Rachunkowość w LP

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lipy_Szelest
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 21:38
Lokalizacja: Podlaskie

Rachunkowość w LP

Post autor: Lipy_Szelest »

Drodzy moi:) temat może dla większości nudnawy... ale ja chciałabym napisać o nim pracę licencjacką...Być może ktoś zaznajomiony z podsystemem finanse i księgowość, prowadzeniem rachunkowości podpowiedziałby mi temat ciekawy do opisania z zakresu rachunkowości zarządczej, controllingu...Z góry dzięki:D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170100
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mamy tu na forum co najmniej kilka osób pracujących w leśnej księgowości w tym głównego księgowego z nadleśnictwa, więc powinnaś uzyskać pomoc z ich strony. :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Lipy_Szelest pisze:ale ja chciałabym napisać o nim pracę licencjacką...Być może ktoś zaznajomiony z podsystemem finanse i księgowość, prowadzeniem rachunkowości podpowiedziałby mi temat ciekawy do opisania z zakresu rachunkowości zarządczej, controllingu
pracę licencjacką o?? rachunkowości?? rachunkowości w LP?? czy o podsystemie FK??
musisz określić co Cię interesuje, wtedy łatwiej będzie można się odnieść do tematu..
a tak na marginesie w LP nie ma niczego co nazwiesz rachunkowością zarządczą i controllingiem :) w LP takie "cuda" nie funkcjonują i leśne duszki nie mają o tym pojęcia, tak samo jak w LP nie ma marketingu choć sprzedaż drewna tak szumnie się nazywa :)
Sten pisze:kilka osób pracujących w leśnej księgowości w tym głównego księgowego z nadleśnictwa
no popatrz :) jakiś główny się tu znalazł :) :?: chętnie go poznam :D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170100
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

księgowy w LP pisze:no popatrz :) jakiś główny się tu znalazł :) :?: chętnie go poznam :D
Może się do Cię odezwie ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Sten pisze:Może się do Cię odezwie ... :wink:
wątpię :D
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Lipy_Szelest pisze:ktoś zaznajomiony z podsystemem finanse i księgowość,
Kilka lat temu pisałam pracę na temat zgodności SILP z ustawą o rachunkowości. Niektóre moje uwagi uwzględniono w zmianach.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

rutbekia pisze:zgodności SILP z ustawą o rachunkowości
i jest zgodny :roll: ??
Lipy_Szelest
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 21:38
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Lipy_Szelest »

Takie cuda muszą istnieć w tak ogromnej jednostce jak LP, w mniejszym stopniu na szczeblu nadleśnictw ale… jestem zbyt „zielona” w temacie żeby dywagować. Wracając do tematu – zastanawiałam się nad kosztami, rachunek kosztów???Ech nie ma co dłużej zastanawiać się nad tematem, tylko zacząć pisać, bo im dalej w las tym więcej drzew, i w przypływie olśnienia na pewno cos się nasunie samo, wytyczyć sobie tylko współrzędne… Dziękuję za zainteresowanie i zawsze cenne odpowiedzi pozdrawiam
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Lipy_Szelest pisze:zastanawiałam się nad kosztami, rachunek kosztów???
w LP rachunku kosztów nie uświadczysz ;/ bo sorry zarządzania w LP nie ma żadnego...w LP rządzi polityka, ZZ i ludzie "nominowani" dzięki politycznym koneksjom
jeśli chcesz to może warto poruszyć temat rachunkowości zarządczej i pokazać co to jest, do czego służy, jakie może to przynieść korzyści leśnej organizacji i czy w ogóle przyniesie, jak wprowadzić, co zrobić aby funkcjonowało i jak przekonać do tego leśne zielone stwory
może od tej strony to ugryźć??
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

księgowy w LP pisze:w LP rachunku kosztów nie uświadczysz
Na rachunkowości się nie znam :D ale Księgowy podpowiedz jak ustala się koszt produkcji sadzonek i czy ma to coś wspólnego z rachunkiem kosztów?
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Atlas pisze:czy ma to coś wspólnego z rachunkiem kosztów?
czepiliśmy się słówka :P ??
po części zgoda, możemy nazwać to "rachunkiem kosztów"...jest to rachunek kosztów, tak samo jak ewidencja kosztów w układzie 4 i 5 to też rachunek kosztów, gdyż jest to ewidencja kosztów :) a co za tym idzie jakiś tam rachunek :)
mi chodzi o controlling i rachunek kosztów dla zarządzania (rachunkowość zarządcza) i kto jak kto, ale Ty doskonale o tym wiesz :) więc nie kokietuj, że się nie znasz :D
bo mowa o rachunku kosztów powinna się zacząć od rozdzielenia tego co musimy robić bo nakłada na nas ustawa o rachunkowości, w jakimś stopniu CIT i GUS od tego co potrzebne jest do zarządzania jednostką, bo drogi kolego wskaż mi w LP rachunek kosztów i podaj informacje o kosztach podejmowania decyzji krótkookresowych i strategicznych, informacje o kosztach umożliwiających podejmowanie decyzji cenowych, o kosztach zarządzania efektywnością zasobów i procesów itd. itp.
jeśli mowa o rachunku kosztów i jego zadaniach zewnętrznych czyli zwykła ewidencja na 4kach i 5tkach to ok..mamy rachunek kosztów i te Twoje sadzonki :wink: ale jeśli mowa o efektywności działania, wyborze wariantów i optymalizacji (nie mylić ze znanym w LP optymalizowaniem :P ) to nijak tego u nas nie uświadczysz :? no chyba, że się mylę i pokażesz mi cokolwiek co związane jest z kosztami procesów, strategicznym rachunkiem kosztów lub kosztów działań :)
sama kalkulacja produktu czyli wycena sadzonki to mały pikuś i coś takiego można wyciągnąć z kont bo to może nie całkiem zwykła ale dosyć prosta kalkulacja :)
a z tego co szeleszcząca Lipa wspomniała w pierwszym poście to Jej chodziło o rachunkowość zarządczą i controlling :) non chyba, że później zawęża się do samej zwykłej rachunkowości i kalkulacji kosztów to co innego :)
a co do ustalenia kosztów sadzonek to ma rozpisać się szczegółowo?? czy podesłać odpowiednie opracowanie :P ??
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

księgowy w LP pisze: no chyba, że się mylę i pokażesz mi cokolwiek co związane jest z kosztami procesów, strategicznym rachunkiem kosztów lub kosztów działań
Nie pokażę :P
księgowy w LP pisze:co do ustalenia kosztów sadzonek to ma rozpisać się szczegółowo?? czy podesłać odpowiednie opracowanie
Możesz rozpisać się szczegółowo ale na chwilę obecną te szczegóły do szczęścia mi nie są potrzebne więc tego czytał nie będę :wink:
księgowy w LP pisze: czepiliśmy się słówka :P ??
Ojtamojtam
:beer: :beer:
Lipy_Szelest
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 21:38
Lokalizacja: Podlaskie

lipa:/

Post autor: Lipy_Szelest »

W biuletynie informacyjnym Lasów Państwowych zamieszczane są nowe zarządzenia i decyzje jednak bez załączników, które zgodnie z przypisem na samym dole drobnym druczkiem: Z chwilą ukazania się drukiem „Biuletynu Informacyjnego Lasów Państwowych” wszystkie zarządzenia i decyzje Dyrektora Generalnego LP wraz z załącznikami
publikowane są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej PGL LP: http://bip.lasy.gov.pl" powinny się znaleźć na stronie internetowej. Zatem chcąc poznać treść załącznika do decyzji nr 24 z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie nakładów na środki trwałe powinnam się zwrócić z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej? Dlaczego nie został opublikowany skoro powinien być... jak zapewne wiele innych :|
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170100
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Lipy_Szelest pisze: http://bip.lasy.gov.pl
Teraz link będzie się otwierał :)
Jeżeli nie ma na powyższej stronie, to pozostaje procedura udostępniania informacji publicznej (nie pamiętam, bo może też być objęte tajemnicą przedsiębiorstwa).
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ