Czy leśnicy powinni również zostać zlustrowani?

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Silver

Czy leśnicy powinni również zostać zlustrowani?

Post autor: Silver »

Wszędzie wokół gdzie tylko nie spojrzysz gadają o tej lustracji. W Lasach też (jak wszędzie) SB i inne tajne służby też miały swoich agentów. Wielu z nich zapewne nadal pracuje i cieszy się być może nawet sporym w środowisku "poważaniem i autorytetem". I teraz stawiam pytanie. Czy o kimś kto kiedyś donosił na swoich kolegów często z niskich zawistnych pobudek, dla stołka, dla talonu na malucha czy dla wczasów w Bułgarii często wyrządzając im nieopisane straty i nawet powodując "śmierć zawodową" a dziś nadal pracuje w LP można powiedzieć że "ma nieposzlakowaną opinię" konieczną podobno do pracy w SL? Z jednej strony nie chce się już nikomu w tym bagnie grzebać i chciałoby się po prostu zapomnieć ale z drugiej gdzie elementarna sprawiedliwość? Co więc i Wy na to?
czeremcha
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 8810
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: czeremcha »

No toś Silver dowalił pytanie :o w szoku jestem wcale o tym nie pomyslałam :oops: ale wiesz, w sumie to chyba racja, skoro wszystkim grzebią to powinni jednakowo... grzebali politykom, policjantom, księżom, teraz czas na pozostałe grupy zawodowe (nauczycieli też, coby nie było, ze swoich bronię) ;)
Pozdrawiam cieplutko, czeremcha

Lasy zaspane i bliskie codziennym naszym hałasom obiecują wilgotną ciszę WIERZĘ LASOM - M. Sewen, A. Kreczmar

"ty nie idziesz sama
chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa..."
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

... jak już sobie zażyczyliśmy lustrowania to lustrować już wszystkich, zaczynać od tych co maja w rękach ważne decycyzje, brzemienne dla całego społeczeństwa ... wiec niby politycy i ważni urzędnicy państwowi (więc także i leśnicy - zarządzają 1/4 kraju i sporym mąjątkiem) ...

... pozostaje tylko pytanie czy warto i czy sie to realnie opłaca, lustrować połowę społeczeństwa, nawet jeżeli to ta mniejsza połowa :| ... sądzę, że jednak warto choć raz pokazać kto był/jest nieuczciwy i z niskich pobudek szkodził innym ludziom :| ...

... mojej rodzinie komuchy dokopały swego czasu :evil: i przez to myśle o tej sprawie trochę mniej obiektywnie :| ale cóż takie losy tej drugiej połowy :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36316
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Re: Czy leśnicy powinni również zostać zlustrowani?

Post autor: Skumbria »

silver30+ pisze:Wszędzie wokół gdzie tylko nie spojrzysz gadają o tej lustracji. W Lasach też (jak wszędzie) SB i inne tajne służby też miały swoich agentów. Wielu z nich zapewne nadal pracuje i cieszy się być może nawet sporym w środowisku "poważaniem i autorytetem". I teraz stawiam pytanie. Czy o kimś kto kiedyś donosił na swoich kolegów często z niskich zawistnych pobudek, dla stołka, dla talonu na malucha czy dla wczasów w Bułgarii często wyrządzając im nieopisane straty i nawet powodując "śmierć zawodową" a dziś nadal pracuje w LP można powiedzieć że "ma nieposzlakowaną opinię" konieczną podobno do pracy w SL? Z jednej strony nie chce się już nikomu w tym bagnie grzebać i chciałoby się po prostu zapomnieć ale z drugiej gdzie elementarna sprawiedliwość? Co więc i Wy na to?

Dużo ich wisiało przy lasach,oj dużo. Jak był przydział możliwości kupienia 5 mp drewna budowlanego to była ich procesja w n-ctwach. A poza tym lasy były dla nich "ostoją".I są.
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

i po tym poście pewnie ze cztery setki nadleśniczych zadrżało hehe
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

A kto się kręcił przy źródle dewiz i pozyskiwanych informacji w ówczesnych OHZ.
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36316
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

ztmk pisze:A kto się kręcił przy źródle dewiz i pozyskiwanych informacji w ówczesnych OHZ.
Niech Ci starsi n-czowie sobie przypomną czas gdy lesniczy mógł kupic drewno budowlane ze zniżką :D To dla kogo czasem kazano mu wykupic po cichutku. Ale ten dla kogo "poświęcał" się leśniczy był bywalcem nadlesniczego i jeszcze wypi chciał :D

[ Dodano: 2006-06-05, 21:47 ]
A poznac ich było po czarnych skórach, okularach i minie :(::
Rozpoznaję ich do dziś na kilometr i bez czarnych skór.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Taka lustracja, w każdej dziedzinie jest potrzebna, jednak czy komisja lustracyjna będzie obiektywna?
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Jarek pisze:jednak czy komisja lustracyjna będzie obiektywna?
... i tu leży pies pogrzebany :| ... kto zweryfikuje weryfikujacych ... zamknięty mroczny krąg lustracji ... przydałoby sie nam w tych czasach paru "kryształowych ludzi" :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36316
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

A zrobi casting do komisji lustracyjnych :P
Tafi się kryształowy kandydat, ale jest już spowinowacony poprzez rodzinę z rodziną esbeka. Albo pracuje w firmie esbeka, bo wyszło że przymierał głodem z rodziną, a ten mu dał pracę. :lol: Syndromy ofiar i katów :wpale:
Itd.itp. Może ze dwadzieścia lat za późno.
Dlatego jestem za udostępnieniem archiwów tak jak w NRD czy tam jeszcze gdzieś.....
O jasny gwint! A jak na cmentarzu nas zakopią koło siebie :aniolek2: :vampir:
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

skumbria pisze:O jasny gwint! A jak na cmentarzu nas zakopią koło siebie
... to będzie kaplica :P ... wtedy to już nie ma znacznia :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Silver

Post autor: Silver »

Jarek pisze:jednak czy komisja lustracyjna będzie obiektywna?
Z tego co w TV obserwuję to podstawową linią obrony ludzi z ich nagle ukazaną mroczną przeszłością jest "iść w zaparte" i to nawet wobec oczywistych dowodów. Ilu ludzi miało na tyle odwagi cywilnej by publicznie się do tego przyznać i poprosić swe ofiary o wybaczenie? Jednostki :( Postepują tak nawet księża od których możnaby oczekiwać akurat wiecej. W Lasach byłoby to samo. Sami "niewinni" by byli i akurat nawet komisja złożona z samych Świętych prosto z Nieba i tak błotem jako "nieobiektywna" zostałaby obrzucona. Zadziwiające dla mnie jest że nie przypominam sobie by ktokolwiek i kiedykolwiek wcześniej podobne pytania o tych dawnych "leśnych" agentów stawiał.
ztmk pisze:A kto się kręcił przy źródle dewiz i pozyskiwanych informacji w ówczesnych OHZ.
w OHZach to niemal wymóg był skoro się Breżniewa np. podprowadzało :)
Borsuk pisze:... i tu leży pies pogrzebany ... kto zweryfikuje weryfikujacych ... zamknięty mroczny krąg lustracji ... przydałoby sie nam w tych czasach paru "kryształowych ludzi" ...
no to jest akurat problem czysto techniczny i wystarczy kryterium wieku w tej Komisji zastosować :D Jak ktoś przed 1989r był niepełnoletni to mógł co najwyżej w Zuchach na zastępowego "nadawać". Ktoś powie że sami gówniarze tam wiec będą? No skoro "gówniarz" Ziobro Prokuratorem generalnym być może to może i z tym by sobie radę chłopaki dali :D .......ale spokojnie sprawa ewentualnej lustracji leśników "utknie" znacznie.... znacznie wcześniej :D Ba wogóle jej pewnie nie będzie i aktualna opcja polityczna nic tu do gadania nie ma bo oni sa zapewne po obu stronach obecnej leśnej "barykady" ;)
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

No patrzcie,a jak poruszyłam kiedyś ten temat na tym niby-czacie, to pan generał "zapomniał" mi odpowiedzieć, ciekawe dlaczego? :twisted:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Kasia pisze:No patrzcie,a jak poruszyłam kiedyś ten temat na tym niby-czacie, to pan generał "zapomniał" mi odpowiedzieć, ciekawe dlaczego? :twisted:
Który generał? Zresztą, chyba głupio pytam, każdy (przynajmniej z dwóch ostatnich) ma zdolność do omijania trudnych pytań. A przy poprzednich nie było jeszcze czatów.
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36316
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Brzost pisze:
Kasia pisze:No patrzcie,a jak poruszyłam kiedyś ten temat na tym niby-czacie, to pan generał "zapomniał" mi odpowiedzieć, ciekawe dlaczego? :twisted:


Który generał? Zresztą, chyba głupio pytam, każdy (przynajmniej z dwóch ostatnich) ma zdolność do omijania trudnych pytań. A przy poprzednich nie było jeszcze czatów.


A generałów to szczególnie trzeba lustrować, pod każdym kątem :556:

[ Dodano: 2006-06-06, 08:16 ]
[quote="Brzost"]
Kasia pisze:No patrzcie,a jak poruszyłam kiedyś ten temat na tym niby-czacie, to pan generał "zapomniał" mi odpowiedzieć, ciekawe dlaczego? :twisted:


Który generał? Zresztą, chyba głupio pytam, każdy (przynajmniej z dwóch ostatnich) ma zdolność do omijania trudnych pytań. A przy poprzednich nie było jeszcze czatów.[/quote]

A generałów to sczególnie nalęzy lustrować i na bieżąco również : :553:
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

silver30+ pisze:no to jest akurat problem czysto techniczny i wystarczy kryterium wieku w tej Komisji zastosować Jak ktoś przed 1989r był niepełnoletni to mógł co najwyżej w Zuchach na zastępowego "nadawać". Ktoś powie że sami gówniarze tam wiec będą? No skoro "gówniarz" Ziobro Prokuratorem generalnym być może to może i z tym by sobie radę chłopaki dali
... tak jakby "gówniarze" nie mieli interesów z "dziadkami" i nie byli pod ich wpływem ...
... "naści synku parę złotych i zmykaj, bo klapsa dostaniesz" :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Po głębszym przemyśleniu to ja bym inną lustrację proponowała, pod względem fachowości,a nie przeszłości, las ma w nosie politykę.
Awatar użytkownika
kostek-brasil
leśniczy
leśniczy
Posty: 795
Rejestracja: wtorek 19 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Post autor: kostek-brasil »

Tajny agencie kitka, miejcie się na baczności!
:lol: :lol:
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

kostek-brasil pisze:Tajny agencie kitka, miejcie się na baczności!
:lol: :lol:
Jestem! Ale do zuchów należałam...
Awatar użytkownika
kostek-brasil
leśniczy
leśniczy
Posty: 795
Rejestracja: wtorek 19 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Post autor: kostek-brasil »

Nie ma sie czego obawiać, razem z uczestnikami zlotu tam powstanie prawdziwa twierdza, a na czatach się wystawi dzielnego szeregowca Korka. :D
ODPOWIEDZ