Ubezpieczenie MEDICOVER, za i przeciw......

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

borowiak

Ubezpieczenie MEDICOVER, za i przeciw......

Post autor: borowiak »

Jako, że dostaliśmy zielone światło na ubezpieczenie w w/w firmie proszę o opinie osób korzystających z tych usług. Działa to w miarę sprawnie zgodnie z umową?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Osobiście jestem wielce zadowolony. Z owego ubezpieczenia korzystam do spółki z żoną. Płacę za to osiemdziesiąt zeta z hakiem miesięcznie i mamy dostęp do opieki medycznej zarówno w Medicoverze, jak i w C.M.Damian. Nie czekamy w kolejkach, lekarze są mili i przyjemni i nie patrzą nerwowo na zegarek w trakcie wizyty. Obsługa ambulatoryjna też na wysokim poziomie. Do tego dochodzi, co jest też istotne, opieka medyczna na terenie całego kraju. Szkoda tylko, że w pakiecie nie ma usług stomatologicznych, choć w niektórych placówkach ma się zniżki od 10 do 20 %. (informacje na ten temat otrzymuje się mailem).
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

"Sie mnie zdawa", że tam jest literówka w nazwie? Nie chodzi przypadkiem o MEDICOVER?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Nie chodzi przypadkiem o MEDICOVER?
Owszem, masz rację. Firma to Medicover.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:"Sie mnie zdawa", że tam jest literówka w nazwie? Nie chodzi przypadkiem o MEDICOVER?
Oczywiście że jest ;) Nie będzie reklamy............. ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze:Nie będzie reklamy
Moim zdaniem reklama jak najbardziej słuszna i przydatna.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Boję się, a pytam, bo mamy zielone światło i pozostaje kwestia wyboru. Osobiście jestem "za".
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze:Boję się
Czegoż się boisz? Lepsze to o niebo od NFZ i jak już pisałem, kultura obsługi o niebo lepsza.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Sten pisze: (...) Szkoda tylko, że w pakiecie nie ma usług stomatologicznych, choć w niektórych placówkach ma się zniżki od 10 do 20 %. (informacje na ten temat otrzymuje się mailem).
U nas propozycja obejmowała usługi stomatologiczne: w wersji podstawowej to "goły" dentysta, wersja rozszerzona zawiera 3 wypełnienia i 3 znieczulenia rocznie.

Moim zdaniem fajna sprawa.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

cokolwiek więcej za takie pieniądze jest warte tego
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

1000 razy lepsze niz ta teoretycznie bezpłatna służba zdrowia. za 400 PLN od łebka przy 3 osobach jest praktycznie pełen pakiet.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5603
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

potwierdzam, u żony Medicover się sprawdził.Jak nie mają swojego ośrodka to są przychodnie partnerskie.
jak padnie hasło wchodzę w to od razu.
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Post autor: Zorro »

dla pracownika to ubezpieczenie będzie zawsze korzystne przy opłacie paru zł na miesiąc, czy dla członków rodziny trzeba by się zastanowić, ale dla pracodawcy to tak średnio, patrząc na same badania medycyny pracy to koszty wzrosną trzykrotnie, przynajmniej u nas, reasumując dla pracownika zasadniczo zawsze korzystne a pracodawcę jak stać (Lasy chyba stać) to też korzystne, zadowolony pracownik to zasadniczo dobry pracownik
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5603
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Zorro pisze:dla pracodawcy to tak średnio, patrząc na same badania medycyny pracy to koszty wzrosną trzykrotnie
z jakiego powodu ?
Zorro pisze:pracodawcę jak stać
a nie przypadkiem to dobrowolnie z kieszeni pracownika ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Blues Brothers pisze:
Zorro pisze:dla pracodawcy to tak średnio, patrząc na same badania medycyny pracy to koszty wzrosną trzykrotnie
z jakiego powodu ?
Zorro pisze:pracodawcę jak stać
a nie przypadkiem to dobrowolnie z kieszeni pracownika ?
Chodzi o badania okresowe - ich koszty ponosi pracodawca.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Driada
leśniczy
leśniczy
Posty: 794
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 20:41
Lokalizacja: Puszcza Drawska

Post autor: Driada »

Nasze nadleśnictwo także korzysta z Medicovera.
Fajna sprawą jest to, że można zapisać się do specjalisty na konkretny dzień i godzinę - nie czeka się zatem w kolejkach. Niestety nie każdy specjalista jest dostępny codziennie - np. kardiolog jest raz w tygodniu na przykład - i czasem trzeba czekać 2 tygodnie na zapis - ale jak już się zapiszesz na wizytę to jest ona pewna.
Obsługa miła i w miarę kompetentna. Raz się tylko spotkalam z *)@$*&$#$)! babą, udającą lekarza, ale po prostu ją omijam z daleka teraz.
Wyniki w dużej części są dostępne drogą internetową.
Można dodatkowo ubezpieczyć rodzinę (75zł za II osobę i trochę więcej za więcej niż 2 - nie znam dokładnie wielkości składki, bo nie korzystam).

Minusem jest to, że skierowania od lekarzy na badania, ważne są wyłącznie w ramach lekarzy i jednostek związanych z Medicoverem.
Medicover działa tylko w dni powszednie, zatem umawiając się do lekarza, muszę wziąć dzień urlopu :| Dojeżdżać 100 km do centrum, np codziennie, bo tak na przykład są obecni specjaliści, to mało fajna sprawa. :(
I koniecznie należy sprawdzić jakie badania są ujęte w naszym ubezpieczeniu - wszystko co wychodzi poza obręb umowy, jest płatne...
Ogólnie ocena 7/10. :)
- Co ci się stało?! - zawołał z przestrachem Puchatek, patrząc na zesztywniałego Kłapouchego.
- Ciii... - szepnął Kłapouchy -
zachciało mi się skakać. Czekam aż mi przejdzie...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Driada, alternatywnie masz lekarzy specjalistów i poradnie w ramach NFZ. A tam, na niektóre badania i wizyty termin oczekiwania jest sześciomiesięczny. Taki termin usłyszała moja żona gdy rejestrowała się na USG. USG zlecone przez onkologa, bo wykryto jakiś guzek, który trzeba dalej diagnozować. Może być bowiem niewinnym tłuszczakiem ale może być także objawem progresji nowotworu (przerzutów)...

PS. Nawiasem mówiąc jak się ma niewydolność NFZ do szczytnych haseł - rak wcześnie wykryty jest uleczalny?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... hasło jest prawdziwe ... medycyna, jak wszystko inne, to również biznes ... biznes na wielką skalę ... kto płaci więcej - ma lepiej ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Re: Ubezpieczenie MADICOVER, za i przeciw......

Post autor: Kegg »

borowiak pisze:Jako, że dostaliśmy zielone światło na ubezpieczenie w w/w firmie proszę o opinie osób korzystających z tych usług. Działa to w miarę sprawnie zgodnie z umową?
Nie mam zamiaru negować tej firmy, bo to co napisał Sten i inni jest prawdą - płacisz więc obsługa jest ok, szczegóły zależą oczywiście od wynegocjowanego pakietu.

Nasuwa mi się tylko pytanie do Twojego pytania czy masz inny wybór poza tą firmą?

Obecnie korzystam z już trzeciej (abonament dodatkowy wzięliśmy na mnie i dzieci u żony w firmie), dużej liczącej się w Polsce firmy tego typu i mam swoją opinię z kim było najlepiej.

W mojej prywatnej liście rankingowej Medicover (plus C.M.Damiana) zajmuje na niej trzecie miejsce. Na drugim miejscu ustawiałbym ENEL-MED (tu jestem obecnie, od roku), a na pierwszym miejscu LUX-MED (byliśmy tam przez 3 lata).

Domyślam się jednak, że wybór nie jest duży, bo pewnie do wyboru jest MEDICOVER, który wygrał przetarg w waszej jednostce albo nic (czytaj: zostaję w NFZ)
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... nie ma chyba wyboru między Medicoverem a NFZ? ... jedno nie wyklucza drugiego ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ