Umiejętności drwali zweryfikowane

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Umiejętności drwali zweryfikowane

Post autor: Sten »

8 stycznia 2012 roku w Nadleśnictwie Bartoszyce odbyła się weryfikacja umiejętności zawodowych drwali – operatorów pilarek spalinowych, pracujących w firmach leśnych, świadczących usługi na rzecz Nadleśnictwa. Bartoszyccy leśnicy zorganizowali szkolenie we współpracy z właścicielami Zakładów Usług Leśnych.Całość i zdjęcia >>>
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Sten, znajdź mi proszę podstawę prawną do przeprowadzenia tego typu weryfikacji. :help:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:Sten, znajdź mi proszę podstawę prawną do przeprowadzenia tego typu weryfikacji. :help:
Tu masz podstawę:
- Poprawa bezpieczeństwa i jakości pracy jest w bieżącym roku jednym z priorytetów Nadleśnictwa i każde działania – obligatoryjne czy fakultatywne – przybliżające do tego celu jest i będzie widziane pozytywnie. Słowa uznania należą się właścicielom ZUL za podjęcie inicjatywy Nadleśnictwa i współpracę w tej, tak istotnej dla wszystkich, sprawie – powiedział na zakończenie szkolenia Antoni Stecki, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce .
:)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

A ja myślę, że weryfikować to sobie nadleśnictwo może na etapie postępowania przetargowego - np wymagając stosownych dokumentów. A nie po podpisaniu umów (a z tekstu wynika, że to firmy świadczące usługi - a nie zamierzające świadczyć)
Wszyscy uczestnicy zajęć zostali pozytywnie zweryfikowani
Zabrzmiało trochę strasznie :D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze:Sten, znajdź mi proszę podstawę prawną do przeprowadzenia tego typu weryfikacji. :help:
To oddolna inicjatywa Nadleśniczego i Szefów ZULi, jak mi powiedział BHP-owiec z RDLP w Olsztynie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

kamillo pisze:A ja myślę, że weryfikować to sobie nadleśnictwo może na etapie postępowania przetargowego - np wymagając stosownych dokumentów. A nie po podpisaniu umów (a z tekstu wynika, że to firmy świadczące usługi - a nie zamierzające świadczyć)
Chodziłeś kiedyś z PIP np. po zrębie oglądając i analizując pniaki? Można się zdziwić :mg: To, że ktoś posiada uprawnienia pilarza nie świadczy jeszcze o jego "prawidłowej ścince"..... W momencie jakiegoś (tfu tfu) nieszczęśliwego zdarzenia wszystkiego się prokurator czepia. Nawiasem mówiąc, wielu wieloletnim drwalom taka małą weryfikacja nie zaszkodziłaby... :wink:
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

borowiak pisze: To, że ktoś posiada uprawnienia pilarza nie świadczy jeszcze o jego "prawidłowej ścince".....
W to akurat nie wątpię :) Ale na taką formę "weryfikacji" tutaj opisaną ZULe wcale nie musiały się zgadzać... Tylko kto by się tam narażał :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze:Chodziłeś kiedyś z PIP np. po zrębie oglądając i analizując pniaki? Można się zdziwić :mg:
Po pniakach poznawałem, który robotnik dane drzewo ścinał :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kamillo pisze: Ale na taką formę "weryfikacji" tutaj opisaną ZULe wcale nie musiały się zgadzać...
Oczywiście, że nie. Tylko z drugiej strony uzasadnij jakoś dlaczego miały by się nie zgodzić?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Piotrek pisze: uzasadnij jakoś dlaczego miały by się nie zgodzić?
A choćby dlatego, że skoro udzielono im zamówienia, to oznacza że już zweryfikowano ich posiadane uprawnienia, posiadaną wiedzę i doświadczenie, dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz sytuację ekonomiczną i finansową. Nie mówię, że zrobiono coś źle czy niepotrzebnie. Mam tylko zastrzeżenia do formy - a może to tylko kwestia niefortunnego zatytułowania tego newsa i niepotrzebnie biję pianę :oops:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kamillo pisze:skoro udzielono im zamówienia, to oznacza że już zweryfikowano
Nie. To oznacza wyłącznie, że przyjęto jako prawdziwe oświadczenia starającego się o owo zamówienie. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ