Pytanie: Sadzenie Jodły Koreańskiej z nasion

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mieszkot
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: piątek 28 kwie 2006, 22:50
Lokalizacja: 3miasto

Pytanie: Sadzenie Jodły Koreańskiej z nasion

Post autor: Mieszkot »

Witam. Poszukuję info na temat sadownictwa Jodły Koreańskiej z nasion. Szukałem w internecie i to co znalazłem na niewiele się zdało. Sądze, że wiekszość nie miała styczności z sadwnictwem Koreana z nasion, ale w takim momencie może pomoga informacje dotyczące samej jodły i sadownictwa jej z wyżej wymienionych.

Druga sprawa, to czy jest szansa, aby po wykiełkowaniu (nie wiem jak to się profesjonalnie w drzewach nazywa, może tak samo) wysadzić je do ziemi gliniastej, nazywanej chyba ubogo rolną lub podobnie jakoś. Mam cały karton nasion z końcówki ubiegłego roku dobrze wysuszony i przydało by sie z tym coś konkretnego zrobić. Za wszelkie info z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30246
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Nasz Rafał_Knieja posiał jodłę koreańską z nasion :) i o ile się oreintuję, to wyrosła :)
Tylko coś dawno go nie było ... :|

--
Pozdrawiam serdecznie
Hania
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

"Jak uprawiać jodłe, kiedy wysiewac nasiona, kiedy przesadzac sadzonki. Jest to jodła pospolita abies alba.
Pyta: angelinaf
Pytanie zadano 23 lipca 2005
Nasiona zbiera się na początku października. Siew w szkółce podokapowej na początku kwietnia po całodobowym moczeniu nasion w wodzie. Siewki wymagają ocienienia.
Po dwu latach siewki rozsadza się w większej rozstawie do tzw. szkółki młodzieży - tam pozostają trzy lata.
Terminy przesadzania to pocz. maja lub wrzesień.
Gatunek ten nie nadaje się do uprawy w miastach"

[ Dodano: 2006-04-29, 19:58 ]
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/nasiona.html
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ