Płace w PGL LP

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170035
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

ludvik pisze:haha czekałem na Stena :lol:
To dodam jeszcze, że moja małżonka dostała nagrodę świąteczną w oszołamiającej kwocie 139 zł netto. Pracuje w URZĘDZIE PAŃSTWOWYM.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Sten pisze:moja małżonka dostała nagrodę świąteczną w oszołamiającej kwocie 139 zł netto
Znając ją, jest i tak zadowolona :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170035
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jarek pisze:Znając ją, jest i tak zadowolona :)
No ba, przeca zawszeć lepiej to mieć, niż nie mieć. Akurat będzie jak znalazł na prezent pod choinkę dla mnie, co to se zamówiłem już ponad dwa tygodnie temu i jeszcze nie dotarł.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

RR pisze:Dolicz 4 premie kwartalne, "nagrody", trzynastkę, mundurówkę, deputat...
Niektórzy nawet do 70 tyś z takimi dodatkami dociągną. Oczywiście podleśniczowie z dużym stażem.
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Te 60 czy nawet 70 (niektórzy podleśniczowie), te nagrody, premie, trzynastki, to są przecież bardziej księgowe zapisy na wydrukach list płac z silp, niż rzeczywistość "do ręki". Liczy się to co wpływa na konto bo głównie za to się żyje, a nie z tego co państwo grabi. Chyba że ktoś myśli już o głodowych emeryturach i 2 letnich kolejkach emerytów w zapisach do specjalistów lekarzy :)
Na wprost to wychodzi teraz, że młodzi podleśniczowie to goście przy super forsie - nic tylko dziewczyny biegnijcie za nimi, zachodźcie w ciąże bo dziesiątki tysiączków pensji męża
w perespektywie :lol:
Dla mnie niech nawet zarabiają rocznie i 90 tysięcy, byleby im realnie do ręki zostało na normalne życie, założenie rodziny, skromne oszczędności czy spłatę raty kredytu.

Panowie zapomnieli o podatkach i składkach. Nawet jeżeli ma z punktacji i stawki te 5 kafli to po "ograbieniu" przez państwo realnie co miesiąc to już jest prawie 1,5 kafla mniej.

Co do tego bogactwa mają rozjazdy ? - to wszystko idzie w powietrze przez rurę wydechową.

Nie przeczę że jakiś postęp w płacach nastąpił i odchodzi się od polityki "węża w kieszeni".

Przypominam tylko, że koszty utrzymania rodziny na podstawowym poziomie zwykle rosną a nie maleją, a kwoty, które kiedyś robiły nawet wrażenie są dziś lub będą pojutrze po prostu śmieszne.
Awatar użytkownika
misiek b
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 278
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 14:21
Lokalizacja: z chmur

Post autor: misiek b »

Jeżeli dzisiaj ktoś narzeka na płace w PGL LP to grzeszy (poza nielicznymi wyjątkami) . Gdyby odpadły nagrody i inne dodatki to co innego . Z punktu widzenia pracodawcy te ruchome części wynagrodzenia to błogosławieństwo , w razie kryzysu można nie płacić nagród i sporo zaoszczędzić. Ja też uważam że to nie jest takie złe , wolę przez jakiś czas mniej zarabiać niż stracić pracę .
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

No to jak nam wszystkim tak dobrze to dajmy te nadwyżki Vansętowi

Poza tym części ruchome są fajne w czasie hossy - niektórzy młodzi już zapomnieli co było w czasie "dołków" które kiedyś miały miejsce.
Jeżeli dzisiaj ktoś narzeka na płace w PGL LP to grzeszy
A wszystkie ktosie to zarabiają tyle samo ? :)
Awatar użytkownika
misiek b
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 278
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 14:21
Lokalizacja: z chmur

Post autor: misiek b »

Pamiętam dołki i nie było wesoło zgoda . Powtarzam tylko, że lepiej przez jakiś czas biedniej niż na bruk, bo wtedy naprawdę jest źle . Widziałem takie sytuacje i za nic nie chciałbym ich doświadczyć . Rozejrzyjmy się w około, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach jesteśmy często "potentatami " finansowymi i czasem razi to innych, zwłaszcza jak się trafi taki jaśnie pan, któremu nie chce się wyjść z kancelarii .
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Teo pisze:Te 60 czy nawet 70 (niektórzy podleśniczowie), te nagrody, premie, trzynastki, to są przecież bardziej księgowe zapisy na wydrukach list płac z silp, niż rzeczywistość "do ręki". Liczy się to co wpływa na konto bo głównie za to się żyje, a nie z tego co państwo grabi.
Niestety dla tych co dają dodatki (rodzinne), przyjmują do przedszkola itp netto g.... obchodzi.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

bromarek pisze:Niestety dla tych co dają dodatki (rodzinne), przyjmują do przedszkola itp netto g.... obchodzi.
Ja bym poprosił o uszczegułowienie. Bo sam wystawiam tego rodzaju zaświadczenia. I nie stwierdziłem żeby administracja żłobków i przedszkoli nie rozróżniała: brutto - netto....
Ale, udowadniajcie dalej.... :wink:
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

zul pisze: Bo sam wystawiam tego rodzaju zaświadczenia.
I co wpisujesz brutto czy netto?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

bromarek pisze:I co wpisujesz brutto czy netto?
Zapewne wpisuje to, czego dany urząd wymaga. :) Poza tym nie dziwmy się urzędom, że chcą operować na danych brutto. Po prostu pensja netto (przy tej samej brutto) będzie różna u różnych osób. Bo jeden ma tylko potrącenia kwoty wolnej, kosztów i składek ZUS a inny jeszcze składek na ZZ, wkładu i raty z PKZP, raty pożyczki z ZFŚS itp.
A tak w ogóle to nie ma znaczenia którą kwotę podasz bowiem przeciętny urzędnik potrafi w pięć sekund przeliczyć brutto na netto i odwrotnie. Jeżeli nie sam to za pomocą tego: http://www.infor.pl/kalkulatory/brutto_netto.html
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

bromarek pisze:I co wpisujesz brutto czy netto?
Piotrek pisze:Zapewne wpisuje to, czego dany urząd wymaga.
Więc jest tak jak Piotrek pisze. I to jest irytujące, bo mam program kadrowo-płacowy który generuje zaświadczenia wymagane prawem, ale z reguły twórczość urzędnika wymaga żebym napisał takie zaświadczenie ręcznie.
Oni wymagają i brutto i netto, i .... w przekrojach o jakich mi się nie śniło. :-(
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

zul pisze:Oni wymagają i brutto i netto, i .... w przekrojach o jakich mi się nie śniło. :-(
Niestety trudne jest tego zunifikowanie.
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Piotrek pisze:A tak w ogóle to nie ma znaczenia którą kwotę podasz bowiem przeciętny urzędnik potrafi w pięć sekund przeliczyć brutto na netto i odwrotnie.
Za bardzo wierzysz w umiejętności urzędników i to w dodatku przeciętnych :lol:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

bromarek pisze:Za bardzo wierzysz w umiejętności urzędników
Urzędnik urzędnikiem, ale tematem są "Płace w PGL LP" :)
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Jarek pisze: Niestety trudne jest tego zunifikowanie
Jarku, jest skończona liczba parametrów płacowych każdego pracownika. To WOGÓLE nie jest trudne.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Jarek pisze:Urzędnik urzędnikiem, ale tematem są "Płace w PGL LP" :)
To wydziel !
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A po co? Trzymajmy się tematu Zulku :)
ODPOWIEDZ