Mistrzostwa Polski Straży Leśnej

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Sten pisze:
esel pisze:musimy się nadal doszkalać i uaktualniać wiedzę)to za mało i trzeba samemu trzymać rękę na pulsie i pilnować tych zmian.
Ano właśnie - samemu,
Sten - wyrwałeś z kontekstu. Pisałem wyraźnie, że 2x w roku są takie szkolenia. Co i tak jednak nie nadąża za zmianami, stąd sami także musimy pilnować temat.

Piotrek pisze:o ile więcej od nich może sobie na ... zawodach Strażnik Leśny wystrzelić...
Na ostatnich mistrzostwach SL każda z drużyn wystrzelała "aż" po 48 pocisków po 0,80zł/szt, czyli wyszło na głowę po 9zł i 60gr.
Policzcie teraz, ile wydaje każde nadleśnictwo na amunicję 1-go zawodnika podczas zawodów ligi strzeleckiej leśników. Nie wypominam tutaj też, jaki jest kaliber nagród w pierwszych i drugich zawodach. :lol:
Także proszę już "niezainteresowanych" o zaprzestanie trollowania w tym temacie. :]
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
SmutnyMnietek
początkujący
początkujący
Posty: 202
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: stąd

Post autor: SmutnyMnietek »

Czytając niektóre posty, mam wrażenie , że przydałyby się konkurencje z poprawnego pisania i czytania, na co wskazuje sam tytuł wątku - Polski, a nie polski, innych kwiatków nie wspomnę :wink:
trivial
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 09:09
Lokalizacja: nie wiadomo

Post autor: trivial »

Piotrek pisze:
esel pisze:na zaproszenie policji, czy wojska, wzbudzają podziw i szacunek za obycie z bronią oraz uzyskiwane wyniki.
No wiesz, policjanci i wojskowi to z zazdrością patrzą o ile więcej od nich może sobie na treningach i zawodach Strażnik Leśny wystrzelić...
hehe, u mnie na co najmniej trzech posterunkach policjanci traktują treningi strzeleckie jako męczarnie, niektórzy nawet biorą urlop, aby się od tego wymigać :-D.

Tak w ogóle to raczej policjanci strażnikom nie zazdroszczą, bo i czego?
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Strzelanie strzelaniem ale czy sprawne rozpoznawanie np gatunku po korze albo rozróżnianie sortymentów w częściowo skradzionym stosie nie przydaje się częściej? Wiem że kurs brakarski jest trudny i żmudny ale czy nie warto również w tym kierunku organizować zawodów i szkoleń- celem podniesienia kwalifikacji? A zajęcia z trenerami z komunikacji społecznej? z zasad mediacji ? częściej niż ja-podleśniczy spotykają się strażnicy w terenie z różnymi ludźmi-świadkiem jestem że czasem nie potrafią kulturalnie i na poziomie porozmawiać -technika "białej policyjnej gumy" (Czyje to autko bo zaraz będzie po pińcet :) ) znam to z własnego nadleśnictwa i kilku innych jednostek. Powiedzcie czy takie zajęcia i szkolenia dzieją się odgórnie w waszych nadleśnictwach tylko nie mówcie, że czytacie w domu-ja też czytam
:wink:
trivial
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 09:09
Lokalizacja: nie wiadomo

Post autor: trivial »

to prawda :-D. Niestety, dużo jest w tej formacji zakompleksionych strażników texasu i jakby nie patrzeć przez to robią czarny PR lasom...
siła i honor
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 16:33
Lokalizacja: :)

pies i nie tylko

Post autor: siła i honor »

trivial pisze:to prawda :-D. Niestety, dużo jest w tej formacji zakompleksionych strażników texasu i jakby nie patrzeć przez to robią czarny PR lasom...
widzę kolego że tak skaczesz po tym forum i się realizujesz :!: to tu to tam napisze jakiegoś babola , znajdż może jakis dział dla siebie i przejdż do merytoryki :spoko:
RCMP
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 29 mar 2009, 16:58
Lokalizacja: deep forest

Post autor: RCMP »

Sten pisze:Z drugiej strony uważam za przesadę przyjazd strażnika na szkolenie nie związane ze Strażą Leśną z pistoletem i kajdankami u pasa :shock:
Uderz w stół ... :D

Też tak myślałem do czasu gdy na trasie przejazdu do sąsiedniego Nadleśnictwa na szkolenie nie związane z tematem SL, jeszcze na terenie administrowanym przez moje Nadleśnictwo, na głównej drodze krajowej doszło do zuchwałego napadu. Uzbrojeni napastnicy napadli na kierującego pojazdem (który to miał przewozić większą gotówkę). Nie wdając się w szczegóły, tylko zimna krew uratowała ofiarę od straty forsy a nawet życia. Miało to miejsce w biały dzień. Postronne samochody uciekały poboczem. Powiedzcie jak by to wyglądało gdyby świadkowie zeznali, że był tam widziany radiowóz Straży Leśnej ale też poszedł rowem czy poboczem. Jak pomóc takiemu napadniętemu z gołymi rękoma. Wiem, że znajdą się uwagi typu, lepiej nie widzieć , życie ci nie miłe? itd. ale chyba jesteś tym strażnikiem między innymi by pomagać ludziom i nie tylko w lesie. Dodatkowo napastnicy samochód użyty do napadu spalili w lesie gdzie czekało na nich następne auto.
Myślę, że na szkoleniu nie związanym ze strażą) to taki argument (broń) jest zbędna (raczej :D ) ale życie pisze, jak widzicie różne scenariusze.

A tak na temat: to czy ta kryta strzelnica to w samym Lublinie się znajduje czy gdzieś dalej. No i gdzie jest baza noclegowa? Byłbym ogromnie wdzięczny za info.
Pozdrawiam
Sit
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 22:03
Lokalizacja: z drzewa

Post autor: Sit »

Witajcie
Jedyna z tego co wiem, kryta strzelnica, znajduje się na terenie Ośrodka Szkolenia KWP w Lublinie ul. Grenadierów - okolica obozu na Majdanku. Noclegi prawdopodobnie w Janowie. Strzelnica 25 metrowa z niezłymi możliwościami.
Jeśli znajdę zdjęcia postaram się je dodać.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

RCMP pisze:Uderz w stół ... :D
Generalnie to miałem na myśli Twoją (pewnie) koleżankę z sąsiedniej RDLP :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Sit pisze:Witajcie
Jedyna z tego co wiem, kryta strzelnica, znajduje się na terenie Ośrodka Szkolenia KWP w Lublinie ul. Grenadierów - okolica obozu na Majdanku. Noclegi prawdopodobnie w Janowie. Strzelnica 25 metrowa z niezłymi możliwościami.
Jeśli znajdę zdjęcia postaram się je dodać.
widziałem pismo - faktycznie to ta strzelnica
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

http://www.lasypolskie.pl/news-7332.html
Patrzcie - strzelają sobie w najlepsze o Puchar Dyrektora, jakby innych zajęć w lesie nie było... A może by tak zawody z hodowli lasu urządzić, z ochrony lub szacunków brakarskich? Nie bardziej by się przydało szanownym leśnikom niż trening strzelecki? A może to wszystko leśniczowie z OHZ i w pracy im niezbędne :lol: No dalej Szanowni Państwo - huzia na nich że pieniądze LP marnują, że czas stracony przecież większość drużyn to "reprezentacje nadleśnictw" Może ludvik nam wyjaśni, dlaczego TE zawody są słuszne a Mistrzostwa Polski Straży Leśnej nie?
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Czy ja napisałem , że są słuszne?
siła i honor
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 16:33
Lokalizacja: :)

Post autor: siła i honor »

ludvik pisze:Czy ja napisałem , że są słuszne?
zgadzam się z kokosem :spoko:
trivial
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 09:09
Lokalizacja: nie wiadomo

Post autor: trivial »

tylko WY nie zarabiacie pieniędzy, ONI zarabiają i na siebie i na WAS... wiem, że to nie argumentacja nie fair, ale...
siła i honor
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 16:33
Lokalizacja: :)

kasa

Post autor: siła i honor »

trivial pisze:tylko WY nie zarabiacie pieniędzy, ONI zarabiają i na siebie i na WAS... wiem, że to nie argumentacja nie fair, ale...
argumentacja kasą jest bzdurą, wielokrotnie juz maglowaną , nie ma służb mundurowych-porządkowych , którę są dochodowe może Służba Celna wniesie nieco do budżetu z uwagi na towary jakie odzyskuje ale reszta niestety to ssaki finansowe
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

trivial pisze:ONI zarabiają i na siebie i na WAS...
Błysnąłeś. Zwłaszcza ci lesniczowie z ubogich OHZ to się nazarabiają... A księgowi potem odsiadkę ryzykują, żeby na zero wyszło :lol: A teraz trochę historii: tak się składa, że najstarszy leśny zawód to strażnik a nie leśniczy, podleśniczy czy inżynier nadzoru. Gdyby strażnicy wcześniej nie upilnowali - to reszta od XVIII wieku nie miała by czego hodować i pozyskiwać. W tej dyrekcji gdzie odbywały się te zawody " o Puchar Dyrektora..." to do tej pory tak jest :mg: A przez ONYCH, którzy zarabiają na siebie i na WAS to można rozumieć jedynie drwali - w lesie gdzie pracuje drwal leśniczy i cała reszta LP mogą być postrzegani jako zbędny koszt i pasożyty, nieprawdaż? Podsumowując - LP dostały od Skarbu Państwa ogromny majątek w zarząd i łaski nie robią, że go pilnują - bo również tego wymaga właściciel a nie tylko hodowli, ochrony i pozyskania. I nie wciskaj nam, że to nie w porządku gdy strażnik trenuje by podnieść swe umiejętności zawodowe a reszcie wiary należy się strzelanka do rzutków na koszt LP bo mają takie hobby. Sam chyba w to nie wierzysz, co?
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

kokos pisze:tak się składa, że najstarszy leśny zawód to strażnik a nie leśniczy, podleśniczy czy inżynier nadzoru.
:spoko: :beer:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No i też nie można powiedzieć, ze strażnik przynosi same straty i obciążenia finansowe, bo czasami też coś tam mu się uda dla firmy "zarobić" ( nawiązka ), daje dobry PR udzielając częstych wywiadów dla lokalnych i ogólnopolskich mediów, edukując młodzież w szkołach, ograniczając straty gasząc pożary w zarodku. Nie wspominając samą prewencję ( pamiętacie skok słupków kradzieży w latach 90, kiedy to prawie że straż rozwiązano? :D ). Póki ta straż funkcjonuje, póty coś złodziei ogranicza ( bo nie wierzcie, że policja będzie ścigać przestępstwa "leśne" - nie wyrabiają się w miastach i na wsiach i mają w poważaniu takie błahostki, jak "szkodnictwo leśne").
A czy leśniczowie przynoszą firmie dochody? Tak, tak samo, jak księgowi, specjaliści, inżynierzy nadzoru. Ale podleśniczowie bardziej :wink:

No tak, ale tematem są Mistrzostwa. W ostatnią sobotę były u nas ćwiczenia na obrotówce - jak Wam to idzie? :wink:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Widzę, że w RDLP Wrocław Strażnicy trenowali przed mistrzostwami:
http://www.lasypolskie.pl/news-7344.html
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
siła i honor
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 16:33
Lokalizacja: :)

jak idzie

Post autor: siła i honor »

No tak, ale tematem są Mistrzostwa. W ostatnią sobotę były u nas ćwiczenia na obrotówce - jak Wam to idzie? :wink:

miałem okazje zobaczyć jak robi to Gdańsk :wow: szacunnnnnn
ODPOWIEDZ