Zestawy zrywkowe

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

lukki181
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 21:19
Lokalizacja: ja mam wziac kase?

Post autor: lukki181 »

dark09 pisze:
c360 + najmniejsza farma:) jak jest dobrze obrzucone to 50mp w 8 godzin postawie
Chyba ta farma jest na tyle nowa że tyle wytrzymuje :wink:
u nas sa dwie i jak narazie nic sie z nimi nie dzieje,ale jak kumpel po przedluzal kłonice i zaczal majstrowac przy rozdzielaczu to cyrki zaczely sie dziac :lol:
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

lukki181 pisze:ale jak kumpel po przedluzal kłonice i zaczal majstrowac przy rozdzielaczu to cyrki zaczely sie dziac

Przedłużone kłonice to wbrew instrukcji obsługi ;/
A jak się niema pojęcia o mechanice to lepiej nie zabierać się za przeróbki :wink:
mefix17
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 11 gru 2011, 18:28

Post autor: mefix17 »

dark09 pisze:
mefix17 pisze:No mogłoby to chodzić trochę szybciej, ale ogólnie nie ma tragedii
Jednak jako że to polska robota, a Polak zawsze nadmiernie kombinuje to i jakość niektórych elementów zostawia wiele do życzenia
Dzisiaj ponownie pękł jeden z kłów od chwytaka


Tzn że sobie lepiej głowy tą marką nie zawracać przy wyborze przyczep :?
No niestety
Jakbym miał możliwość kupować przyczepę jeszcze raz, to wybrałbym Maskinera lub Palmsa, lub zaryzykowałbym inną polską firmę, ale tym razem Hydrofast, z Białegostoku, bo w okolicy widziałem takową i miała wiele ciekawych i przydatnych rozwiązań, których jeszcze nie spotkałem w innych przyczepach
Krystiano
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Krystiano »

Jakie ciekawe i przydatne rozwiązania posiada ? Najpewniejsza chyba Palms bo jeszcze nie słyszałem negatywnych opinii o tych przyczepach.
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

mefix17 pisze:Jakbym miał możliwość kupować przyczepę jeszcze raz, to wybrałbym Maskinera lub Palmsa, lub zaryzykowałbym inną polską firmę, ale tym razem Hydrofast, z Białegostoku, bo w okolicy widziałem takową i miała wiele ciekawych i przydatnych rozwiązań, których jeszcze nie spotkałem w innych przyczepach
Te dwie pierwsze są chyba jednymi z lepszych przyczep leśnych co do Hydrofast słyszałem trochę pochwał ale nie jest tak popularna i wytrzymała jak Maskiner czy Palms
mefix17
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 11 gru 2011, 18:28

Post autor: mefix17 »

Zawór zaraz za zbiornikiem, którym można ręcznie zamknąć przepływ oleju w razie uszkodzenia węża, dochodzącego do pompy, wysoko umieszczane kłunice, blokowanie gniazd na kłucice na ramie za pomocą kilku śrub po bokach
bebik81
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:53
Lokalizacja: polska

Post autor: bebik81 »

Witam nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam pytanie czy posiada ktoś c 330 z przyczepą hds i czy w ogóle to ma sens a jeżeli tak to czy daje radę? :help:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

bebik81 pisze:Witam nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam pytanie czy posiada ktoś c 330 z przyczepą hds i czy w ogóle to ma sens a jeżeli tak to czy daje radę? :help:
Znam jedną osobę, która takim zestawem robi zrywkę. Coś tam musiał w hydraulice ciągnika dorabiać, ale ogólnie sprzęt daje radę.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Krystiano
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Krystiano »

Jaką przyczepę do tego planuujesz ?
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Witam,
Taki zestaw daje rade , jak zamontujesz pompę z multiplikatorem na WOM i jakiś zbiornik z filtrem to będzie chodziło przyzwoicie, tylko nie daj za dużej pompy bo będziesz "gotował" olej. Wydatek pompy dobiera się do przepływu rozdzielacza. Generalnie mniejsza przyczepa musi mieć "ciekawsze" rozwiązania niż większa , bo przenosi porównywalne obciążenia, tylko na fizycznie mniejszych elementach. Masa załadowanej owszem jest mniejsza , ale przy załadunku i rozładunku już jest porównywalnie - chyba że tylko mniejsze "klocki" będą ładowane. Czy ma sens ... ? jest mało wytrzymały taki zestaw ,łatwy do przeciążenia i żuraw szybciej się "dezeluje" - jeśli amatorska zrywka to jak najbardziej , jak zarobkowa codzienna, to należy się zastanowić, albo uważać. To co napisałem nie wynika z gdybania , ale z iluś przypadków mniejszych przyczep pracujących z C330 i T25.
Dodam jeszcze że spotykam z przyczepami jak jest awaria , wiec opinie operatorów pracujących codziennie będą bardziej przychylne :)
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

Witam. Ja pracuje na valtra t150 plus palms 11 zrywam 90m3 na zmiane 8 godzin. Jezdze tez renault 133.54 z more maskiner 10.5 w tym przypadku 70 m3. W trzebiezy.
bebik81
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:53
Lokalizacja: polska

Post autor: bebik81 »

Oki dzięki za info.
Na razie zastanawiam się tylko czy to ma sens w skali pracy co dzień. A nie bardzo mi się chce kupować następny ciągnik.
Krystiano
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Krystiano »

cl.tajga pisze:Witam. Ja pracuje na valtra t150 plus palms 11 zrywam 90m3 na zmiane 8 godzin. Jezdze tez renault 133.54 z more maskiner 10.5 w tym przypadku 70 m3. W trzebiezy.
Po harwesterze zrywasz ?
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

cl.tajga pisze:Witam. Ja pracuje na valtra t150 plus palms 11 zrywam 90m3 na zmiane 8 godzin. Jezdze tez renault 133.54 z more maskiner 10.5 w tym przypadku 70 m3. W trzebiezy.
I jeszcze napiszesz że papierówki albo 1,20
Krips1
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 22:05
Lokalizacja: Skarszewy

Post autor: Krips1 »

Siemka.Pracuje zetorem 10145 z przyczepa Palms 8 tonowa rozdzielacz 4/8.Zrywam do 70 mp w 8 godzin.
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

Zrywam po pilarzach:)...praktycznie wszystko 2.4 m
Krips1
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 22:05
Lokalizacja: Skarszewy

Post autor: Krips1 »

Chyba masz bardzo bliska zrywke.
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

Do 300m
Krips1
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 22:05
Lokalizacja: Skarszewy

Post autor: Krips1 »

ja od 800m w zwyz
ODPOWIEDZ