:
Sten pisze:Poza kwitkiem pewnie nic więcej nie da.
A czy na którymś kursie chodzi o coś więcej niż kwitek? Dla większości kursantów nie.
I tu się zgadzam...
"Przebaczam innym ludziom nie dlatego,że na to zasługują, ale dlatego bym mogła cieszyć się spokojem...."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

FENE pisze:Niestety ze względu na ochronę danych osobowych najlepszym rozwiązaniem dla pracodawcy jest rozwiązanie, kiedy to Służba BHP i kadrowiec to jedna i ta sama osoba.
No tutaj toś "zasunęła" totalną bzdurę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

FENE
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 18:32
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: FENE »

Piotrek pisze:
FENE pisze:Niestety ze względu na ochronę danych osobowych najlepszym rozwiązaniem dla pracodawcy jest rozwiązanie, kiedy to Służba BHP i kadrowiec to jedna i ta sama osoba.
No tutaj toś "zasunęła" totalną bzdurę...
To tylko moje zdanie...nie wszyscy z takim pomysłem muszą się zgadzać...a tak na marginesie to czasem mi się udają takie...."totalne bzdury"... :brawo:
"Przebaczam innym ludziom nie dlatego,że na to zasługują, ale dlatego bym mogła cieszyć się spokojem...."
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

FENE pisze:To tylko moje zdanie...nie wszyscy z takim pomysłem muszą się zgadzać...
Każdy pracownik przetwarzający dane osobowe ma upoważnienie do ich przetwarzania wystawione przez kierownika jednostki, zatem zarazem jest zobowiązany do przestrzegania przepisów o ich ochronie ... Choć pomysł z pracownikiem ds. personalnych głupi nie jest, tym bardziej, że owa osoba siedzi w biurze murem ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Moim zdaniem najlepszym dla pracodawcy jest zlecenie spraw BHP firmie zewnętrznej. Wszelkie dodawanie obowiązków "na przyczepkę" skutkuje tym, że owe dodatkowe obowiązki wykonywane są niechlujnie i niesystematycznie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Wszelkie dodawanie obowiązków "na przyczepkę" skutkuje tym, że owe dodatkowe obowiązki wykonywane są niechlujnie i niesystematycznie.
Znam trochę BHP-ców w nadleśnictwach i nie mogę tego powiedzieć ... Wykonują naprawdę dobrą robotę, mimo, że na codzień zajmują się zgoła innymi sprawami.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sosnowisko
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 09:36
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: Sosnowisko »

Sten pisze:
Piotrek pisze:Wszelkie dodawanie obowiązków "na przyczepkę" skutkuje tym, że owe dodatkowe obowiązki wykonywane są niechlujnie i niesystematycznie.
Znam trochę BHP-ców w nadleśnictwach i nie mogę tego powiedzieć ... Wykonują naprawdę dobrą robotę, mimo, że na codzień zajmują się zgoła innymi sprawami.
Sten
Jak miło widzieć/słyszeć taką opinię.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Piotrek pisze:Moim zdaniem najlepszym dla pracodawcy jest zlecenie spraw BHP firmie zewnętrznej. Wszelkie dodawanie obowiązków "na przyczepkę" skutkuje tym, że owe dodatkowe obowiązki wykonywane są niechlujnie i niesystematycznie.
Firmy zewnętrzne mają to do siebie, że nie znając dokładnie specyfiki firmy dla której pracują- żądają potrzebnych informacji od jej pracowników. Efekt jest taki, że pracownicy firmy mają więcej roboty, a kasę za tę robotę weźmie firma zewnętrzna.
ODPOWIEDZ