Smierć w oczach

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Smierć w oczach

Post autor: Raj »

Do Przewodowa (Lubelskie), wioski leżącej przy granicy z Ukrainą, zapukał strach. Ludzie mówią tylko o makabrycznym odkryciu na łąkach... Myśliwi znaleÄ˝li strasznie okaleczone ludzkie zwłoki. Z mężczyzny zostały kości i resztki mięsa. Zjadły go żywcem wilki.
To już nie tragiczny wypadek, tylko prawdziwa wojna zwierząt z ludÄ˝mi! Nie ma żadnych wątpliwości. Swego czasu gazeta "Fakt" o bezdomnym z Częstochowy, któremu wygłodniałe szczury zjadły twarz oraz palce u nóg i rąk. Teraz zaatakowały wilki - za cel obrały wioskę leżącą 10 km od granicy. Mieszkańcy przed oczyma mają krwawe resztki mężczyzny znalezione na łąkach. Ciało i kości były prawie w 80 procentach pożarte. - Najpierw zobaczyłem bielutką ludzką czaszkę, potem strzępy ciała - mówi Artur J. (28 L), jeden ze znalazców.
W poniedziałek mężczyzna razem z kolegami wracał z lasu. Wszyscy są myśliwymi, tego dnia dokarmiali zwierzęta. Na łąkach dostrzegł na śniegu ciemny kształt. Myślał, że to padłe zwierzę, ale gdy podszedł bliżej, aż go odrzuciło. W świeżym śniegu leżał poszarpany przez bestie człowiek .. Twarz była ogryziona, z korpusu wystawały żebra, niektóre kości też były zmiażdżone przez ostre jak brzytwa kły - wspomina pan Artur. Martwy nieszczęśnik leżał na plecach. Na szyi miał ranę wskazującą na to, że potężna bestia rzuciła mu się do gardła i zagryzła. Drapieżniki wzgardziły jedynie skórą... wojskowych butów ofiary.


A co na to nasi myśliwi? nic nie było wiadomo, że są wilki, że stają sie niebezpiecznie? 8)

Wziąłem z http://www.kryptozoo.darmowyhosting.eu/ ... ge&pid=131
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Wilki stają się coraz agresywniejsze :/
Zwiększyć odstrzał czy może coś innego?
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

W dalszej cześci artykułu piszą, ż ete wilki przychodza z Ukrainy. Może zagadac z myśliwymi zza miedzy, i zorganizować zbiorowy odstrzał?
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Tu już musieliby się wypowiedzieć specjaliści, ale jeżeli już dochodzi do sytuacji kiedy wilki zagryzają człowieka to chyba trzeba było usunąć te osobniki :/
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

A jak było z wilkami w Tatrach? jakas "baba" uparła sie, zeby je tam zadomowic na powrót, a góralom zaleciła kupno owczarków. I co? owczarki sobie, owce sobie, a wilki korzystają... A przecież owczarków nie bedziemy kupować
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Ale odstrzał to ostateczny sposób na poradzenie sobie z agresywnymi wilkami...
A jakieś inne, lepsze sposoby?
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Postawić płotek wzdłuz granicy PL-UA :twisted: albo po prostu połapać i wywieźć gdzieś, gdzie mogły by sobie żyć i nie wadzić nikomu.
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

żeby to takie łatwe było...
Przypomniałam sobie mojego znajomego Radka, który raczej nie jest zwolennikiem myśliwych, on twierdzi, że zamiast odstrzału, stosować coś takiego: tam gdzie jest więcej zwierzyny wyłapywać ją i wywozić tam gdzie jest mniej zwierzyny :|

[ Dodano: 2006-07-15, 13:57 ]
Bo jeszcze z tym wywożeniem wilków to byłby mniejszy problem, ale dziki, jelenie itp. :? To by było trudne :|
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Właśnie o tym mówie, a wie ktoś, jaki jest przyrost naturalny wilków? po jakim czasie sie rozmnoża w tym nowym miejscu? zależnie od obszaru..... w końcu tego sie nie da robić w nieskończoność, trzeba bedzie strzelać albo truć.......i to jak najzybciej, bo jak sie jeszcze wściekną, jak lisy...koszmar
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

No czy wyobrażasz sobie transporty kilkudzięsięciu tysięcy dzików, jeleni? :?
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Wszystko sie da, nawet był facet, co woził żubry do Rosji, chyba z naszej Białowieży. I dało sie chyba z 4 naraz. Obszerniejszy artykuł o tym można znaleźć w którymś tam numerze RD, kto czyta, ten na pewno trafił. Ciekawe, jak sie przewozi dzika.....albo jelenia, żeby sobie poroża nie połamał.
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Ja tam bym usypiała na czas przejazdu
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

Z tym jest troche cięzko, bo...no cóż wilki są zwierzętami chronionymi u nas w Polsce, co jest dość błędnym rozwiązaniem, bo wilki przychodzą do nas z Ukrainy, gdzie prowadzi sie ich odstrzał. Znam kilka przypadków, np. w Bieszczadach gdzie wilki są zabijane przez tamtych górali, a później...mówi sie, że to pies, który był groźny i stanowił niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierzyny domowej i cała sprawa cichnie... Wszyscy wiedzą o tym jak groźne sa wilki, a szczególnie głodne wilki...ja jestem za odstrzałem selektywnym, prowadzonym na podstawie planu rocznego o odstrzale ale niestety mamy jeszcze takich swirów jak tzw. zieloni, którzy robia wilki szum i domagaja sie wysokich odszkodowań i tak naprawdę nic nie mozna zrobić :( O odszczale wilka może decydować Minister ochrony Środowisko, a ten należy do tych, którzy nie maja pojęcia o prawdziwym zagrożeniu powodowanym przez te zwierzęta:) problem w tym, że Państwo daje kase na szczepienia lisów ( co jest bardzo kosztowne, bo obecny system szczepień, polega na wyrzucaniu mięsa z szczepionką z samolotów ), jednocześnie maleje nam populacja zająca i np. sarny...ciężka sprawa i ciągnie sie za lesnikami już bardzo długo....
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

A ile to kosztuje?zresztą, jeśli mają takiego zwierza upolowac tam, to lepiej, żeby upolowali tu, no nie? bo i tak, i tak wiekszośc nie umrze śmiercią naturalną.

[ Dodano: 2006-07-15, 14:10 ]
nic tylko strzelac lisa, trudno, równowaga musi być, kiedyś regulowała to wścieklizna, to teraz muszą ludzie
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Patrycja_23 pisze:niestety mamy jeszcze takich swirów jak tzw. zieloni, którzy robia wilki szum i domagaja sie wysokich odszkodowań i tak naprawdę nic nie mozna zrobić :(
No właśnie jak zawsze ekooszołomy :|
Patrycja_23 pisze:O odstrzale wilka może decydować Minister ochrony Środowisko, a ten należy do tych, którzy nie maja pojęcia o prawdziwym zagrożeniu powodowanym przez te zwierzęta
No by dali wreszcie jakiegoś porządnego Ministra środowiska :!:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

nic tylko strzelac lisa, trudno, równowaga musi być, kiedyś regulowała to wścieklizna, to teraz muszą ludzie
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

To sa ogrome koszty dla Państwa, a wystraczy, żeby się się zieloni zastanowili troche i przestali robić taki szum...np. Daniele się przewozi w samochodach dużych, buduję sie dla nich zagrody, dzieki którym moga sie one "zjednac" z otoczeniem. Po okreslonym czasie sie je wypuszcza ale zagrody nie sa zamykane tylko stanowią dla nich miejsca gdzie sa dokarmiane itd.

[ Dodano: 2006-07-15, 14:13 ]
Tak strzelac lisa ale ciężko znaleść takiego myśliwego, który sie tym zajmie...skóry ciężko się zprzedają, mięso jest niepożądane ze znanych nam powodów :)... mało kto teraz strzela lisy...
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
Awatar użytkownika
Raj
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1097
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 19:11

Post autor: Raj »

Diana-korolka pisze:No właśnie jak zawsze ekooszołomy
Chronić, chronić, nie zabijać, a że w przyrodzie takie zabijanie dzieje sie o wiele bardziej brutalnie. Ale każdy patrzy ze swojego pktu widzenia, wiec nie nam ich sądzic
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Dobra to ja o ekooszołomach się już nie wypowiadam :lol:
I pomyśleć, że sama kiedyś chciałam nim być :lol:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Rajdowiec rwr pisze:Myśliwi znaleÄ˝li strasznie okaleczone ludzkie zwłoki. Z mężczyzny zostały kości i resztki mięsa. Zjadły go żywcem wilki.
To już nie tragiczny wypadek, tylko prawdziwa wojna zwierząt z ludÄ˝mi! Nie ma żadnych wątpliwości.
To nie żadna " wojna zwierząt z ludźmi " tylko zwyczajnie, drapieżnik zabił i zjadł swoją ofiarę ( o ile w ogóle miało to miejsce ). :|
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
ODPOWIEDZ