Wniosek o zmianę przeznaczenia

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
doktorbu
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 23:07
Lokalizacja: bydgoszcz

Wniosek o zmianę przeznaczenia

Post autor: doktorbu »

Witam - od czasu do czasu spada na mnie obowiązek sporządzenia wniosku o zmianę przeznaczenia gruntu leśnego na inne cele.
Obecnie mam dwa problemy.
Wnioski sporządzam na podstawie uproszczonego planu urządzenia lasu.
Problemy:
1. Na działce w w upul jest zapis sosna - uprawa 10 lat.
W terenie stwierdziłem działkę wydeptaną (to w granicach miasta- rozkradli. wydeptali?) a na niej 5 sosen w wieku około 80 lat.
2. Inna działka w ewidencji gruntów opisana jako LsV 0,2350 ha w upul określona jest jako wchodząca w skład wydzieleń 3d i 3~b gdzie 3d to sosna 35 lat a 3~b linia energetyczna. Na 3d i 3~b składa się kilka działek ewidencyjnych.
Jak to liczyć?
1. Tylko odszkodowanie za siedlisko ?
2. Od powierzchni działki odliczyć linię energetyczną (geodeta ?).
Pozdrawiam
doktorbu
doktorbu
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 23:07
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: doktorbu »

Nikt nic nie podpowie?
Pozdrawiam
doktorbu
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ciężko coś mądrego podpowiedzieć.

Ile lat ma upul? Bo jest sporządzany na 10 lat, ale opisuje lasy według stanu na 1 stycznia ... roku.
Skoro upul nie oddaje (nie opisuje) faktycznego stanu na gruncie to może załącz opisy taksacyjne dla działek czy wyłączeń objętych wnioskiem. :roll:
Nie wiem jak jest z wykonaniem takich opisów w Twojej jednostce - czy możesz je zrobić sam, czy możecie to zlecić komuś? Jeśli tak, to czy "pierwszemu lepszemu leśnikowi" - bo od czasów komuny nie ma tu już obowiązku zlecania opisów taksacyjnych uprawnionym rzeczoznawcom, czy np. w trybie przetargu jakiejś firmie.

Czy ta linia energetyczna w ewidencji gruntów jest opisana jako las (Ls) ? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ