Usługi arborytstyczne, ekspertyzy dendrologiczne, doradztwo

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adi
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 365
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 09:32
Lokalizacja: Katowice

Usługi arborytstyczne, ekspertyzy dendrologiczne, doradztwo

Post autor: adi »

Zastanawiam się ostatnimi czasy, czy można wyżyć z firmy zajmującej się wyłącznie: ekspertyzami dendrologicznymi, inwentaryzacjami dendrologicznymi, doradztwem w zakresie pielęgnacji drzew i krzewów, usługami w zakresie identyfikacji chorób drzew i krzewów doradztwem leśnym (bez usług związanych ze ścinką na początek). Ma ktoś doświadczenie w prowadzeniu takiego biznesu? Jakieś doświadczenia, opinie? Pomożecie? :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ostatnio słyszałem, że wszystkie firmy o takim i podobnym profilu najwięcej kasy "ciągną" z ekspertyz oddziaływania na środowisko przeróżnych inwestycji. Ale to jest wiadomość relata refero a nie własna obserwacja czy doświadczenie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
adi
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 365
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 09:32
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adi »

W tej materii, akurat nie mam zbytnio doświadczenia, nigdy w tym nie siedziałem, ani też nie miałem kontaktu. Jakby ktoś miał jakieś informacje nt. kursów na doradcę leśnego i opinie własne nt. temat to również poproszę.
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Nie można. Może to być dodatkowe źródło dochodu ale popyt na tego rodzaju usługi nie powala. Dodatkowo (wbrew pozorom) istnieje dosyć duża konkurencja na rynku. Diagnostyka chorób i szkodników wymaga doświadczenia i czasem sprzętu (choćby porządny binokular czy mikroskop) - a zapotrzebowanie tylko wśród prywatnych szkółek i hodowców bo szkółki leśne mają swoje Zespoły Ochrony Lasu.
Piotrek pisze:Ostatnio słyszałem, że wszystkie firmy o takim i podobnym profilu najwięcej kasy "ciągną" z ekspertyz oddziaływania na środowisko przeróżnych inwestycji.

Zgoda, ale tu analizuje się zwykle wpływ inwestycji na całość flory i fauny, a nie tylko na drzewa.
Awatar użytkownika
adi
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 365
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 09:32
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adi »

Skąd takie przekonanie? Prowadzisz może tego typu firmę?
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Sprawdź pw :wink:
ODPOWIEDZ