Kościół a łowiectwo.

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ciekawe, czy wyrażający swój sprzeciw mają podobne dylematy wkładając do wielkanocnej święconki - z którą idą do kościoła - kiełbasę.
Rozumiem, że można nabyć ją tanio, bo zawartość mięsa jest w niej nikła, ale jednak jakaś tam jest. Choćby i te 15% :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

:spoko: i tyle w temacie.
Ręce i wszystko opada na tę hipokryzję :evil:

( ja szanuję tych którzy mięsa nie jedzą z obojętnie jakich powodów, i tego samego oczekuję ;/ Wiem, naiwna jestem :oops: )
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

magda55 pisze: ja szanuję tych którzy mięsa nie jedzą z obojętnie jakich powodów, i tego samego oczekuję Wiem, naiwna jestem )
A propos - 2 tygodnie temu odbył się kolejny panel z cyklu "Narodowy Program Leśny" na którym wystąpiła między innymi jakaś pani od wszystkich istot i wtrąciła mimochodem taką uwagę, że "większość kobiet jest wegetariankami i przeciwniczkami myślistwa". Nie było mnie przy tym bo byłem wówczas w delegacji w niziołkowej okolicy, więc nie mogłem tego skomentować, ale się zastanowiłem czy to ja jestem z jakiegoś nienormalnego środowiska, że mam w rodzinie, w pracy, wśród znajomych wiele kobiet i nie kojarzę ani jednej wegetarianki?
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Brzost pisze:ale się zastanowiłem czy to ja jestem z jakiegoś nienormalnego środowiska, że mam w rodzinie, w pracy, wśród znajomych wiele kobiet i nie kojarzę ani jednej wegetarianki?
ja znam wegetarianki ( na szczęście nie wpadły na pomysł karmienia psów wegetariańsko :evil: ) ale też znam i myśliweczki aktywnie polujace.
Głupoty baba gadała, albo jej krąg znajomych wąski jakiś, albo sama wege. Chyba.
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ja w swoim otoczeniu znam 2 wegetarianki. Z czego jedna je drób i ryby. A i pasztetem z zająca (przepysznym) nie pogardziła, bo zapewniono ją, że jest z "drobiu leśnego". :lol:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:bo zapewniono ją, że jest z "drobiu leśnego". :lol:
Stary, odpowiednia "legenda" i każdego "wege" nakarmię schabowym. I będzie żarł i patrzył za dokładką :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Odyniec na mszy...

Post autor: borowiak »

Rozgorzała dyskusja w komentarzach dotycząca upolowanego dzika, którego myśliwi przynieśli do kościoła i położyli przed ołtarzem. Zdjęcie, na którym arcybiskup Józef Kowalczyk odprawia mszę w towarzystwie upolowanego dzika zostało opublikowane na fanpage'u "Ludzie Przeciw Myśliwym"
więcej:
http://kobieta.onet.pl/podczas-mszy-mys ... auci/5l220
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Tematy scaliłem.
Zmieniłem też tytuł wątku.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jakby nie patrzył na znoszenie darów na mszę (generalnie - do świątyń) to jednak KRK powinien się od takowych działań odciąć, jako że to w sumie pogaństwo jest.
No ale KRK, pomimo całej historii z wyplenianiem pogaństwa "ogniem i mieczem" (a fuj, powinienem napisać "nawracania na chrześcijaństwo biednych duszyczek"), pełnymi garściami obyczaje pogańskie adaptował i wspierał (i nadal tak czyni) jeśli to przynosiło (lub przynosi) mu korzyści wymierne i doczesne...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
pasiecznicki
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1435
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 19:52

Post autor: pasiecznicki »

Piotrek pisze:przynosiło (lub przynosi) mu korzyści wymierne i doczesne...
A więc już wiemy kto zeżarł trefnego dzika, w sprawie którego grzały się klawiatury różnych "wege" i Ludzi przeciw Myśliwym.
Zastanawiam się tylko dlaczego owi Ludzie mają w nazwie "Myśliwym" z dużej litery? Gdyby pisali z małej byłoby bardziej rewolucyjnie i wskazałoby nieuświadomionym, że z jednej strony barykady ( w sprawie oczywiście słusznej wielce) stoją ludzie przez duże L, których zabity, żeby nie powiedzieć zamordowany, dzik doprowadza do chęci natychmiastowego odwetu, a z drugiej myśliwi czyli ludzie (chyba?!) przez zdecydowanie małe l - krótko mówiąc zabójcy i bestie krwawe.
PS.
"Ano, posłuchaj ty o tym, że życie jest nie do przewidzenia i że każdy ma jakieś drzwi, co ich nie otworzył".
Andrzej Mularczyk, "Każdy żyje jak umie"
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Nastepnym razem postawia kosz kielbas z dzika i wszystko bedzie ok.

W sumie uprawianie tego folkloru jest kwestia gustu.

Trzeba tez zdac sobie chyba sprawe z tego, ze z powodu dzika w kosciele najglosniej oburzaja sie zapewne ludzie majcy nie tylko ten konkretny przybytek Pana B. ale generalnie caly kk gleboko w doooopie. Delikatnie to okreslajac.
Awatar użytkownika
pasiecznicki
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1435
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 19:52

Post autor: pasiecznicki »

Ach - zapomniane PS.:
magda55 pisze:Ręce i wszystko opada na tę hipokryzję


:beer:
"Ano, posłuchaj ty o tym, że życie jest nie do przewidzenia i że każdy ma jakieś drzwi, co ich nie otworzył".
Andrzej Mularczyk, "Każdy żyje jak umie"
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Kościół a łowiectwo - AD 2014, na przykładzie Węgrowa (Diecezja Drohiczyńska):

http://www.drohiczynska.pl/?action=news&id=2158
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Patrząc na fotki, to impreza mocno religijna, zresztą jak bez mała zawsze ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Kościół a łowiectwo - AD 2014
No cóż... Do szkół i księży trzeba posłać bo zaczynają gramatykę traktować jak inżynierowie
ks. M.B. [ksAP/Drohiczyn] pisze:... Podczas tegorocznego polowania pozyskano 24 dzików ...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sten pisze:Patrząc na fotki, to impreza mocno religijna, zresztą jak bez mała zawsze ...
Szkoda, że nie dali fotek z pierwszego dnia. Pokotu np. ... :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Inny przyklad lowiectwa w kosciele .Z tegorocznego Hubertusa. W Berlinie.

W przeddzien zapowiedzanej w jednym z berlinskich kosciolow ekumenicznej mszy hubertowskiej niektorzy obywatele dali wyraz niezadowoleniu z obecnosci mordercow w zielonych kapelusikach z piorkami w swiatyni

Wejscie i oltarz zostaly obsmarowane farba a zamek do wejsciowych drzwi zaklajstrowany silikonem.

Ne wykluczalbym, ze rowniez u nas w przyszlosci nawa koscielna stanie polem bitwy.
Moze nie w malych miejscowosciach, ale w duzych miastach - na pewno. Potencjal jest,
kwestia skali....aczkolwiek nasi parafianie majacy problemy z Hubertusem nie maja
poparcia politycznego, z ktorego korzystaja nawiedzeni inaczej u sasiadow.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Złatna: myśliwi ufundowali dla góralskiej kaplicy ...

Post autor: j24 »

"14 stacji Drogi Krzyżowej erygowano w urokliwej, drewnianej kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Złatnej na Żywiecczyźnie. Stacje upamiętniające mękę i śmierć Pańską oraz dwa żyrandole z rogów jelenich i obraz św. Huberta ufundowali myśliwi z Koła Łowieckiego „Cyranka” z Oświęcimia, które od 1963 roku obejmuje obwód łowiecki w Ujsołach. ..."

CAŁOŚĆ TU >>>>>
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
wod4

Post autor: wod4 »

Tutaj zrobiono odwrotnie, czyli usunięto stacje drogi krzyżowej:
http://niezalezna.pl/69201-burmistrz-us ... muzulmanow
ODPOWIEDZ