Czy zakaz wstępu do lasu w okresie suszy to dobry pomysł?

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

Kalwar pisze:czemu z pozoru latwe zprawy nigdy nie sa w lesie proste....
A gdzie jest?
Awatar użytkownika
saga
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1162
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: saga »

Som :twisted:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Kalwar pisze:Otoz to. Z drugiej strony taka tablice latwo ukrasc, schowac i nie ma zakazu. Kurcze, czemu z pozoru latwe zprawy nigdy nie sa w lesie proste....
Wprowadzenie zakazu wstępu do lasu nie polega tylko na wywieszeniu tablic, może ich nie być a zakaz będzie obowiązywał.
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Podaje się do publicznej wiadomości, bo o to chodzi żeby społeczeństwo sie o tym dowiedziało.
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

yakec pisze:Podaje się do publicznej wiadomości, bo o to chodzi żeby społeczeństwo sie o tym dowiedziało.
... u rodziny na Kieletczyźnie byłem na ślubie i przy kościele wisiał apel nadleśniczego o nie wchodzenie do lasu i zachowanie ostrożności, ponoć odczytwany był tez z ambony :!: ... takie rzeczy maja już miejsce ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Borsuk pisze:przy kościele wisiał apel nadleśniczego o nie wchodzenie do lasu i zachowanie ostrożności, ponoć odczytwany był tez z ambony :!: ... takie rzeczy maja już miejsce ...
to już zwalnia z obowiązku publikowania go w lokalnej prasie, niedługo ten sam los spotka ogłoszenia w sprawie zamówień publicznych :evil: ogłoszenia konkordatowe
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Są sytuacje gdzie wszelkie lepiej "zrzucić" taką informację z ambony niż później liczyc straty po pożarze...
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Ja wchodzę do lasu mimo zakazu,możecie mnie za to udusić, straży leśnej u nas nie uświadczysz, zaszkodzić nie zaszkodzę,prędzej coś pomóc mogę jeśli nie daj Boże zobaczę dym.
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Wyjątki takie jak Ty :wink: potwierdzaja regułę
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

:oops: ,dziękuję
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Pod tym rudym futerkiem i tak nie widać :lol:
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

drwalnik pisze:
Borsuk pisze:przy kościele wisiał apel nadleśniczego o nie wchodzenie do lasu i zachowanie ostrożności, ponoć odczytwany był tez z ambony :!: ... takie rzeczy maja już miejsce ...
to już zwalnia z obowiązku publikowania go w lokalnej prasie, niedługo ten sam los spotka ogłoszenia w sprawie zamówień publicznych :evil: ogłoszenia konkordatowe
Kurczę drwalnik, zamiast się cieszyć ze ksiądz wspiera słuszną sprawę, jak zwykle szukasz dziury w całym :evil:
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Brzost pisze:
drwalnik pisze:
Borsuk pisze:przy kościele wisiał apel nadleśniczego o nie wchodzenie do lasu i zachowanie ostrożności, ponoć odczytwany był też z ambony :!: ... takie rzeczy maja już miejsce ...
to już zwalnia z obowiązku publikowania go w lokalnej prasie, niedługo ten sam los spotka ogłoszenia w sprawie zamówień publicznych :evil: ogłoszenia konkordatowe
Kurczę drwalnik, zamiast się cieszyć ze ksiądz wspiera słuszną sprawę, jak zwykle szukasz dziury w całym :evil:
... Brzost, ja nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem Kościoła, nawet popieram jego niektóre działania i nawet bym zrozumiał takie apele z ambony, bo ludzie czasami słuchają tego co się mówi z ambony, ale zwróciłem na to uwage, bo takie łączenie państwa z Kościołem jest coraz mocniejsze i wręcz staje się codziennością ... zrozum to, że takie coś bardzo źle wpływa na państwo - staje się ono bardzo "prawomyślne - monomyślne - ograniczone" często zbyt - a z drugiej strony na Kościół - staje sie on miejscem karier politycznych, rozdawnictwa różnorakich beneficjów, uczestnictwa we władzy defacto świeckiej - a nie o to chodziło Chrystusowi przy zakładaniu Kościoła - historia zna takie momenty i pokazuje jak wielki to był błąd :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Borsuk pisze:... Brzost, ja nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem Kościoła, nawet popieram jego niektóre działania i nawet bym zrozumiał takie apele z ambony, bo ludzie czasami słuchają tego co się mówi z ambony, ale zwróciłem na to uwage, bo takie łączenie państwa z Kościołem jest coraz mocniejsze i wręcz staje się codziennością ... zrozum to, że takie coś bardzo źle wpływa na państwo - staje się ono bardzo "prawomyślne - monomyślne - ograniczone" często zbyt - a z drugiej strony na Kościół - staje sie on miejscem karier politycznych, rozdawnictwa różnorakich beneficjów, uczestnictwa we władzy defacto świeckiej - a nie o to chodziło Chrystusowi przy zakładaniu Kościoła - historia zna takie momenty i pokazuje jak wielki to był błąd :| ...
Popieram. Nic dodać, nic ująć.
sorry Polsko
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Borsuk, w ogólnym zarysie się z Tobą zgadzam. Ale w wypadku tych apeli to moim zdaniem pod ten zarzut nie podpada.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Brzost pisze: Ale w wypadku tych apeli to moim zdaniem pod ten zarzut nie podpada.
... sam w sobie nie, ale jest kamyczkiem w lawinie :| ... niestety ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Może jest faktycznie kamyczkiem ale na pewno szlachetnym i wartościowym - diament :wink:
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Nie ważne jak ogłosimy społeczeństwu o zakazie wchodzenia do lasu, ważne aby ogłoszenie to odniosło pożądany skutek. Wszystko zależy od inwencji ogłoszeniodawcy. Jeżeli czytanie z ambony jest skuteczne to w porządku jeżeli wywieszanie przy drogach ostrzeżeń odnosi skutek to też w porządku. Zawsze liczy się końcowy skutek.Howgh
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Fredi
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Fredi »

Mysle ze zakaz wstepu wprowadzany jest przede wszystkim aby uniknac pozarow powodowanych przez idiotow z papierosami (moze 1 na 100, potrafi "kulturalnie palic"), aby nie rzucali czy to zapalek, czy niedopalkow gdzie popadnie 9no przeciez palacz nie moze schowac peta w kieszen i dojsc do smietnika, nawet jesli stoi on tylko kilka metrow dalej..).
Druga sprawa to ochrona spacerowiczow, ogranicza sie w ten sposob ilosc ludzi, ktorych moglby uwiezic pozar - przyznajmy sie - malo kto wie jak postepowac w kontakcie z pozarem w lesie, a nawet jak wie to i tak nie jest pewne ze wyjdzie z tego spotkania zywy, o zdrowiu nie wspominajac...
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć"
Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

Borsuk pisze:... Brzost, ja nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem Kościoła, nawet popieram jego niektóre działania i nawet bym zrozumiał takie apele z ambony, bo ludzie czasami słuchają tego co się mówi z ambony, ale zwróciłem na to uwage, bo takie łączenie państwa z Kościołem jest coraz mocniejsze i wręcz staje się codziennością ... zrozum to, że takie coś bardzo źle wpływa na państwo - staje się ono bardzo "prawomyślne - monomyślne - ograniczone" często zbyt - a z drugiej strony na Kościół - staje sie on miejscem karier politycznych, rozdawnictwa różnorakich beneficjów, uczestnictwa we władzy defacto świeckiej - a nie o to chodziło Chrystusowi przy zakładaniu Kościoła - historia zna takie momenty i pokazuje jak wielki to był błąd
Masz "richt"
- choć mój znakomity Ojciec politycznie nieźle pokombinował i przyjął chrzest. Ale najlepiej się wychodziło na: przestrzeganiu 10 przykazań i dbaniu o interes ludu oraz przestrzeń życiową - nie zawsze na drodze wojen - częściej wchodząc w mariaże. Choć z tym ostatnim był kłopot gdy schodziło na schedę i dziedziczenie (nie licząc zdrad małżeńskich.
ODPOWIEDZ