Ewidencja

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sigma
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 17 sie 2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Ewidencja

Post autor: sigma »

Stan ewidencji gruntów w SILP musi być zgodny z ewidencja powszechną. I tu jest problem u mnie nie jest. Pracuje w nadleśnictwie od 1,5 roku i nie widać tych błędów tylko ujawniają się po drodze pracy. Czy jest możliwość zlecenia dla kogoś by to wyrównał i wprowadził do silp bo ja nie dam rady zbyt tego dużo.

Ja bym tego nie ruszał, ale kontrola 10 letnia się zbliża przyszły rok to ostatni rok planu.
Najgorsze, że ta ewidencja to bagno straszne… Proszę o precyzyjną radę…
Awatar użytkownika
saga
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1162
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: saga »

Trudno o precyzyjną radę na taką odległość i rodzaj danych. W ewidencji powszechnej też się wszystko idealnie nie zgadza, też bywają przypadki, że to właśnie tam są błędy. Ty jeżeli sam poprawisz w SILPie - będziesz miał niezgodność z operatem. Jak będzie robiony rowy operat jest wtedy szansa na "wyprostowanie " wszelkich nieścisłości.
Awatar użytkownika
Cephalanthera
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 326
Rejestracja: wtorek 25 paź 2005, 11:02
Lokalizacja: z lasu i gór

Post autor: Cephalanthera »

Jeżeli piszesz że to ostatni rok obowiązywania planu, to musicie zacząc przygotowywać materiały dla urządzania. OZnacza to, że będziecie musieli przygotować rejestr powierzchniowy gruntów oraz mapy gospodarcze. Na ogół robią to geodeci, którzy prowadzą stałą obsługę geodezyjną nadleśnictwa, czaem zleca się to innym firmom geodezyjnym.
Jak już będziecie mieli rejestr gruntów, to przyjdzie urządzanie i weźmie rejestr, weźmie SILP i dokona weryfiakcji w terenie. Wówczas nadleśnictwo otrzyma tzw: "wykaz rozbieżności", czyli wykaz tych pozycji, które nie grają w SILP-ie i w ewidencji, oraz to co nie zgadza się w terenie. Innymi słowy poprawią SILP zgodnie z rejestrem powierzchniowym oraz uzgodnieniami wykazu rozbieżności.
Awatar użytkownika
Ag-Agata
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 382
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 10:01
Lokalizacja: Z Niedarei

Post autor: Ag-Agata »

Co nie oznacza że bedzie to koniec twoich problemów. Wciąż bedzie ci brakować na plus lub minus paru metrów kw. wina w tym że ewid jest do m kw a SILP do ara. U mnie przy 27 tys nadleśnictwie w niektorych zestawieniach wychodzą naprawdę duże różnice. Siedzę w stanie posiadania 4 rok i wciąż uczę sie czegoś nowego.
Kwitnące irysy
U moich stóp-
sandały sznurowane na niebiesko.
---Basho---
Awatar użytkownika
Cephalanthera
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 326
Rejestracja: wtorek 25 paź 2005, 11:02
Lokalizacja: z lasu i gór

Post autor: Cephalanthera »

Ag-Agata pisze:Wciąż bedzie ci brakować na plus lub minus paru metrów kw. wina w tym że ewid jest do m kw a SILP do ara.
Dokładnie. Z tym że matematycznemu zaokrągleniu (z m2 do arów) podlega wyłącznie powierzchnia działki (wydzielenia) natomiast wszelkie pochodne (powierzchnia oddziału, leśnictwa, obrębu) to suma zaokrąglonych powierzchni działkowydzieleń. Tak więc powierzchnie te mogą niekiedy znacznie się różnić od powierzchni ewidencyjnej.
agat
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 19:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: agat »

witam
ale przeciez powierzchnie dzialki w SILP wpisujesz do m2.....i przywiazane dzialki do wydzielenia tez

no i przeceiez zestawienia jakiejkolwiek ewidencji z SILP tez sa w m2?!
mi to zawsze jakos gra a mam ponad 29 tys ha
ODPOWIEDZ