Punkty za mundur

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Powinny być dodatkowe pkt za mundur?

Czas głosowania minął niedziela 11 cze 2006, 14:35

Tak
7
47%
Nie
8
53%
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15

zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Smietan pisze:Jeste tak piosenka "jedna na milion" i to chyba o Tobie. Mam dużo znajomych, ale nikt o maturze nie myślał jak szedł do średniej szkoły... :/
Hm, ale mnie naprawde dużo ludzi pytało o rade, gdy szli do średniej, pytali jak z przygotowaniem do matury itp. jak mój rocznik szedł ,to też sie każdy tym martwił. Tzn., nie planował co i jak bedzie zdawać, ale mniej więcej - tu mnie lepiej przygotują, tu gorzej. I nie mówie jedynie o sobie :-)
Smietan pisze:Nie chodzi mi o to, że rozszerzona jest rozszerzona tylko, że już na podstawie TL jest pokrzywdzony, bo ma mniej "części ogólnej"
No ale LO ma mniej tego, co ma TL! A wszystko zweryfikuje matura. Ja coraz częściej dochodze do wniosku, że matura to nasza własna broszka, od szkoły niezależna, to już zaczyna wyglądać tak, że matura jest koncowym egzaminem, do którego przygtowujesz się sam, jak i gdzie chcesz... Nie wiem sama. Mam w głowie pełno sprzeczności. stąd dyskusja, nie upieram się przy niczym:P
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zu pisze:No ale LO ma mniej tego, co ma TL!
Czego TL ma więcej? Nie licząć zawodowych. Zu zamieniam się w słuch...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Smietan pisze: TL ma więcej nauki w ostatniej klasie, bo ma więcej przedmiotów.
LO tak samo!!

[ Dodano: 2006-09-18, 19:48 ]
zu pisze:No ale LO ma mniej tego, co ma TL!
Spierałbym sie,w LO są takie przedmioty, a w TL takie-i nie ma co w tym długo gdybać. Każde sie tym różni i dlatego jedno sie nazywa Technikum ,a drugie Liceum :P
Każdy ma rację mogłaby tutaj powastać dosyć gruba ksiega na ten temat. :wink:
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

mavericksn pisze:Smietan napisał/a:
TL ma więcej nauki w ostatniej klasie, bo ma więcej przedmiotów.

LO tak samo!!
Chyba niee... Czy w LO jest Urządzanie, Użytek, Hodowla, Ochrona, SILP i inne perełki z którcyh nauczyciele wymagają tak samo jak z ogólnych? Nie. Dziękuje.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Czy w TL jest Wiedza o Kulurze, Technologia Informacyjna, Podstawy przedsiebiorczosci?? Nie. Dziękuję. :P
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

mavericksn pisze:Czy w TL jest Wiedza o Kulurze, Technologia Informacyjna, Podstawy przedsiebiorczosci?? Nie. Dziękuję. :P
Jest. Dziękuje.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Smietan pisze:zu napisał/a:
No ale LO ma mniej tego, co ma TL!

Czego TL ma więcej? Nie licząć zawodowych. Zu zamieniam się w słuch...
Chodziło mi tu o samą biologię, a nie inne przedmioty, czytać ze zroumieniem :P
Skoro technikum jest leśne, to ukierunkowane raczej na botanike, itp., a nie anatomię człowieka, jak jest w LO (ja miałam tylko anatomię, ekologię i ewoluzjonizm - botaniki i zoologii niet). Więc my mamy więcej do nadrobienia w botanice, itp., a wy w anatomii. Wsio :P
Awatar użytkownika
Daniel_107
leśniczy
leśniczy
Posty: 713
Rejestracja: wtorek 02 maja 2006, 12:48
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post autor: Daniel_107 »

Smietan pisze:na podstawie TL jest pokrzywdzony, bo ma mniej "części ogólnej"
Niestety, technika nie przygotowują zbyt dobrze do matury, w tej kwestii przodują licea(ponoć). Ci co są przeciwko punktom za mundur, powiedzą, że osoby z technikum mają już zawód, i nie muszą się tak martwić studiami. Ja nie mogę zająć zbyt zdecydowanej pozycji, więc nie wydaję żadnego werdyktu.
Google nie boli!
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zu pisze:(ja miałam tylko anatomię, ekologię i ewoluzjonizm
I to było na maturze... bo jest zawsze.
zu pisze:botaniki i zoologii niet)
Tego nie było i nie będzie...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

zu pisze: ewoluzjonizm
hm..zu czyżbyś zamierzała zdawać niemiecki na maturze?? :P Z tego wywnioskowałem,że tak :lol: :lol: :wink:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Smietan pisze:Tego nie było i nie będzie...
Jak nie jak tak - przeglądam różne próbne i inne arkusze, i sa te rzeczy!
mavericksn pisze:hm..zu czyżbyś zamierzała zdawać niemiecki na maturze?? :P Z tego wywnioskowałem,że tak :lol: :lol: :wink:
No wybacz, jak się człowiek uczy w tym języku czasem to tak wychodzi :P
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zu pisze:Jak nie jak tak - przeglądam różne próbne i inne arkusze, i sa te rzeczy!
Ale mi chodzi o leśną botanike i zoologie, bo TL tylko taka jest. Nie ma ogólnej...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Smietan pisze:Ale mi chodzi o leśną botanike i zoologie, bo TL tylko taka jest. Nie ma ogólnej...
W tym sedno sprawy!! W testach znajdzie sie pytania z leśnej, ale ile, 2, moze trzy i taki jest problem osób z Techników ;/
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Kamilo4719
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 03 wrz 2006, 22:01
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Kamilo4719 »

U mnie w Tl jest botanika lesna zoologia i jest takze zwykła biologia
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

To, że jest zwykła biologia, ale jest... hmm... w mniejszym zakresie. :]
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No to kicha. Jak zwykle, trzeba się samemu zatroszczyć o swoją edukację.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

A tak nie powinno być. Czy nie o to chodzi by szkoła uczyła? A uczy? Średnio...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

zu pisze: Jak zwykle, trzeba się samemu zatroszczyć o swoją edukację.
Smietan pisze:A tak nie powinno być. Czy nie o to chodzi by szkoła uczyła? A uczy? Średnio...
A jak powinno być?? Nauczyciel powinien podejść otworzyć mózg nalać wiedzy jaką chcesz wystawic rachunek i długa...
A tak nie jest i dobrze.Wiedza tylko i wyłącznie zależy od nas samych!! I nie wiem jaki może być nauczyciel cudowny to jak nie bedziemy chcieli, na pewno nic nie bedziemy wiedzieli,bedziemy jak kisiel przelewali sie przez palce. Tak wiec tylko i wyłącznie-SAMI- decydujemy.
Co może teraz nauczyciel?? Powiedzcie mi, nauczyciel nie ma żadnych praw!! Jest tylko pionkiem na którego wszyscy wszystko wyrzucają, a tak nie powinno być. Tylko krzywo spojrzy juz jest źle, zrozumcie mnie nauczyciele też są ludzmi, czasem maja ambicje lub inne wymyslne rzeczy znajdzie sie czarna owca-ale są tylko ludzmi takimi jak my i uwieżcie od nich sie wiele wymaga,nawet nie zdajemy sobie sprawy jakich rzeczy. Znam problemy nauczycieli bardzo dobrze. Cała moja rodzina to nauczyciele (nie myślcie,ze ich dlatego bronię) opowiadaja co sie dzieje w szkole czasem płaczą, ale co moga zrobic-NIC-w tych czasch jest tylko nagonka na nauczycieli jak chcecie wiedziec czasem boja sie o własne życie. I co im wtedy pozostaje, być "podwładnym" klasie, mają rodziny, chcą żyć, a nie narażać sie dlatego,ze smarkacz coś "wspaniałego"wymyślił,zeby zaimponować koleżankom.
A jeżeli nauczyciel jakis jest do dupy, to co pozostaje?? Starać sie nauczyć samemu. Na studiach to w PEŁNI ZROZUMIAŁEM.
Dlaczego nie mówi sie o szkołach wyzszych?? Bo tam sami sie uczymy na własne życie. A to,ze jeszcze w szkole byliśmy smarkaczami to nie znaliśmy swiata i takie gadanie pozostaje.Jeżeli zaczynamy samemu pracowac na siebie wiele rzeczy nie przyjdzie samemu zaczyanmy rozumieć co miał na mysli nauczyciel.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

To co mówisz to prawda. Ale nie wszędzie. Po prostu nie ma dyscypliny. Przytocze może błachy przykład. Niedawno byłem na wspomnianym już kursie z matmy w Krakowie dla pierwszego roku. Przechodził wykładowca. Wszyscy "Dzień dobry". Był nas tam koło 20 osób. Wstały i tylko dwie. Ja i drugi chłopak z TL. Szacunek. Potem zaczeły sie sypac pytania czy trzeba wstawać. Wiesz w TL miałem nauczycieli którzy potrafili nauczyć. Np. Hodowla. Nie musiałem się jej uczyć. Po prostu umiałem z lekcji. Tylko mi nie mów, że byłem zdolny. Ponad połowa klasy tak miała. Można? Można. Drugi przykład. Maszyny. Przyszedłeś w białych skarpetkach (bo jak to wygląda do munduru?!) nie wchodzisz do klasy. Urządzanie. Wlosy na żel. Albo nie wchodzisz, albo idziesz zmyć do łazienki żel. Itd. Nauczyciel powinien uczyć cały czas, a nie tylko przez 45 minut...
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Masz racje Śmietan, teraz niestety brak jest dyscypliny, ale tu nie chodzi o to, żeby nauczyciel wychowywał, kształtował, przelewał wiedze uczniom, ale o to, że jak ktoś nie ma danego przedmiotu w szkole, albo ma mało, a chce go zdać na maturze, to tojest jego broszka i sam musi nadrabiać to, co w programie nauczania nie było zawarte. Nie zmienia to faktu, że masz dużo racji, a z tym żelem to powinno być w każdej szkole :-)
ODPOWIEDZ