Traktor

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

j24 pisze:Proponuję powrót do tematu, który brzmi: Traktor.

To jest dalszy ciąg :P opłacalności eksploatacji traktora, jak na przykład tym traktorem zarobić na podwójny ZUS!!>sugerowany tu miedzy innymi .
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Pawell pisze:Dzięki tym Chinczykom mamy tanie produkty i chwała im za to
Nazwij rzecz po imieniu: za umiejętny wyzysk. Ale to jest daleko, możemy udawać, że nie widzimy :cry:
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

zul pisze:Nazwij rzecz po imieniu: za umiejętny wyzysk. Ale to jest daleko, możemy udawać, że nie widzimy :cry:
Tak wyzysk; i stawki w lasach na traktor to tez wyzysk :x ^^Brakowało mi tego słowa.
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

29m3 na 10 godzin pracy to kiepsko i dlatego nieopłacalnie. moi zrywkarze zrywają średnio (dwa zestawy ciągnik i przyczepa) 100m3 papierówki( w tym około 30% długości 1.2 metra).
Żadko pracują dłużej niż 8 godzin. Musisz troche poćwiczyć i zwiększyć wydajność.
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

jakub pisze:29m3 na 10 godzin pracy to kiepsko i dlatego nieopłacalnie. moi zrywkarze zrywają średnio (dwa zestawy ciągnik i przyczepa) 100m3 papierówki( w tym około 30% długości 1.2 metra).
Żadko pracują dłużej niż 8 godzin. Musisz troche poćwiczyć i zwiększyć wydajność.
LOL 100m³ za 8 h ciągnikiem to większa norma niż forwarder np:http://www.szczecin.lasy.gov.pl/web/bogdaniec/42015 , poczytaj zmiana 12 h ( ja wywiozłem 5 wózków 2x2.5 czyli około 5m³ musiałbym wywieść 20) myślisz ze to jest realne ?
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

jakub pisze:29m3 na 10 godzin pracy to kiepsko i dlatego nieopłacalnie. moi zrywkarze zrywają średnio (dwa zestawy ciągnik i przyczepa) 100m3 papierówki( w tym około 30% długości 1.2 metra).
Żadko pracują dłużej niż 8 godzin. Musisz troche poćwiczyć i zwiększyć wydajność.

Nawet gdyby przeliczyć tylko te 10 wózków na 8h to i tak jest mistrzostwo i wątpię, że przy 10 wózkach paliwa będzie mniej spalone na 1m³. Zakładam, że twoje ciągniki są nowe i pracują :| na wolnych obrotach. :|
Dowiedziałem się , że ciągnik 80KM potrafi spalić pod obciążeniem w lesie nawet 5 l/h - mój w orce tyle nie pali(chyba). Skoro wiesz ile wywożą twoi zryw-karze to wiesz ile na zmianę leja paliwa powiedz proszę.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bezimienny pisze:LOL 100m³ za 8 h ciągnikiem to większa norma niż forwarder
Nie mówimy o 100 m³/8 h tylko o 50 m³/8 h. Ty piszesz, że zerwałeś około połowy tej ilości. To znaczy, że możesz (przy odrobinie wprawy) zwiększyć wydajność.
Poza tym jak mamy rozumieć ten zapis:
Bezimienny pisze:pracowałem 2 lata temu w firmie na wózku średnio w miesiącu zerkając na wypłaty miałem 430 m³
Przecież z niego wynika, że średnio dziennie zrywałeś ok. 19,5 m³. To dlaczego uważasz, że zerwanie 29 m³ na zmianę jest niewystarczające? Twojemu szefowi opłacało się utrzymywać Ciebie + ciągnik + przyczepkę a Tobie się nie opłaca?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Przecież z niego wynika, że średnio dziennie zrywałeś ok. 19,5 m³. To dlaczego uważasz, że zerwanie 29 m³ na zmianę jest niewystarczające? Twojemu szefowi opłacało się utrzymywać Ciebie + ciągnik + przyczepkę a Tobie się nie opłaca?
Wykluczmy przestoje wywołane awaria, cenę paliwa z przed 2 lat i stawka która była prawdopodobnie wyższa niż jest dziś(raczej na pewno).
GospodarkaLeśna
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 lut 2012, 14:48
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: GospodarkaLeśna »

wydajność uzależniona jest od warunków terenowym , osobiście pracujemy na lekkich leśnictwach i ciężkich. Średnia wydajność zakładając ,że są szlaki to 50 m3 lub więcej jeśli powierzchnie są idealne. (na leśnictwach lekkich) przy takiej wydajności zrywka się opłaca.
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Nasze lasy nie mają szlaków (takich prawdziwych) a teren jest przeważnie podmokły i z dużą ilością rowów melioracyjnych, no może z małymi wyjątkami.
GospodarkaLeśna
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 lut 2012, 14:48
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: GospodarkaLeśna »

Pracuje na jednym mokrym leśnictwie wydajność ciągnika 10m3 za 8 godzin a forwardera 40m3 . Z mojego doświadczenia wynika że na mokrym terenie wynik 30m3 stosu traktorem to dobry wynik na 8h . Tylko stawka minimum 30 zł.
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

GospodarkaLeśna pisze:racuje na jednym mokrym leśnictwie wydajność ciągnika 10m3 za 8 godzin a forwardera 40m3 . Z mojego doświadczenia wynika że na mokrym terenie wynik 30m3 stosu traktorem to dobry wynik na 8h . Tylko stawka minimum 30 zł.
Są mrozy to się łatwo stosunkowo jeździło , ale stare zamarznięte koleiny czasem przejeżdżałem na 1 biegu dosłownie. Dzięki myślę że dalej będę pracował piłą :D Pozdrawiam wszystkich, którzy wierzą ze się opłaca :wink: (uwzględniając wszystko).
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Bezimienny pisze:
jakub pisze:29m3 na 10 godzin pracy to kiepsko i dlatego nieopłacalnie. moi zrywkarze zrywają średnio (dwa zestawy ciągnik i przyczepa) 100m3 papierówki( w tym około 30% długości 1.2 metra).
Żadko pracują dłużej niż 8 godzin. Musisz troche poćwiczyć i zwiększyć wydajność.

Nawet gdyby przeliczyć tylko te 10 wózków na 8h to i tak jest mistrzostwo i wątpię, że przy 10 wózkach paliwa będzie mniej spalone na 1m³. Zakładam, że twoje ciągniki są nowe i pracują :| na wolnych obrotach. :|
Dowiedziałem się , że ciągnik 80KM potrafi spalić pod obciążeniem w lesie nawet 5 l/h - mój w orce tyle nie pali(chyba). Skoro wiesz ile wywożą twoi zryw-karze to wiesz ile na zmianę leja paliwa powiedz proszę.
Ciągniki chodzą na bardzo niskich obrotach i to nie zależy od tego czy są nowe czy stare tylko jaka jest pompa oleju. 50 m3 na zmiane to nie mistrzostwo tylko normalna rzecz. trzeci zestaw mam c 360 plus mała farma i średnio wychodzi 30 m3 na 8 godzin. Jak twój ciągnik pali więcej w lesie niż w orce to może powinieneś zrobić remont silnika :D . Jeśli chodzi o spalanie to c-360 wychodzi ok 0.5 L/m3 derwna a te większe zestawy ok 0.7L/m3
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

jakub pisze:Ciągniki chodzą na bardzo niskich obrotach i to nie zależy od tego czy są nowe czy stare tylko jaka jest pompa oleju. 50 m3 na zmiane to nie mistrzostwo tylko normalna rzecz. trzeci zestaw mam c 360 plus mała farma i średnio wychodzi 30 m3 na 8 godzin. Jak twój ciągnik pali więcej w lesie niż w orce to może powinieneś zrobić remont silnika :D . Jeśli chodzi o spalanie to c-360 wychodzi ok 0.5 L/m3 derwna a te większe zestawy ok 0.7L/m3
15l na C360, mnie wyszło 20l na 85-konny silnik czyli 0,68 na 1m³(NIE 1mp) wydajność mojej pompy to 41l jest nowa i silnik pracował na obrotach czegoś tu nie rozumiem? Twoje Ciągniki na wolnych obrotach palą więcej ?? :mg: .Dziękuje mimo wszystko za info :spoko:
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Bezimienny pisze:
jakub pisze:Ciągniki chodzą na bardzo niskich obrotach i to nie zależy od tego czy są nowe czy stare tylko jaka jest pompa oleju. 50 m3 na zmiane to nie mistrzostwo tylko normalna rzecz. trzeci zestaw mam c 360 plus mała farma i średnio wychodzi 30 m3 na 8 godzin. Jak twój ciągnik pali więcej w lesie niż w orce to może powinieneś zrobić remont silnika :D . Jeśli chodzi o spalanie to c-360 wychodzi ok 0.5 L/m3 derwna a te większe zestawy ok 0.7L/m3
15l na C360, mnie wyszło 20l na 85-konny silnik czyli 0,68 na 1m³(NIE 1mp) wydajność mojej pompy to 41l jest nowa i silnik pracował na obrotach czegoś tu nie rozumiem? Twoje Ciągniki na wolnych obrotach palą więcej ?? :mg: .Dziękuje mimo wszystko za info :spoko:

Dlaczego piszesz że więcej? Mniej. Może z tymi 15 litrami na 8h troche przesadziłem ale średnio wychodzi 12 l/8h.
A pompe masz zewnętrzną napędzaną z wałka?
Na jakich obrotach pracujesz?
Rafcio
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 05 wrz 2010, 11:07
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Rafcio »

jakub pisze:średnio wychodzi 12 l/8h
Z ciekawości zapytam. Jaki ciągnik Ci tyle pali na 8h zrywki przyczepą samozaładowczą?
ironman22
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 13:53
Lokalizacja: Mareczki

Post autor: ironman22 »

witam koledzy,

wybaczcie że siię wtrącam z trochę innym tematem, ale czy któryś z was może mi powiedzieć, jakie stawki mają zule w przetargach za konkretne prace? chodzi mi o to jak to wygląda w praktyce, bo teorię trochę znam. zatem ile zul dostaje za pozyskanie, zrywkę (jeśli cena nie jest łączna), ile za odnowienia, ile za robienie ogrodzeń i ile za pracęciągnikiem, np przy przygotowaniu gleby lub dowozie sadzonek. ja wiem że to w różnych nadleśnictwach jest inaczej, ale gdyby ktoś miał ochotę mi pomóc to z góry dziękuję. pomożecie? :)
Bierz się z życiem za bary, nie ma litości dla słabych-wybaczcie brak polskich znaków -złośliwość rzeczy martwych;)
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

ironman22 pisze:witam koledzy,

wybaczcie że siię wtrącam z trochę innym tematem, ale czy któryś z was może mi powiedzieć, jakie stawki mają zule w przetargach za konkretne prace? chodzi mi o to jak to wygląda w praktyce, bo teorię trochę znam. zatem ile zul dostaje za pozyskanie, zrywkę (jeśli cena nie jest łączna), ile za odnowienia, ile za robienie ogrodzeń i ile za pracęciągnikiem, np przy przygotowaniu gleby lub dowozie sadzonek. ja wiem że to w różnych nadleśnictwach jest inaczej, ale gdyby ktoś miał ochotę mi pomóc to z góry dziękuję. pomożecie? :)
Znalazłem coś takiego może Ci pomoże (http://www.uzytkowanie.cba.pl/3/2/2.html)
ironman22
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 13:53
Lokalizacja: Mareczki

Post autor: ironman22 »

wiedza przydatna jak najbardziej, ale jednak chodziło mi o praktyczne ceny, jak to wygląda tak "na żywca". te informacje, choć nie wszystkie miałem w szkołach ale przyda się na przyszłość:)
Bierz się z życiem za bary, nie ma litości dla słabych-wybaczcie brak polskich znaków -złośliwość rzeczy martwych;)
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

jakub pisze:Dlaczego piszesz że więcej? Mniej. Może z tymi 15 litrami na 8h troche przesadziłem ale średnio wychodzi 12 l/8h.
A pompe masz zewnętrzną napędzaną z wałka?
Na jakich obrotach pracujesz?
Pracuje na około 1200 do 1400 jeśli ten obrotomierz pokazuje dobrze. Pompa zewnętrzna napędzana z WOM-u obroty walka 540/1000 pracuje na 1000. bez problemu przyduszę( zacznie wariować próbując podnieść obroty) silnik na wolnych obrotach podnosząc więcej (pełne kleszcze) lub wykonując 2 czynności naraz.
ODPOWIEDZ