Profesjonalizm?

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

borowiak

Profesjonalizm?

Post autor: borowiak »

Mam mieszane odczucia oglądając taki materiał:
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Re: Profesjonalizm?

Post autor: niziołek »

borowiak pisze:Mam mieszane odczucia oglądając taki materiał:
:D Akurat Malinka to leśnictwo jedno z dwóch najbardziej doświadczonych(drugie w Węgierskiej Górce), gdzie w czasie ostatniej klęski bardzo gwałtownie wypadły świerczyny. Jest tam setki hektarów nowych upraw. Często amatorzy skuterów,kładów, crossów jeżdżą jak popadnie po uprawach. Nawet jak jeżdżą drogami, czy szlakami turystycznymi to też czynią szkody w drogach, w wypoczynku tych bardziej normalnych turystów, w stresie zwierząt leśnych itd. Nie mam mieszanych uczuć... należy karać, a te pojazdy powinny mieć czytelne znaki identyfikacyjne, to będzie nam dużo łatwiej... Hej! :wink:
:D A propos profesjonalizmu to też go tu nie widzę...Ale to Polska właśnie, leśnik się tłumaczy, a Policja :lol: . U mnie jak zgłaszałem że crossowcy chcieli mnie rozjechać, to policjanci mieli wyraźne pretensje że im zawracam w niedzielę d...ę...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Pozdrawiam Kolegów z Wisły, ale jakiś mundur to by się przydał podczas takich "polowań" :lol: I podczas interwencji lepiej ubrać rękawiczki, jak grzać ręce w kieszeni :wink:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

esel pisze:Pozdrawiam Kolegów z Wisły, ale jakiś mundur to by się przydał podczas takich "polowań" :lol: I podczas interwencji lepiej ubrać rękawiczki, jak grzać ręce w kieszeni :wink:
Słuszne uwagi. Pan komendant nie miał też "orzełka" na czapce.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

Słuszne uwagi. Pan komendant nie miał też "orzełka" na czapce.
Te i inne braki sugerują, że nie był na służbie. Chyba, że zmieniły się zasady używania sortów. W latach osiemdziesiątych Ś.P. Dyrektor Mokrzycki potrafił uczniaka nie wpuścić do szkoły bez munduru.
A w rzeczy samej. Może wystarczyło pouczyć. Naprawdę wielu zmotoryzowanych po prostu nie wie, że do lasu się nie wjeżdża i zwykła, telewizyjna akcja propagandowa wystarczy. Tylko komu pokazywać wtedy muskuły :D
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5662
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

leśny1964 pisze:Naprawdę wielu zmotoryzowanych po prostu nie wie, że do lasu się nie wjeżdża i zwykła, telewizyjna akcja propagandowa wystarczy
działa w 95%
i należy tworzyć szlaki "motoryzacyjne" tam gdzie jest taka możliwość. skoro konie owsiane mogą rozdeptywać wyznaczone szlaki, to można wyznaczyć zmechanizowanym.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5662
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

oczywiście chodziło mi o to ,że pouczenie działa na 95% zmotoryzowanych :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105223
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

leśny1964 pisze:Naprawdę wielu zmotoryzowanych po prostu nie wie, że do lasu się nie wjeżdża
Ignorantia iuris nocet...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Bronislaw_n
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2011, 09:37
Lokalizacja: DE

Post autor: Bronislaw_n »

leśny1964 pisze:Naprawdę wielu zmotoryzowanych po prostu nie wie, że do lasu się nie wjeżdża
Mylisz sie, ta wiedza jest tak powszechna, ze naprawde trudno kogos znalezc, kto tego nie wie.
Poza tym interwencja pana straznika mi sie podoba. Poucza delikwentow i wystawia mandat. Tak wlasnie powinno byc. A czy ogrzewa sobie rece w kieszeniach nie odgrywa dla mnie zadnej roli, wazne ze zachowujesie kulturalnie i tak wlasnie w ww. przypadku jest.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Bronislaw_n pisze:Poza tym interwencja pana straznika mi sie podoba
Mi się nie podoba, ponieważ w trakcie interwencji:
- jest ubrany jak robotnik leśny,
- trzyma ręce w kieszeni, co świadczy o małej kulturze osobistej
Potwierdza to m.in. wpis strażnika leśnego esela, który pewnie w swojej pracy trzyma się lepszych "standardów"
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Bronislaw_n
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2011, 09:37
Lokalizacja: DE

Post autor: Bronislaw_n »

Argon pisze:Mi się nie podoba, ponieważ w trakcie interwencji:
- jest ubrany jak robotnik leśny,
- trzyma ręce w kieszeni, co świadczy o małej kulturze osobistej
Skoro tak jest, to propunuje napisac mail do kolegow z nadlesnictwa Wisla o zakup dla Strazy Lesnej nowych mundurow i cieplych rekawiczek :wink:
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

No to ja :
APELUJĘ DO KIEROWNICTWA NADLEŚNICTWA WISŁA
Proszę o zakup rękawiczek zimowych oraz właściwego umundurowania dla pracowników Straży Leśnej coby dobrze wyglądali :)
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

Jeszcze jeden kwiatek...
Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

Teraz poprawnie:
[url=http://]http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/ar ... ef99,1,3,3[/url]
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170287
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No nie do końca :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105223
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

coolc1 pisze:Jeszcze jeden kwiatek...
Poprawny link: http://www.youtube.com/embed/I_ek5MZZpDo
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
GreenDog2005
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2009, 15:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: GreenDog2005 »


Znane i już skomentowane :wink:
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

Profesjonalizm- to temat wątku, zakładam że straszaków . Mam pytanie ( tym razem ) bez żartów. W temacie " Przasnysz i analogie..." zamieściłem informację uzyskaną z dokumentacji terenowej. Wynika z niej, że Roman Tarkowski, zastępca nadleśniczego nadleśnictwa Przasnysz wykonał (w zespole 2-3 osobowym) kontrolę pni połączoną z pełna ewidencją (stare i świeże) na powierzchni prawie 140 ha w ciągu jednego dnia. Przepracowałem trochę w LP i powierzchnia kontroli jaka wynikła po podsumowaniu dokumentów do mnie nie trafia. Uprzejmie proszę o podpowiedź jak to zrobić (odpowiedz p. "Drewno" znam i z góry dziękuję). Być może będzie to wskazówka dla tych, co robią 20 ha dziennie takiej pracy, na przyszłość.
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Chyba ten ten temat będzie najlepszy - ze względu na tytuł... Jest poranek, 21 kwietnia 2013 r. W dziale "Straż Leśna i szkodnictwo leśne" 12 najświeższych tematów kończą wpisy usera leśny1964, można by pomyśleć: "użytkownik merytoryczny", profesjonalista (?)... Ale nie - to tylko były leśniczy, frustrat wywalony z LP dyscyplinarnie, który jak mały piesek, na każdym trawniku stara się zostawić swój ślad. Kiedyś ta firma pełna była takich "leśnych1964", którzy z maturą w kieszeni wszystko wiedzą najlepiej, nie tylko o leśnictwie ale też o księgowości, marketingu i Straży Leśnej. Teraz na szczęście się to zmienia a niektórych wycinają nawet z poziomu leśniczego - bo się i tam nie nadają. Zaśmieciłeś całą pierwszą stronę działu, zostało jeszcze ponad dwadzieścia, działaj dalej.
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

:506:
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
ODPOWIEDZ