Siatka płac

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

jelonek
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: piątek 11 kwie 2008, 13:52
Lokalizacja: zza monitora

Siatka płac

Post autor: jelonek »

Witam, jak w temacie, gdzie mogę znaleźć aktualną siatkę płac dla konkretnych stopni służbowych. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1411
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

Stopnie zaszeregowania w SL..>
Stawka wyjściowa to 1190zł
Cetyniec24
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 17:04
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Cetyniec24 »

A co z tym że podleśniczy nie może mieć mniejszego przelicznika niż 2,6 a leśniczy 3,0 ?
jelonek
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: piątek 11 kwie 2008, 13:52
Lokalizacja: zza monitora

Post autor: jelonek »

dzięki za szybką odp pzdr
Awatar użytkownika
J.Walker
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 21 sty 2010, 14:16
Lokalizacja: Bory Dolnośląskie

Post autor: J.Walker »

jelonek pisze: aktualną siatkę płac
Czy aby na pewno aktualna?

"Trzecim etapem optymalizacji będzie wprowadzenie w 2011 r. nowej siatki płac, całościowo regulującej sprawę wynagrodzeń. Założenia, które posłużą do stworzenia takiej siatki, są już opracowywane przez powołany w tym celu zespół".

http://www.lasy.gov.pl/zakladki/aktualn ... a-lesnikow
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1411
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

Czy aby na pewno aktualna?

"Trzecim etapem optymalizacji będzie wprowadzenie w 2011 r. nowej siatki płac, całościowo regulującej sprawę wynagrodzeń. Założenia, które posłużą do stworzenia takiej siatki, są już opracowywane przez powołany w tym celu zespół".

http://www.lasy.gov.pl/za...en-dla-lesnikow
Może ten link rozwieje wszystkie wątpliwości..
Internetowy System aktów prawnych..>
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170216
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

J.Walker pisze:Czy aby na pewno aktualna?
Jak najbardziej aktualna.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105192
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

J.Walker pisze:Trzecim etapem optymalizacji będzie wprowadzenie w 2011 r. nowej siatki płac
No i na tych zapowiedziach się skończył trzeci etap. Jak na razie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

gryzon
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: piątek 20 lis 2009, 15:22
Lokalizacja: z lasu

Post autor: gryzon »

Nowej siatki płac jak nie ma tak nie ma po niezbyt "według mnie" do końca przemyślanych podwyżkach(wyrównaniu nie wiem do kogo i do czego) przeliczników dla leśniczych i podleśniczych....
Lusia
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 09:11
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Lusia »

a ja na stanowisku specjalisty juz ponad rok nie mam wymaganego 2,8 tylko 2,756. Wiec jak sie ma ta siatka do zarobków???
Awatar użytkownika
SmutnyMnietek
początkujący
początkujący
Posty: 202
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: stąd

Post autor: SmutnyMnietek »

Logiki tzw. "regulacji płac" wprowadzonych przez Pigana do dziś nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, a nowa siatka plac cały czas była w sferze pobożnych życzeń. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć , że po 20 latach pracy i kilku awansach, nagle zostałem zrównany z pracownikiem z jednodniowym stażem w SL. Jeśli to ma być logiczne i sprawiedliwe to oświećcie mnie proszę... Swoją drogą uważam, że minimalnie mogłoby zniwelować te regulacje przywrócenie dodatku stażowego 1,5% za każdy rok pracy-wprawdzie "znikniętych" awansów z przeszłości to nie wyrówna, ale chociaż wystarczy na chusteczki do otarcia łez
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105192
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Lusia pisze:nie mam wymaganego
Może ktoś Ci delikatnie sugeruje, że na podwyżkę nie ma co liczyć i trzeba się za inna robotą rozglądać :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

podleśny
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 315
Rejestracja: sobota 05 sty 2008, 14:56
Lokalizacja: las

Post autor: podleśny »

SmutnyMnietek pisze:Logiki tzw. "regulacji płac" wprowadzonych przez Pigana do dziś nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, a nowa siatka plac cały czas była w sferze pobożnych życzeń. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć , że po 20 latach pracy i kilku awansach, nagle zostałem zrównany z pracownikiem z jednodniowym stażem w SL. Jeśli to ma być logiczne i sprawiedliwe to oświećcie mnie proszę... Swoją drogą uważam, że minimalnie mogłoby zniwelować te regulacje przywrócenie dodatku stażowego 1,5% za każdy rok pracy-wprawdzie "znikniętych" awansów z przeszłości to nie wyrówna, ale chociaż wystarczy na chusteczki do otarcia łez
Odpowiadam:TY swoją pensję w tej lub podobnej wysokościodbierałeś przez dłuższy czas,młody natomiast siedział na najniższej krajowej od kilku lat.Nie żałuj młodemu ,bo on długo nie dostanie podwyżki,a Ty masz na to szansę choćby w tym roku.Wiem ,że pisałeś o pracowniku z jednodniowym stażem,ale zauważ że młodzi z kilkuletnim stażem zarabiali g...o przez lata i gdyby nie zcalenie współczynnika,nie dogoniliby 2.6 jeszcze przez następne 15 lat.
podleśny
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 315
Rejestracja: sobota 05 sty 2008, 14:56
Lokalizacja: las

Post autor: podleśny »

I wybacz....Twoje awanse nigdzie nie zniknęły....Od dłuższego czasu było Cię stać na to o czym młodzi mogli sobie tylko pomarzyć.Odbierałeś godziwą pensję gdy oni ochłapy,a wartość pieniądza spada z dnia na dzień...
Awatar użytkownika
SmutnyMnietek
początkujący
początkujący
Posty: 202
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: stąd

Post autor: SmutnyMnietek »

podleśny pisze:I wybacz....Twoje awanse nigdzie nie zniknęły....Od dłuższego czasu było Cię stać na to o czym młodzi mogli sobie tylko pomarzyć.Odbierałeś godziwą pensję gdy oni ochłapy,a wartość pieniądza spada z dnia na dzień...
W roku regulacji w lipcu dostałem tzw dodatek na mieszkanie, co spowodowało, że wskoczyłem na współczynnik 2,6 i nie zostałem objęty regulacją, więc nie pisz mi bzdur o kokosach jakie rzekomo zarabiałem, cudach jakie kupowalem i przepaści między mną , a młodymi. A moje awanse podkreślam jeszcze raz poszły się zwyczajnie dymać, za co do dziś jestem "wdzięczny" minionemu już DG Piganowi.
podleśny
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 315
Rejestracja: sobota 05 sty 2008, 14:56
Lokalizacja: las

Post autor: podleśny »

Nic nie poszło się dymać,po prostu inni zostali awansowani do tego samego poziomu,lecz dużo później....
Wielu jest takich pracowników,którzy dodatek na mieszkanie dostają symboliczny i żyją...
To że nie załapałeś się na podwyżkę nie oznacza że inni mają pracować za psi grosz.Napisz wprost...podwyżka należała się Tobie,nawet do 3.5,a młodzi powinni zachrzaniać na 1.6,byłoby sprawiedliwie no nie???
Awatar użytkownika
SmutnyMnietek
początkujący
początkujący
Posty: 202
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: stąd

Post autor: SmutnyMnietek »

podleśny pisze:Nic nie poszło się dymać,po prostu inni zostali awansowani do tego samego poziomu,lecz dużo później....
Wielu jest takich pracowników,którzy dodatek na mieszkanie dostają symboliczny i żyją...
To że nie załapałeś się na podwyżkę nie oznacza że inni mają pracować za psi grosz.Napisz wprost...podwyżka należała się Tobie,nawet do 3.5,a młodzi powinni zachrzaniać na 1.6,byłoby sprawiedliwie no nie???
Masz jakieś kompleksy? Chodzi o zwykłą przyzwoitość i sprawiedliwość społeczną, a nie o to żeby młodzi pracowali za grosze. Na Twoim poziomie nie będę polemizował, więc nie wysilaj się więcej.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Panowie, proszę...
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
borowiak

Post autor: borowiak »

W sumie zgodzę się częściowo z SmutnyMnietek , pracuję 27 lat, kilka miesięcy wstecz zatrudniono osobę z 4-letnim stażem na równoległym stanowisku. Człowiek był na stażu, później w biurze, ponad rok na leśnictwie i w chwili obecnej po ostatnich wyrównaniach najniższych wynagrodzeń ma 100 zł mniej ode mnie.... Nie twierdzę, że nie ma mieć, ale w przypadku mojej pracy staż naprawdę pomaga ....
podleśny pisze:Od dłuższego czasu było Cię stać na to o czym młodzi mogli sobie tylko pomarzyć.Odbierałeś godziwą pensję gdy oni ochłapy,a wartość pieniądza spada z dnia na dzień...
W 1985 też zarabiałem grosze w stosunku do starszych stażem i stanowiskiem.... Dziś mogę nosem wciągnąć tych super pracowników, o których piszesz, że należy im się jak koniu owies..... Odrobinę pokory.... :wink:
kos
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 19:16
Lokalizacja: ziemia obiecana

Post autor: kos »

cały czas się zastanawiam jak jest uczciwa różnica w płacy między leśniczym z trzyletnim stażem i leśniczym ze stażem 25-cio letnim, robia to samo, odpowiadają tak samo, młodzi nie mają doświadczenia, starzy też dostają nagany, upomnienia itp. ile to jest wg. Was?

ps. dla mnie różnica 400-500 zł to jest maks
'Bogu na chwałę, bliźnim na pożytek'
ODPOWIEDZ