Stawki

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

zul pisze:To nie jest jego wina, to jest wina sporządzającego SIWZ. Ale sprzedający w dupie wszystko inne oprócz zysku.
Generalizujesz Zul, niestety, ale rozumiem Twój punkt widzenia.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jarek pisze:Generalizujesz Zul
Jakie "generalizujesz" skoro z każdego zakątka Polski te same głosy dolatują? Znaczy się generalnie tak jest wszędzie. Jedna albo dwie jednostki gdzie tak nie jest to "odchyłki" od powszechnej normy. I przy okazji dowód, że jednak można inaczej...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

u mnie rewelacja od jakichś 10 lat odkąd dzialam w lesie po raz pierwszy udało nam się dogadać (z małym wyjątkiem-3 leśnictwa uciekły) i wynegocjować podwyżke:
poz z 17 na 19 do kat.
hod z 12,40 na 17,50
co do zrywki to mamy odrębny cennik na każde sto metrow odległości ale podwyżka o jakieś 20 %
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Skąd: WROCŁAW
QERKUS pisze:poz z 17 na 19 do kat.
hod z 12,40 na 17,50
co do zrywki to mamy odrębny cennik na każde sto metrow odległości ale podwyżka o jakieś 20 %
SZOK, Panie SZOK - ta sama dyrekcja :x :x :x :x
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

:shock:
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

są nadleśnictwa w tej dyrekcji co mają jeszcze lepsze stawki.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

QERKUS pisze:są nadleśnictwa w tej dyrekcji co mają jeszcze lepsze stawki.
I jak koledzy sądzą - one maja lepsze ZUL-e czy lepszych nadleśniczych?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Rzeczywiście stawki powiedziałbym piękne jak na realia leśne. U mnie; niziny
poz - 16
hod- 14
och- 13
zr - 145 nasięb
zr- 93
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Animal pisze:U mnie; niziny
Katalog różnicuje...
A stawki haniebne, jak u nas.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Piotrek pisze:one maja lepsze ZUL-e czy lepszych nadleśniczych?
Lepszych nadleśniczych !
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:
QERKUS pisze:są nadleśnictwa w tej dyrekcji co mają jeszcze lepsze stawki.
I jak koledzy sądzą - one maja lepsze ZUL-e czy lepszych nadleśniczych?
Lepszych nadleśniczych - którzy czują temat i potrafią coś ugrać wyżej oraz lepsze ZUL-e, które tego nie spieprzą.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
QERKUS
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 22:40

Post autor: QERKUS »

jak koledzy sądzą - one maja lepsze ZUL-e czy lepszych nadleśniczych?
na pewno mają mocne zule do dyspozycji. 2-3 zule obsługują całe ndl,i na pewno jest im łatwiej dogadać się z ndl. co do nadleśnych to też muszą mieć jaja żeby przed dyrektorem swoją decyzję obronić.tak jak napisałem po raz pierwszy udało nam się zakopać topór wojenny i razem ponegocjować z nadl. Wyniki są, ale teraz my musimy pokazać że na takie stawki zasługujemy i nie dac ciała z wykonaniem prac.
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

ja mam takie stawki w leśnictwach gdzie nikt mi sie nigdy nie" ładował".
W innych o 30 % mniej
camu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 277
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 06:46
Lokalizacja: Niż Polski

Post autor: camu »

QERKUS pisze:jak koledzy sądzą - one maja lepsze ZUL-e czy lepszych nadleśniczych?
na pewno mają mocne zule do dyspozycji. 2-3 zule obsługują całe ndl,i na pewno jest im łatwiej dogadać się z ndl. co do nadleśnych to też muszą mieć jaja żeby przed dyrektorem swoją decyzję obronić.tak jak napisałem po raz pierwszy udało nam się zakopać topór wojenny i razem ponegocjować z nadl. Wyniki są, ale teraz my musimy pokazać że na takie stawki zasługujemy i nie dac ciała z wykonaniem prac.
Zgodzę się z takim stawianiem sprawy, jednak dla wszystkich o nadmiernie rozbudzonym apetycie przypominam...
Stawki które powyżej padają są stawkami do katalogu. Czyli należy je pomnożyć przez pracochłoność. Cóż uzyskujemy? już dziś cena pozyskania i zrywki niektórych sortymentów - szczególnie stosowych pozyskiwanych na II kl przekracza 70 % ceny sprzedaży tego sortymentu. Gdzie inne koszty firmy?
Z jednej strony idzie atak ze strony przemysłu drzewnego na zbyt wysokie ceny drewna ( ceny te zreszta napędza sam przemysł mechanizmami przetargowymi) z drugiej strony jest atak ze strony ZUL-i na stawki. Lasy sa wewnątrz tego kotla. Jedynym sposobem na utrzymanie choćby chwiejnej równowagi jest stosowanie zasad rynkowych zarówno wobec przemysłu jak i wobec ZUL-i.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

camu pisze:Gdzie inne koszty firmy?
Właśnie, może od tego trzeba zacząć .... :wink:
Zastanawiam się, co by się stało gdybym ja wydawał ok 50% przychodu na administrowanie swoją firmą ?! ;/
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Każdy chce zarabiać więcej, ale nie ma co się oszukiwać najmniej zarabiają zule, przy inwestycjach, kosztach i nerwach podliczjąć to są marne grosze, w biurze też wiadomo czasami wesoło nie jest ale pensja stała chociaż.
camu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 277
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 06:46
Lokalizacja: Niż Polski

Post autor: camu »

zul pisze:
camu pisze:Gdzie inne koszty firmy?
Właśnie, może od tego trzeba zacząć .... :wink:
Zastanawiam się, co by się stało gdybym ja wydawał ok 50% przychodu na administrowanie swoją firmą ?! ;/
Możesz je wydawać ZUL-jeśli
- będziesz w 100% finansować wszystkie ważne instytucje naukowe dotyczące leśnictwa, w tym instytuty naukowe , banki genów itp
- zorganizujesz ochronę lasów przed patogenami, pożarami i itp, oraz stały monitoring tych zjawisk.
- zorganizujesz i zajmiesz się czynnie edukacją ekologiczną społeczeństwa.
- zorganizujesz nadzór i ochronę Lasów przed szkodnictwem na terenie 1/3 terytorium kraju.

Wymieniłem tylko kilka najważniejszych funkcji PGL LP . Bardzo ważnych funkcji dla całego społeczeństwa. Zadań do realizacji przez PGL jest dużo więcej. Przypominam że państwo ( w przeciwieństwie do innych krajów w Europie) w żaden sposób nie finansuje tych zadań, przeciwnie Lasy wnoszą do skarbu państwa i samorządów lokalnych poważne pieniądze z tytułu podatku leśnego.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

camu pisze:Możesz je wydawać ZUL-jeśli
camu, zul-ek to wie. Przypuszczam, że chodzi mu o to, iż z pozostałych po owych wydatkach pieniędzy połowa bez mrugnięcia okiem topiona jest w administrowaniu...

PS. A tak dużo pieniędzy pozostaje miedzy innymi dzięki temu, że większość ZUL pracuje w szarej strefie, do której wpychają je LP.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

camu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 277
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 06:46
Lokalizacja: Niż Polski

Post autor: camu »

Piotrek pisze:tak dużo pieniędzy pozostaje miedzy innymi dzięki temu, że większość ZUL pracuje w szarej strefie, do której wpychają je LP.
Trochę w tym racji ale ja zaryzykował bym stwierdzenie że częściej w szara strefę wpychają swoich pracowników same ZUL-e.
Np - zatrudniani w Hodowli Lasu pracownicy dorywczy otrzymują niespełna 50 % stawki które płacą Lasy. A przecież w przypadku pracowników dorywczych koszty ZUL-a są minimalne.
Podam przyklad który dziś miałem na biurku. Kobieta zbierała szyszki sosna z GDN-u. Szyszki zebrane przewoziła codzienie rowerem do swej stodoły, przyjechał samochód N-ctwa, szyszki
zostały przeważone i odebrane.
A teraz pytanie do ciebie Piotrze- ile potrącił ZUL z wynagrodzenia za szyszki przy których nawet nie kiwnął paluszkiem?
Awatar użytkownika
darkside
początkujący
początkujący
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 03 lip 2008, 10:26
Lokalizacja: z daleka

Post autor: darkside »

A teraz pytanie do ciebie Piotrze- ile potrącił ZUL z wynagrodzenia za szyszki przy których nawet nie kiwnął paluszkiem?
a teraz pytanie camu- po jaką cholerę wpieprzyliście tę robotę zulowi?
ODPOWIEDZ