Traktor

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Zbyt wiele czynników wpływa na wydajność pracy przy zrywce by dać jednoznaczną odpowiedź. Wymienię kilka: odległość zrywki, ukształtowanie terenu, warunki pogodowe, stan sprzętu, umiejętności zrywkarza ... no, można by dalej wymieniać, tylko po co?
Cóż można doradzić - poproś zleceniodawcę o przydzielenie pracy w przeciętnych dla waszego leśnictwa terenie, spróbuj popracować kilka dni i sam sobie przeliczysz za ile opłaca Ci się pracować i czy zaproponowana stawka jest satysfakcjonująca.
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Stawka 13,5 do 100 m. Dzisiaj wywiozłem na próbę 5 wózków (pracowałem z Hds wcześniej ) około 50 mp co daje w przybliżeniu 32m³ Licząc koszty paliwa(20L) i zarobek operatora(4zł za m³w tym przypadku Ja), amortyzacji sprzętu(http://www.bizmaster.pl/blog/page/Tabel ... jnych.aspx) podatki ZUS, wykluczam jakąkolwiek awarie ; zarobek wynosi - :x .Wniosek; traktor do stodoły i dalej do piły :( Paliwo liczyłem po 5,79 a jaka będzie cena za miesiąc.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Z ciekawości spytam: ile czasu zrywałeś te 50mp?
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Około 9h +- może 10 nie patrzyłem na zegarek wjechałem o 7,30 na powierzchnie około 17 byłem już w domu.Dziś leśniczy powiedział ze jest 29m³.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Jeden kurs do 100m / ok. 2h?
Myślę, że jak poćwiczysz zrywkę to Ci wydajność, a przez to opłacalność, mocno wzrośnie.
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Raczej wątpię ale nawet gdyby to zysk traktora jest niewymierny. Dodam że już pracowałem 2 lata temu w firmie na wózku średnio w miesiącu zerkając na wypłaty miałem 430 m³ łatwo z tego wyliczyć że to co wywiozłem nie było mało, ( chociaż był gość który wywiózł 600m³,ale on pracował zawsze po 12h) .Pracując piła zarobki mam większe, a to przecież on(sprzęt) ma zarabiać na mnie.Mniejszy wysiłek i większy zarobek przecież traktora kosztuje z przyczepka, nawet używany zestaw jest wart bynajmniej tyle co 20 profesjonalnych NOWYCH pił . Amortyzacja piły to 3 złote na godzinę chyba ze się mylę. licząc tylko 1,6zł/h piłę 20X1,6??? coś nie-tak. Pracując w akordzie zarabiasz więcej :D - pracując w akordzie sprzętem ciężkim zarabiasz mniej??????? absurd! Najmując koparkę z operatorem; ciekawy jestem kto wie ile kosztuje godzina pracy koparki.
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

Bezimienny pisze:ciekawy jestem kto wie ile kosztuje godzina pracy koparki.
Dwa lata temu płaciłem 400zł za godz
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

dark09 pisze:
Bezimienny pisze:ciekawy jestem kto wie ile kosztuje godzina pracy koparki.
Dwa lata temu płaciłem 400zł za godz
I teraz macie odpowiedz zestaw traktor+przyczepa(z hds) a koparko ładowarka cena sprzętów zbliżona: cena godziny pracy; ??
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

Bezimienny pisze:koparko ładowarka cena sprzętów zbliżona: cena godziny pracy
To była koparka gąsienicowa linowa
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Nawet gdyby nająć małą, to godzina koparko-ładowarki(92KM) sprawdziłem 120 zł Cena takiej koparko-ładowarki nowej jest prawie identyczna co zestawu z ciągnikiem 80KM+ 9-tonowa przyczepką.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bezimienny pisze:I teraz macie odpowiedz zestaw traktor+przyczepa(z hds) a koparko ładowarka cena sprzętów zbliżona: cena godziny pracy; ??
I dlatego za zrywkę ustala się stawkę z m³ a nie za godzinę. Zresztą ZUL-e uważają, że i tak ustalona stawka jest za niska.
Bezimienny pisze:Nawet gdyby nająć małą, to godzina koparko-ładowarki(92KM) sprawdziłem 120 zł Cena takiej koparko-ładowarki nowej jest prawie identyczna co zestawu z ciągnikiem 80KM+ 9-tonowa przyczepka.
To sprzedaj ciągnik + przyczepkę i kup małą koparkę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Gdybym nie kochał lasu to może :) . Przyczepki nie posiadam, do testu pożyczyłem od byłego szefa ( Nie wygrał żadnego przetargu na ten rok. Woli przetargi przy drogach ) miałem zamiar odkupić.
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

A co do tego że ZUL-e tak twierdza to mają rację przecież nawet sprzęt wymaga konserwacji, remontu, a ludzie w cywilizowanym kraju chyba maja prawo godziwie zarabiać i pracować 170h w miesiącu a nie 288h za prawie darmo. Stawka za m³ rozumiem, ale w granicy zdrowego rozsądku. Nie wyliczona na sucho z założenia że sprzęt pracuje 24h na dobę bez awarii, a operator to mistrz świata w zrywce. Warunki w lesie też trzeba uwzględnić np: rów, błoto, mróz, gałąź, itp. itd.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bezimienny pisze:Nie wygrał żadnego przetargu na ten rok. Woli przetargi przy drogach
No i to powinna być dla Ciebie przestroga i wskazówka co do kierunku, w którym są pieniądze :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Pieniądze to jedno, ale nie niszczmy kraju bo zaraz będziemy wszyscy pracowali jak w CHRL, a za 5 lat nikt nie będzie miał emerytury. Ktoś musi zarobić żeby ktoś miał zasłużoną emeryturę.Ten kij ma 2 końce :mg:
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Piotrek pisze:No i to powinna być dla Ciebie przestroga i wskazówka co do kierunku, w którym są pieniądze :)
Przestroga ?? każdy ma prawo robić to co lubi , a co do kierunku to na własnej skórze odczułem wpływ CHRL na produkcje w Polsce, :x jeszcze chwila i przejmą usługi :evil: wtedy ¼ małego chińczyka będzie robić za traktor a ¾ za wózek lasy zaoszczędzą oj zaoszczędzą tylko pieniądze na emerytury powędrują nie do tego ZUS-u :shock:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bezimienny pisze:tylko pieniądze na emerytury powędrują nie do tego ZUS-u :shock:
Drogi kolego, ja gdybym teraz miał otwierać firmę świadczącą usługi (nawet dla leśnictwa) to też bym starał się zarejestrować ją na przykład na Cyprze. Właśnie dlatego, żeby nie paść darmozjadów zusowskich i US. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Pawell
początkujący
początkujący
Posty: 84
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 21:11
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Pawell »

Bezimienny pisze:Przestroga każdy ma prawo robić to co lubi , a co do kierunku to na własnej skórze odczułem wpływ CHRL na produkcje w Polsce, jeszcze chwila i przejmą usługi wtedy ¼ małego chińczyka będzie robić za traktor a ¾ za wózek lasy zaoszczędzą oj zaoszczędzą tylko pieniądze na emerytury powędrują nie do tego ZUS-u
Kolega ma chyba jakiś problem z Chińczykami?
Dzięki tym Chinczykom mamy tanie produkty i chwała im za to(ale to długo nie potrwa - praca w Chinach jest też coraz droższa).
A co do ZUS - jeśli masz chęć to możesz dobrowolnie płacić podwójną stawkę - kto Ci broni?
Bezimienny pisze:Ktoś musi zarobić żeby ktoś miał zasłużoną emeryturę.
I to jest przyczyna bankructwa ZUS - zabieramy pracującym - dajemy emerytom a połowę bierze ZUS "za fatygę"!
W normalnym systemie powinieniem płacić skłdkę na swoją emeryturę, a nie na czyjąś - tak mi się zdaje.
Bezimienny
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Bezimienny »

Pawell pisze:
Bezimienny pisze:Przestroga każdy ma prawo robić to co lubi , a co do kierunku to na własnej skórze odczułem wpływ CHRL na produkcje w Polsce, jeszcze chwila i przejmą usługi wtedy ¼ małego chińczyka będzie robić za traktor a ¾ za wózek lasy zaoszczędzą oj zaoszczędzą tylko pieniądze na emerytury powędrują nie do tego ZUS-u
Kolega ma chyba jakiś problem z Chińczykami?
Dzięki tym Chinczykom mamy tanie produkty i chwała im za to(ale to długo nie potrwa - praca w Chinach jest też coraz droższa).
A co do ZUS - jeśli masz chęć to możesz dobrowolnie płacić podwójną stawkę - kto Ci broni?
Bezimienny pisze:Ktoś musi zarobić żeby ktoś miał zasłużoną emeryturę.
I to jest przyczyna bankructwa ZUS - zabieramy pracującym - dajemy emerytom a połowę bierze ZUS "za fatygę"!
W normalnym systemie powinieniem płacić skłdkę na swoją emeryturę, a nie na czyjąś - tak mi się zdaje.
Jeśli tok mojego rozumowania jest dobry to tanie produkty zabierają miejsca pracy rodakom, a nasze pieniądze uciekają z kraju. Idąc dalej import w każdym normalnie funkcjonującym kraju musi się równać ex-portowi. A żeby płacić podwójną stawkę to trzeba zarobić i koło się zamyka. Co "Chwała im ...." dobry tok myślenia co z tego masz tańsze artykuły; i większe bezrobocie zastanów się czy to dobre?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Proponuję powrót do tematu, który brzmi: Traktor.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ