stawki dla ZUL

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ironman22
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 13:53
Lokalizacja: Mareczki

stawki dla ZUL

Post autor: ironman22 »

witam, :help:
jestem tutaj nowy a mam sporo pytań na które nie mogę uzyskać odpowiedzi. liczę na to, że znajda się tutaj kompetentne osoby, które odpowiedzą chociaż na część z pierwszej transzy pytań :wink:
odkąd ukończyłem technikum, zastanawiam się nad założeniem zakładu usług leśnych. jednak w szkole, mimo moich starań, nie dowiedziałem się wiele o tego rodzaju interesie.
ciekawi mnie, jakie są stawki za pozyskiwanie drewna, dajmy na to że w pierwszej klasie trudności. ile za opał, ile za tartaczne itd. drugie pytanie dotyczy sadzenia lasu. załóżmy, że roboczogodzina pracy łopata wyceniona jest na 13,50zł. jeśli norma przewiduje, że hektar sadzimy np przez 20 rh, a ja wyrobię się, załóżmy, w 15 rh, to czy zostanie mi zapłacone za to ile rzeczywiście mi to zajęło czy za 20 rhh, które przewiduje norma? no i czy stawka jest rozbijana na ilość pracujących? czyli, że jak pracuję sam to dostaję te 13,50zł a jak we dwóch to juz 7,75zł? czy jeżeli pracuje dwóch to jeden i drugi dostaje po 13,50 ale płacone mają za rzeczywisty czas pracy?

z góry dziękuję za odpowiedzi, dalsze pytania aż mi sie wyrywają na klawiaturę, lecz nar :mg: azie je powstrzymam :mg:
Bierz się z życiem za bary, nie ma litości dla słabych-wybaczcie brak polskich znaków -złośliwość rzeczy martwych;)
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Re: stawki dla ZUL

Post autor: acer_75 »

ironman22 pisze:....... drugie pytanie dotyczy sadzenia lasu. załóżmy, że roboczogodzina pracy łopata wyceniona jest na 13,50zł. jeśli norma przewiduje, że hektar sadzimy np przez 20 rh, a ja wyrobię się, załóżmy, w 15 rh, to czy zostanie mi zapłacone za to ile rzeczywiście mi to zajęło czy za 20 rhh, które przewiduje norma? .....
zostanie zapłacone za to ile przewiduje roboczogodzina czyli w tym przypadku 20 roboczogodzin

ironman22 pisze:.....no i czy stawka jest rozbijana na ilość pracujących? czyli, że jak pracuję sam to dostaję te 13,50zł a jak we dwóch to juz 7,75zł? czy jeżeli pracuje dwóch to jeden i drugi dostaje po 13,50 ale płacone mają za rzeczywisty czas pracy?...
nie ma znaczenia ile osób pracuje dostaniesz 13,50 za roboczogodzinę
ironman22
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 13:53
Lokalizacja: Mareczki

Post autor: ironman22 »

no podziękował.. a jakie jest zapotrzebowanie na nowe ZUL-e? czy te co juz sa opanowały rynek w takim stopniu ze nowi nie mają szans? no i jesli wykonuję pozyskanie, to płacą mi oddzielnie za samo wycięcie i okrzesanie m3 i oddzielnie za zrywkę? czyli np mam 25 zł za m3 wycięty, okrzesany i gotowy do zrywki, czy to juz by była cena ze zrywką włącznie?
Bierz się z życiem za bary, nie ma litości dla słabych-wybaczcie brak polskich znaków -złośliwość rzeczy martwych;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

ironman22 pisze:jakie jest zapotrzebowanie na nowe ZUL-e?
Trudno takiemu nowemu byłoby spełnić wymogi przetargowe. Zaczynać należy jako podwykonawca, która wygrała przetarg, choćby ze względu na historię zawodową.
Osobną stawkę masz za pozyskanie i osobną za zrywkę.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

ironman22 pisze:no podziękował.. a jakie jest zapotrzebowanie na nowe ZUL-e? czy te co juz sa opanowały rynek w takim stopniu ze nowi nie mają szans? no i jesli wykonuję pozyskanie, to płacą mi oddzielnie za samo wycięcie i okrzesanie m3 i oddzielnie za zrywkę? czyli np mam 25 zł za m3 wycięty, okrzesany i gotowy do zrywki, czy to juz by była cena ze zrywką włącznie?
Za pozyskanie i za zrywkę płacimy osobno.
Tyle, że - przynajmniej u nas - odbieramy drewno (co jest podstawą do zapłaty) - dopiero po zerwaniu.

U nas operujemy katalogami pracochłonności, a zmienne są tylko stawki za roboczogodzinę (akordową). Stawki te są ustalane w przetargu.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Sten pisze:Trudno takiemu nowemu byłoby spełnić wymogi przetargowe.
Tutaj, Drogi Kolego bardzo bym polemizował. Najświeższa sprawa, wygrane 4 pakiety przez ZUL założony w listopadzie. Wystarczy konsorcjum.
Hunter61
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: sobota 14 sie 2010, 14:14

Post autor: Hunter61 »

A był w warunkach przetargowych wymóg jakieś kwoty w ostatnich 3-ch latach,itd?
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Hunter61 pisze:A był w warunkach przetargowych wymóg jakieś kwoty w ostatnich 3-ch latach,itd?
To nie ma znaczenia. Załatwia się takiego konsorcjanta który spełnia te warunki.
Hunter61
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: sobota 14 sie 2010, 14:14

Post autor: Hunter61 »

W takim wypadku to jasna sprawa.
ODPOWIEDZ