PSY MYŚLIWSKIE

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wachtel
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 31 sie 2006, 10:01
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: wachtel »

Witam tak jakoś wpadłem na te forum przypadkiem szukajac inf. o psiakach ,naprawde fajne miejsce .Może tu bedzie z kim pogadac o psach nie widzac skrzywien na twarzach gdy sie opowiada jak to piesek aportuje kaczki . :D i jeszce tylko fotka na poczatek


Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Masz wachtelhunda?? Suuuper, a co ma aportować pies myśliwski? Gumowego misia??? :lol: Kaczkę, gęś, co spadnie do wody, co się wypłoszy, nie ważne, byle strzelone przez pana/panią ! :D


Ale foty się nie otwierają :(

Zobacz tu,Wachtel,jaka "dziewczyna" :D

http://www.lasypolskie.pl/forum/viewtopic.php?t=3380
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Kasia pisze: Zobacz tu,Wachtel,jaka "dziewczyna" :D
http://www.lasypolskie.pl/forum/viewtopic.php?t=3380
Zajrzałem - pies z osobowością 8)
Ale czy w tle nie widać przypadkiem falującego morza? (to tak w nawiązaniu do innego tematu w innym miejscu Forum) :wink:
Awatar użytkownika
wachtel
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 31 sie 2006, 10:01
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: wachtel »

Zauwarzyłem ze sie coś nie otwiera :x .Czemu nie wiem ale fotki mozna zobaczyc na www.haca.fotosik.pl i www.wachtelhund.com.pl (w galeri załacznik Trzylufek i Fram)
no i tu jeszcze jedna próbe podejme


Obrazek


A wracając do zapytania mam obecnie wachtla o imieniu Trzylufek wczesniej posiadalem Jagterriery Czoka i Finke jednak juz poluja w krainie wiecznych łowów .A dama na fotografi piekna planuje obecnie dokupic Trzylufkowi towarzyszke łowów(rasy tej samej).Psy te są nie samowite ich posłuch karnośc i wdziek jaki niosą tymi miodowymi oczami nie do opisania
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Trzylufka już oczywiście oglądałam, na stronie byłam. Nie ma dwóch zdań,facet przystojny jak malowanie, szkoda,że Arachia już ma swoje latka. Jeśli chodzi o zamieszczanie zdjęć na forum,to zaraz spróbuję coś pomóc.
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Wachtek piekne psiunki :D
Ja osobiście jestem właścicielką wyżełka : http://www.lasypolskie.pl/forum/viewtop ... &start=135 :D A może juz na wiosne i labladora :wink:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Bart
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 14:40
Lokalizacja: Rybnik/Kraków

Post autor: Bart »

Witam!
Dobrze ułożony pies to skarb myśliwego...
Potwierdzam tu słowa napisane przez Wachtla- płochacz to niezwykle pojętny i karny pies... a do tego (przynajmniej tak jest w przypadku naszego pupila) bardzo towarzyski i przyjazny dzieciom - bezproblemowy jeśli chodzi o trzymanie go w domu.
Z punktu widzenia osoby polującej to jak najbardziej godny polecenia pies dla osób posiadających w łowisku stawy- kaczki czy bażanty aportuje bez problemu, a woda to jego żywioł.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Jak miło, nagle okazało się,że wachtelhund jest rasą nawet popularną, mimo,że tak ciężko o szczeniaki i hodowli mało. Bart, fajnie ,że też masz płochacza :)
Awatar użytkownika
Ursula
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 16 lip 2006, 11:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: Ursula »

A ja już się przymierzałam do springer spaniela... hmmm muszę przemyśleć :)
Awatar użytkownika
wachtel
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 31 sie 2006, 10:01
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: wachtel »

Szczerze polece wachtla każdemu Ursulo ale tylko pod warunkiem że pies bedzie pracować inaczej zrobi mu sie tylko krzywde.Psiak bedzie chorowac i cierpiec bez możliwosci polowania albo zacznie swoje pasje łowieckie przelewac na jakieś inne zajecie nie zawsze dla właściciela porzadane :)
Awatar użytkownika
Kuna
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2005, 12:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kuna »

Jeżeli chodzi o mnie , to najbardziej lubię jamniki szorstkowłose . Niestety mój jamnik odszedł wiosną do krainy wiecznych łowów . Miał 13 lat i był w dobrej kondycji , nagle pewnego dnia dostał krwotoku z dziąseł i nie szło go zatamować . Musiałem dać go do uśpienia . Nie nawidzę podejmować takiej decyzji i robić za ,,Pana Boga" . Zryczałem się jak bóbr wraz z żoną . Jeżeli chodzi o tropienie zwierzyny i pracę na farbie - to był ,,Profesorem" . Miał swój charakter , był niezależny i nie można go było za chiny złamać psychicznie . Raz do roku w okresie cieczki ustalaliśmy hierarchię - on mnie potrafił ugryźć - a ja mu spuścić smary . Ale nie mogliśmy bez siebie długo wytrzymać . Jak on witał jak wracałem z pracy lub po długiej nieobecności . Mój jamnik był psem zaczepno - obronnym to znaczy on zaczepiał duże psy a ja musiałem go z reguły bronić . A jaki był dumny jak przegonił dużego psa (z reguły młodego) . Nie jedną noc przesiedzieliśmy razem na ambonie . A jak widział przez szyby samochodu zbliżający się Las to szarpały nim takie uczucia jak mną a przy tym wydawał takie gardłowe głosy jakby śpiewał . I za to go kochałem . A teraz jak oglądam i załączam zdjęcia mojego przyjaciela łzy lecą mi na klawiaturę .
Pozdrawiam Darz Bór Kuna



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Przyznam Ci, Kuna, że i mnie łezka się zakręciła, 17 sierpnia, pięć lat temu, odeszła od nas właśnie taka sunia, płakała cała rodzina,nie mam zdjęć cyfrowych,wskanuję kolor, jak tylko znajdę odpowiednią fotkę. Te psy maja w sobie to "coś"; nie daj Boże nie zabrać jej na polowanie, potrafiła siedzieć pod drzwiami i płakać, aż wróciliśmy.Jak wyjmowało się "leśne" ciuchy, juz warowała, czekała, wiedziała co będzie. Dlatego poprawiłam Twój post, żeby wszyscy mogli podziwiać jak wspaniałe są jamniorki szorstkowłose. Po dwóch latach poszukiwań, Tato w koncu znalazł podobną sunię, ale to juz nie to, biedulka do pięt nie dorasta swojej poprzedniczce a każdy podświadomie oczekiwał,że będzie właśnie jej kopią. A ja wróciłam do dawnej tradycji psów myśliwskich mojego Taty i nastał u nas "czas spaniela", czyli zamieszkał u nas Koras, cocer spaniel angielski. Nie zawsze zabieram psa do lasu i muszę przyznać, powołując na świadke Czeremchę, że wyjść niezauważenie i bez niego, to prawdziwa sztuka! Kiedyś, chciałyśmy pójść z Czeremchą na spacer bez Korka i dla zmyłki ubrałam się w zwykłe ciuchy,żeby Korek spokojnie został w domu. Niestety wzięłam do ręki lornetkę i to był błąd, pies to zauważył i dostał "korby" :" jak to-krzyczał po swojemu-idziecie do lasu a mnie zostawiacie???".

Na zdjęciu: Koras, ciemną nocą, w lesie, usłyszał "cóś".

Obrazek
Awatar użytkownika
Kuna
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2005, 12:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kuna »

Dziękuję Kasiu :)
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Pieknego miałes psiaka kuno. :)
Ja często wspominam mojego foksa Dżekiego :cry:
Jak kiedys po bliskim spotkaniu z borsukami, prawie stracił nogę, to weterynarz lekko przedobrzył ;/
sorry Polsko
Awatar użytkownika
wachtel
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 31 sie 2006, 10:01
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: wachtel »

Jamniory to fajne psiaki tylko troszke uparte ta 11 letnia wszystkożerna sunia na spacerze nie przepusci zadnej lisiej nory mimo ze niektóre z nich od kilku lat sa puste.Na nią nie ma siły by powstrzymać ją od wtargnięcia czy przeoczenia choćby jednej z nich :)

na fotce ja z Muchą
Obrazek
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Ursulo a piesek już wyzdrowiał? :)
sorry Polsko
Awatar użytkownika
wachtel
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 31 sie 2006, 10:01
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: wachtel »

:D a tak się spisał mój psiak na pierwszych w jego życiu kaczkach pierwsza co prawda zamiast aportu była donosnie i długo oszczekiwana ,ale za to po krótkim tłumaczeniu że nalezy to coś z piórami trzymac w pysku i można to nosić. drugą już pieknie przyniósł. Niestety wiecej kaczek nie bylo bo wszystkie chyba okupują Olsztyńskie osiedlowe stawki i sadzawki zamiast na łowiskach przesiadywać i czekac na myśliwych :P


Obrazek

a jeszcze nie tak dawno wyglądał tak


Obrazek

słodkie spojrzenie co?....
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

wachtel pisze:
słodkie spojrzenie co?....
Mało powiedziane :D Rozpłynęłam się :lol:
sorry Polsko
myśliwy11
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 31 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: myśliwy11 »

Ja prawie wszystkie psy myśliwskie lubie. Szczególnie podobają mi się rodezyjskie ridżbaki i charty. Ale wszystkie bardzo mi się podobają. :). A i jeszcze jag teriery to chyba najbardziej kocham. A jak kocham to wiadomo że będe miał.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

myśliwy11 pisze:A i jeszcze jag teriery to chyba najbardziej kocham.
Jagdteriery to jedne z lepszych psów myśliwskich ale ostatnio zainteresowała mnie łajka syberyjska.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
ODPOWIEDZ