Zakup laptopa

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ania tal
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3032
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 16:31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: ania tal »

Dziewczyna nie gustuje w bajerach, różu i innych cackach :) sprzęt ma być funkcjonalny i starczyć na trochę :) ...a do świąt coraz bliżej, coraz bliżej ;)
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1409
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

NOTEBOOK ASUS K53BY-SX195V 15,6"/ AMD E450 2x1,66GHz/ 1x4GB/ 500GB/ AMD Radeon HD6470 512MB / no BT/ 802.11bgn/
Awatar użytkownika
gazda
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1276
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 18:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: gazda »

Śmietan pisze:gazda, powiem krótko. Nie zgadzam się z Tobą. :)
Nie watpie :twisted: , ale wielu oldschoolowcow macowych pewnie by mnie poparlo a nawet wyrazilo sie jeszcze bardziej dosadnie o obecnej polityce firmy .... po prostu Apple poszlo w to co daje szybki i nieskomplikowany zarobek czyli sezonowe zabawki i gadzety .. bo czym ze ejst iphone czy ipad ??? .... czasy sprzetu profesjonalnego czy wydajnych stacji roboczych odeszly nieodwołanie do przeszłosci.
bernikle
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 16 mar 2009, 20:14
Lokalizacja: lasss

Post autor: bernikle »

Ten asus co ja podałem napewno starczy na pare lat. Możesz śmiało kupować
bernikle
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 16 mar 2009, 20:14
Lokalizacja: lasss

Post autor: bernikle »

Toshiba L750-12Q Core i5 2410M(2.3) 4GB 500GB 15.6HD LED DVD GT525M WiFi Win7HP64
cena 2549zl- z windowsem 7 64bit
Troche mniejszy ekram wiec bedzie lżejszy i poręczniejszy
Też ze sklepu internetowego gral
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

gazda pisze:po prostu Apple poszlo w to co daje szybki i nieskomplikowany zarobek czyli sezonowe zabawki i gadzety .. bo czym ze ejst iphone czy ipad ??
Nieskomplikowany. Tutaj mnie zaskoczyłeś jako fan jabłka. Apple jest tak skomplikowany, że głowa mała, ale dzięki temu jest banalny w obsłudze.
Sezonowe zabawki? Weź jakikolwiek sprzęt elektroniczny który ma 2 lata i więcej. Staroć. Z iPhonem jest podobnie. Gdyby nie był wydawany co rok półtorej nowy model konkurencja by go zjadła na śniadanie. To jest biznes, a że nie lubisz nowości to nikt nie każe Ci kupować nowości.
Awatar użytkownika
gazda
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1276
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 18:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: gazda »

Pisalem o nieskomplikowanym zarobku a nie sprzecie :wink: ... po prostu wybitnie nie podoba mi sie kierunek w którym zmierza "ugryzione jabłko" , bo obcujac z tym sprzetem nascie lat mam perspektywe ....to juz nie jest sprzet do zastosowan profesjonalnych czy nawet polprofesjonanych na poziomie amatora fascynata :wink:, a tylko gadzety ....na iphonie (którego nota bene nie zamierzam kupowac) czy nawet lapku nie pobawie sie w montaz filmu i i jego późniejsza obróbke czy kompresje ..... no dobra na lapku niby moge to zrobic, ale ile mi on wytrzyma idac nonstop kilka- kilkanascie godzin na pełnych obrotach czyli w tzw stresie zanim sie ugotuje?
Uwazam ze porzucenie segmentu PRO czyli wydajnych stacji roboczych ( a na to sie zanosi) bedzie poczatkiem konca tej firmy ..rozmieniają sie zwyczajnie na drobne.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

gazda pisze:Pisalem o nieskomplikowanym zarobku a nie sprzecie :wink: ... po prostu wybitnie nie podoba mi sie kierunek w którym zmierza "ugryzione jabłko"
To jest biznes. Gdybyś miał firmę i możliwość zarobku, nie wskoczyłbyś na nowe rynki?
gazda pisze:bo obcujac z tym sprzetem nascie lat mam perspektywe ....to juz nie jest sprzet do zastosowan profesjonalnych czy nawet polprofesjonanych na poziomie amatora fascynata :wink: , a tylko gadzety
Po czym wnioskujesz? Z czego mi wiadomo większość chociażby gazet składanych jest na makówkach. Za mało profesjonalne zastosowanie?
gazda pisze:na iphonie (którego nota bene nie zamierzam kupowac) czy nawet lapku nie pobawie sie w montaz filmu i i jego późniejsza obróbke czy kompresje
Zgadzam się, bo takie rzeczy się robi na... profesjonalnym sprzęcie. Patrz: serwery, stacje graficzne.
gazda pisze:no dobra na lapku niby moge to zrobic, ale ile mi on wytrzyma idac nonstop kilka- kilkanascie godzin na pełnych obrotach czyli w tzw stresie zanim sie ugotuje?
Laptop nie do tego służy... ;) Patrz wyżej.
gazda pisze:Uwazam ze porzucenie segmentu PRO czyli wydajnych stacji roboczych
Zaskakujesz mnie kolejny raz. Wejdź na iStore i zobacz ile masz tam koni roboczych. :]
Awatar użytkownika
gazda
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1276
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 18:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: gazda »

Śmietan pisze:
gazda pisze:na iphonie (którego nota bene nie zamierzam kupowac) czy nawet lapku nie pobawie sie w montaz filmu i i jego późniejsza obróbke czy kompresje
Zgadzam się, bo takie rzeczy się robi na... profesjonalnym sprzęcie. Patrz: serwery, stacje graficzne.
gazda pisze:Uwazam ze porzucenie segmentu PRO czyli wydajnych stacji roboczych
Zaskakujesz mnie kolejny raz. Wejdź na iStore i zobacz ile masz tam koni roboczych. :]
Po czym wnioskuje ???? ...a wejdz tam i zobacz kiedy ostatni raz odświezona była flagowa ( i w zasadzie jedyna w tej chwili) stacja robocza Apple`a czyli MacPro ? to jest własnie wół roboczy o którym piszesz czyli profesjonalny sprzet, do ciezkiej roboty, a nie lapki czy ajfony ( w tym Mac Mini czy Imac bo to w zasadzie zabawki ze zintegrowanymi laptopowymi grafikami na pokładzie)
Na nowa odslone MP sie póki co nie zanosi, co juz widac po opiniach ludzi ktorzy są głownymi uzytkownikami tego sprzetu i zajmuja sie profesjonalnie grafika czy edycja wideo ..zaczyna sie powolny ale moim zdaniem nieuchronny odwrót od sprzętu Apple, na rzecz stacji roboczych chocby Della opartych na windzie
Śmietan pisze: Z czego mi wiadomo większość chociażby gazet składanych jest na makówkach. Za mało profesjonalne zastosowanie?
Wiesz ze do dzis wiele gazet jest do dzis łamanych jeszcze na zabytkowych Macach PowerPC z rownie zabytkowym Classikiem na pokładzie ? ...widac OSX nie oferuje juz tak rewelacyjnych zastosowań jak starsze systemy i programy mimo że jest on juz na rynku 10 lat.

Co do macow poza modelem MP ..... kumpel ma biznes filmowo-zdjeciowy i kupił sobie w zeszlym roku wlasnie Imaca ( mimo moih ostrzeżeń aby nie pakowal sie w Imaca w szczegolnosci, a w Apple w ogolności) a teraz usiłuje na tym montowac i obrabiac filmy z roznym skutkiem ... czasem bywa i ta ze musze ruszac z odciesza ze swoim sprzetem bo jego nie wydala :wink:
Powiem Ci na koniec ciekawostke otóz poskładalem sobie jakos z rok temu hackintosha w celach experymentanych i obiektywnie rzecz biorac chodzi zdecydowanie lepiej niz Imac kumpla, a porownywalnie z nieco przechodzonym MP ..hack cenowo wyszedl taniej niz nowy Imac co spowodowalo ze w zasadzie nie widze obecnie sensu kupowania oryginalnego sprzetu z logo Apple, natomiast kumpla gdy mu przedstawilem kosztorys budowy malo nie trafiło :shock: choc jego blokowały akurat warunki dotacji, czyli faktura na kompa.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

gazda, nie wiem kto ma rację. Ale wiem, że Maca raczej nie kupię, a jedynie iPhona. Ze względu na wygodę użytkowania. Bo jeśli o komputer chodzi to jedyna marka którą uznaje to IBM. :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:Bo jeśli o komputer chodzi to jedyna marka którą uznaje to IBM. :)
Chińszczyznę promujesz??? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30246
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

A może i mi coś polecicie? :)
Potrzebuję komputerka do pisania i do internetu, ewentualnie do oglądania filmów, żadnych gierek itp. Może być nieco tańszy niż 2500,00, bo w sumie średnio jest mi potrzebny i trochę pieniążków mi szkoda... :|
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Hania pisze:A może i mi coś polecicie? :)
Asus A73E-TY115V (w X-KOM za 1949,-)
Charakterystyka produktu
Rodzina produktów A73E
Procesor Intel Pentium B940 (2.00 GHz, 2 MB cache
Chipset Intel HM65 Express
Pamięć RAM 4096 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8 GB)
Ilość gniazd pamięci 2 (1 wolny)
Dysk twardy 320 GB SATA 5400 obr.
Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer
Typ ekranu Błyszczący, LED
Przekątna ekranu 17.3" HD+
Nominalna rozdzielczość 1600 x 900
Karta graficzna Intel HD Graphics
Wielkość pamięci karty graficznej pamięć współdzielona
Urządzenie wskazujące Touchpad
Typ baterii Litowo-jonowa, 6-komorowa, 5200 mAh
Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Rodzaje wyjść / wejść 1x Bluetooth 3.0
1x czytnik kart 4 w 1 (SD/MS/MSPro/MMC)
1x DC-in (wejście zasilania)
1x HDMI
1x RJ-45 (LAN)
1x VGA
1x wejście mikrofonowe
1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe
4x USB 2.0
Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL (wersja 64-bitowa)
Wysokość Od 36,8 mm do 38,5 mm
Szerokość 420 mm
Głębokość 280 mm
Waga 3.1 kg (z baterią)
Dodatkowe informacje Aluminiowe wnętrze laptopa
Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z HDD)
Technologia poprawy obrazu wideo ASUS Splendid
Wbudowana kamera internetowa 0.3 MP
Wbudowane głośniki stereo Altec Lansing
Wbudowany mikrofon
Wydzielona klawiatura numeryczna
Zasilacz w zestawie
---------------------------------------
Asus :: X73SV-TY343V (w X_KOM za 2299,-)
Charakterystyka produktu
Rodzina produktów X73
Procesor Intel Pentium B950 (2.10 GHz, 3 MB cache)
Chipset Intel HM65 Express Chipset
Pamięć RAM 4096 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8 GB)
Ilość gniazd pamięci 2 (1 wolne)
Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr.
Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer
Typ ekranu Błyszczący, podświetlenie LED
Przekątna ekranu 17,3"
Nominalna rozdzielczość 1600 x 900 (WXGA++, HD+)
Karta graficzna Intel HD Graphics 3000
nVidia GeForce GT 540M
Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR3 (pamięć własna)
Urządzenie wskazujące Touchpad
Typ baterii Litowo-Jonowa, 6 komorowa, 5200mAh
Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Rodzaje wyjść / wejść 1x Bluetooth 3.0
1x czytnik kart 3 w 1 (SD/MMC/MS)
1x DC-in (wejście zasilania)
1x HDMI
1x RJ45 (LAN)
1x VGA (D-sub)
1x wejście mikrofonowe
1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe
4x USB 2.0
Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL (wersja 64-bitowa)
Dołączone oprogramowanie Microsoft Office Starter 2010 PL
Wysokość 36,8 - 38,5 mm
Szerokość 420 mm
Głębokość 280 mm
Waga 3,20 kg (z baterią)
Dodatkowe informacje Aluminiowe wnętrze laptopa
Ergonomiczna klawiatura typu chiclet
Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z HDD)
System zarządzania zużyciem energii Asus Power4Gear
Technologia Asus IceCool
Technologia nVidia OPTIMUS
Technologia Palm Proof
Technologia Sonic Focus
Wbudowana kamera internetowa 0,3 Mpix
Wbudowane głośniki stereo Altec Lansing
Wbudowany mikrofon
Zasilacz w zestawie
Radzę ten pierwszy chyba, że zależy Ci na MS Office Starter 2010. Pozostałe parametry techniczne co prawda uzasadniają taki wzrost ceny pomiędzy tymi modelami ale dla "szarego zjadacza klawiatury" niewiele wnoszą. Najwięcej bowiem kosztuje odrębna pamięć karty graficznej co ma znaczenie przy grach i oglądaniu filmów ale nie w codziennej pracy :)

PS. Dla mnie nie bez znaczenia jest wydzielona klawiatura numeryczna.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Piotrek pisze:Chińszczyznę promujesz??? :wink:
IBM nie Lenovo. ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:IBM nie Lenovo. ;)
Nie ma już laptopów IBM... Przynajmniej nowych. Zresztą już seria ThinkPad była produkowana przez Chińczyków. A poprzednie montowane w Chinach z dostarczonych komponentów.
Ja tam wolę Taiwan i Koreę.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
gazda
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1276
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 18:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: gazda »

Śmietan pisze:gazda, nie wiem kto ma rację. Ale wiem, że Maca raczej nie kupię, a jedynie iPhona. Ze względu na wygodę użytkowania. Bo jeśli o komputer chodzi to jedyna marka którą uznaje to IBM. :)
No to przynajmniej jestesmy w jednym zgodni :wink: ...ja tez juz Maca nie kupię zwłaszcza po tym jak z sukcesem złozylem hakintosha :lol: co do marek .... u mnie stacjonarne to zawsze składaki mojego wyrobu natomiast laptopy to w zasadzie tylko Panasonic ...odkąd przez zupelny przypadek dawno temu kupiłem sobie uzywanego Panasonica CF 25, jestem pod wrazeniem wytrzymałosci i żywotności tego sprzetu i w zasadzie kazdy moj nastepny sprzet to Toughbook ...teraz sie przymierzam do CF 30 ...pokazaly się poleasingowce w korzystnych ( w porownaniu z cena nowego :twisted: ) pieniądzach .... na marginesie sadze ze jest to idealny sprzet m.in. dla leśnika :wink:
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

gazda pisze:Panasonica CF 25
Fajny. :) Ale ja byłem kiedyś nastawiony na serię tych ultra malych i ultra hiper lekkich (waga z baterią 800gram!).

Obecnie poluję na konia roboczego. HP XW6200
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30246
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Piotrek pisze:Radzę ten pierwszy
Dzięki, Piotruś :*
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Hania, a koniecznie musi być nowy?
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30246
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Śmietan pisze:Hania, a koniecznie musi być nowy?
nie wiem, nie zastanawiałam się nad tym, ale wolę nowe rzeczy, jeśli chodzi o sprzęt :)
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
ODPOWIEDZ