BHP

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalniczek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 300
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 18:49
Lokalizacja: Pola, lasy, knieje

BHP

Post autor: drwalniczek »

Poszukuję ciekawych pozycji / literatury z zakresu BHP w lasach. Przydałby mi się jakiś spis publikacji dotyczących tego tematu oraz książki o tej tematyce. Sylvan mało "produkuje" tego typu publikacji, a jak są to naprawdę wiekowe...
Może studenci z Poznania mają jakieś pozycje prof. Giefinga i dr Grzywińskiego? A studenci z Krakowa prof. Sowy i dr Leszczyńskiego? Wiem, że Ci Panowie to głównie potentaci tego typu zagadnień. Często jest tak, że akurat studenci są na bieżąco z tymi zagadnieniami, tak więc
za wszelkie informacje z góry bardzo dziękuję. Oczywiście, jeżeli w ogóle którykolwiek z forumowiczów umie mi pomóc, to byłoby super.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jaki czas okres Cię interesuje? Czy tylko współczesne, czy też i archiwalne?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalniczek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 300
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 18:49
Lokalizacja: Pola, lasy, knieje

Post autor: drwalniczek »

Najlepiej od roku 1980 do dzisiaj.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ok. coś się poszuka, coś się zapoda ... niestety tylko tytuły ewentualnie, bo książek się nie wyzbywam, z wyjątkiem dubletów.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Większość pozycji książkowych (konkretnie 4 tytuły) pochodzą z lat 60 i 70 - ych ubiegłego wieku.
Jedyną nowszą pozycją jest:
BHP w leśnictwie - zalecenia MOP Wyd. CILP, Warszawa 2001.
(Oryginalne wydanie tej pracy zostało opublikowane przez Międzynarodowe Biuro Pracy w Genewie pod tytułem: "Safety and health in forestry work. ILO code of practice" w 1998 r.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Karollol
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Ełk

Re: BHP

Post autor: Karollol »

drwalniczek pisze:Poszukuję ciekawych pozycji / literatury z zakresu BHP w lasach. Przydałby mi się jakiś spis publikacji dotyczących tego tematu oraz książki o tej tematyce. Sylvan mało "produkuje" tego typu publikacji, a jak są to naprawdę wiekowe...
Może studenci z Poznania mają jakieś pozycje prof. Giefinga i dr Grzywińskiego? A studenci z Krakowa prof. Sowy i dr Leszczyńskiego? Wiem, że Ci Panowie to głównie potentaci tego typu zagadnień. Często jest tak, że akurat studenci są na bieżąco z tymi zagadnieniami, tak więc
za wszelkie informacje z góry bardzo dziękuję. Oczywiście, jeżeli w ogóle którykolwiek z forumowiczów umie mi pomóc, to byłoby super.
Jak chcesz zdobyć książkę dra Grzywińskiego to skontaktuj się z nim, widzę, że prowadzi studia podyplomowe z BHP
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Właśnie ukazała się pozycja wydana przez Państwową Inspekcję Pracy, autorstwa Radosława Olkowskiego ze stanem prawnym na luty 2015 r. pt.: "Bezpieczne pozyskanie drewna. Lista kontrolna z komentarzem. Materiał pomocniczy dla właścicieli zakładów usług leśnych."
Zawiera następujące rozdziały:
1. Informacje ogólne
2. Stosunek pracy
3. Wynagrodzenia i inne świadczenia związane z pracą
4. Regulamin pracy - dotyczy zatrudniających powyżej 20 pracowników
5. Czas pracy
6. Urlopy pracownicze
7. Ocena ryzyka zawodowego
8. Badania lekarskie
9. Szkolenia BHP i dodatkowe kwalifikacje
10. Czynniki niebezpieczne, szkodliwe i uciążliwe
11. Stanowiska i procesy pracy
12. Maszyny i urządzenia techniczne
13. Transport, w tym zrywka
14. Magazynowanie i składowanie
15. Nadzór i kontrola stanu BHP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ