"PREPARATY ANTY-KOMAROWE"

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Lovelas pisze:Dotychczas najlepiej sprawdziła mi się mugga. W dzień pół biedy, ale jak się zostaje w lesie na noc, spędzając ją pod chmurką to odpowiedni repelent bardzo się przydaje. Po przetestowaniu kilku środków z dużą ilością DEET, wybrałem właśnie muggę. Póki co wygrywa.
95% albo 100%...
a działa to-to jaki środek anty.... w okresie prokreacji? :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Glorfindel
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 13:08
Lokalizacja: ze świata

Post autor: Glorfindel »

Witajcie,
jako, że wiosna już prawie nastała więc i komary, i kleszcze się budzą. Powiedzcie co myślicie o preparacie bio-insektal? Ponoć naturalny ;)
"Lepiej się zużywać niż rdzewieć"
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Glorfindel pisze:Powiedzcie co myślicie o preparacie bio-insektal? Ponoć naturalny ;)
A jakie to ma znaczenie? Jak dla mnie ma być skuteczny i nie drażnić mego organizmu w żaden sposób. :)
A na poważnie - gadki o "naturalności" i przedrostki "bio-" są tylko dla podniesienia ceny... A jeśli już ktoś pisze: "BIO-Insektal® - uniwersalny preparat na wszelkie insekty i owady" to to budzi moją głęboką niechęć, bo jak coś jest "do wszystkiego" to najczęściej jest do niczego. No i to jest (wedle producenta): "Naturalny preparat kontaktowo biobójczy" co dla mnie to oznacza, że komar aby zdechnąć musi mnie najpierw ukąsić. I wreszcie ostatnia z rewelacji producenta - "Działa na wszystkie zimnokrwiste!". No proszę państwa, trochę litości!!!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... najkwyraźniej producent ma kupujących za idiotów ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

witam
ja nadal polecam ULTRATHON w aerozolu
u nas wycofany ze sprzedaży.
Dzięki "koneksjom" rodzinnym zakupiłem za wielką wodą - i pewnie na ten sezon wystraczy
:)
przykładowy:
[... mod ...]
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ