Leśnictwo na SGGW

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

RomanRoman
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 kwie 2013, 16:29

Leśnictwo na SGGW

Post autor: RomanRoman »

Witam!
Ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad studiowaniem kierunku leśnictwo. Jednak mam obawy, że nie dostanę się na ten kierunek, gdyż nie zdaję biologii ani chemii na maturze. Czy wie ktoś jakie są progi na SGGW i Politechnice Białostockiej, czy jest dużo chętnych, inaczej mówiąc czy są duże problemy z dostaniem się? Chodzi mi również o studia zaoczne.
Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170081
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Poczytaj posty w tym dziale. Znajdziesz wiele informacji.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

Do Warszawy nie jest trudno się dostać; progi z wcześniejszych lat :arrow: http://rekrutacja1st.sggw.pl/progi.php
a do Hajnówki biorą wszystkich :]
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Dużo się dowiesz ze strony wl sggw, na temat progów etc etc :)

powodzenia :D
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Tia... Zadbaj o swoja przyszłość - zostań studentem Wydziału Leśnego!
Po jego ukończeniu będziesz bezrobotnym z wyższym wykształceniem :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

ojtamojtam :P
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Piotrek pisze:Tia... Zadbaj o swoja przyszłość - zostań studentem Wydziału Leśnego!
Po jego ukończeniu będziesz bezrobotnym z wyższym wykształceniem :)
Ja mam pracę :wink:
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
kotleon
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 19:38

Post autor: kotleon »

Piotrek pisze:Tia... Zadbaj o swoja przyszłość - zostań studentem Wydziału Leśnego!
Po jego ukończeniu będziesz bezrobotnym z wyższym wykształceniem :)
Pokrzepiające.

Mimo wszystko leśnictwo bardzo mnie interesuje i mam zamiar studiować na studiach 2 st. Problemem jest to, że kierunek, na którym studiowałam nie wykazuje wystarczającej zgodności z leśnictwem, stąd moje pytanie: czy ktoś w Forumowiczów podchodził do rozmowy kwalifikacyjnej? Jak taka rozmowa wygląda? Chodzi mi tu dokładnie o SGGW, bo na tej uczelni studiuję.
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Piotrek, skąd ten pesymizm? Może jest synem leśnika, to robota pewna.
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

xhardcorex pisze:Może jest synem leśnika, to robota pewna.
Pewnie po części dla takich ludzi stworzyli możliwość robienia mgr z leśnictwa po licencjacie/inżynierce na innym kierunku. Co za dziadostwo...
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

kotleon pisze:Mimo wszystko leśnictwo bardzo mnie interesuje i mam zamiar studiować na studiach 2 st.
to bedziesz miał ciężko, bo na mgr nie za wiele się nauczysz, ponieważ to raczej kontynuacja inż. i o wielu rzeczach zwyczajnie nie będziesz mieć pojęcia
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

MartaBaranowska,

Ja jestem jeszcze z pokolenia gdzie studia mgr-skie były jednolite. Dopiero doktorat można było robić z innej dziedziny. Ale doktorat nie dawał i nadal nie daje żadnych uprawnień do wykonywania zawodu. Natomiast mgr-ka po inż na innym kierunku pewnie daje, także to co piszesz jest deczko przerażające, bo będą magistrzy leśnictwa, którzy nie będą mieli przekrojowej wiedzy leśnej.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Znam ludzi po TRiL-u, Zarządzaniu i WTD (studia 1go stopnia), którzy ukończyli magisterkę na WL SGGW. Mieli jakąś rozmowę dotyczącą przedmiotów wiodących na leśnictwie, ale nie było przypadku, aby ktoś nie zdał. Co ciekawe pracują w LP- od bananowych referentów i specjalistów po SL...
kotleon
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 19:38

Post autor: kotleon »

Macie rację, ale weźcie pod uwagę fakt, że nie trzeba studiować leśnictwa, by mieć wiedzę z tego zakresu. Są jeszcze studenci, którzy pogłębiają swoją wiedzę na własną rękę. Na każdym kierunku są przedmioty, które podchodzą mniej i bardziej. Z nauką "poza studiami" jest tak samo, dlatego jedyną moją obawą przed tym egzaminem jest to, że może czegoś nie doczytałam, nie dowiedziałam się. I nie, nie mam tatusia leśnika. :)
kotleon
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 19:38

Post autor: kotleon »

trzezwylesnik pisze:Znam ludzi po TRiL-u, Zarządzaniu i WTD (studia 1go stopnia), którzy ukończyli magisterkę na WL SGGW. Mieli jakąś rozmowę dotyczącą przedmiotów wiodących na leśnictwie, ale nie było przypadku, aby ktoś nie zdał. Co ciekawe pracują w LP- od bananowych referentów i specjalistów po SL...
Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

kotleon,

Mam wrażenie, że piszemy o zupełnie innych sprawach. My, nazwijmy to "starsi forumowicze", piszemy odnośnie zawodu leśnika i stanowisk z nim związanych. Ty piszesz o wiedzy, pracy w firmie itd.

Kończąc leśnictwo jesteś leśnikiem i masz związane z tym uprawnienia wynikające z rozporządzenia ministra środowiska z 2003 roku odnośnie stanowisk i stopni służbowych w służbie leśnej(jeszcze dwa lata temu był obowiązkowy staż i egzaminy, które zostały zderegulowane przez ministra Gowina - teraz brak stażu i egzaminów nie jest przeszkodą, choć warto to wszystko mieć zaliczone).

Nie kończąc leśnictwa, nawet jak będziesz alfą i omegą z jego zakresu, pewnych rzeczy nie będziesz mógł robić bo nie masz do tego uprawnień.

Nie każdy pracownik LP jest leśnikiem i nie każdy leśnik pracuje w LP. Ale tylko leśnik ma uprawnienia do bycia podleśniczym, leśniczym, inżynierem nadzoru, zastępcą nadleśniczego, nadleśniczym i jeszcze do paru stanowisk, do których nie mają uprawnień nieleśnicy.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

kotleon pisze:Macie rację, ale weźcie pod uwagę fakt, że nie trzeba studiować leśnictwa, by mieć wiedzę z tego zakresu. Są jeszcze studenci, którzy pogłębiają swoją wiedzę na własną rękę.
a później tacy pokazując na dół na sadzonki, pytają czy to na pędraki....
rób co chcesz, Twoja decyzja
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
galon
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 13 mar 2008, 14:53
Lokalizacja: galicja

Post autor: galon »

Proszę o podpowiedź gdzie jest najlepiej studiować II stop. mgr. leś. nie biorąc pod uwagę dzielącej nas od uczelni odległości. Mam na myśli W-wę, Poznań lub Kraków.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

galon pisze:gdzie jest najlepiej studiować II stop. mgr. leś.
I teraz rozpocznie się koncert pt. "Każda sroczka swój ogonek chwali..." :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Patrz na ofertę każdej z 3 uczelni- plan studiów, rozkład zajęć, praktyki, wyjazdy terenowe itp. itd.
ODPOWIEDZ