Biogrupy....

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

leśnik308
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 20:12

Post autor: leśnik308 »

bo akurat na jednej działce zrębowej d-stan So 110 lat jest opisana kępa Ol 45 lat i teraz nie wiem czy może być ona kępą ekologiczną czy muszę zostawić kępę z d-stanu sosnowego ?
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

No to zgodnie z IOL powinna to być kępa z d-st sosnowego. Może warto zapytać się IN o zdanie, jeżeli ta kępa będzie potem problematyczna bo przykładowo jest to basen?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ja uważam ,że ta kępa Ol powinna zostać natomiast na d-stanie głównym sosnowym wyznaczasz kępy nowe .
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5471
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

nie zostawiaj sosny kornikowi :evil:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A ja tak z całkiem innej beczki - przecież jeśli mam młodszy drzewostan na zrębie to powinienem go oznaczyć jako kępa i nie usuwać, bo przecież jest młodszy. Co stoi na przeszkodzie, by kępę eko. wyznaczyć sosnę po zachodniej jej stronie? Olsza z czasem dorośnie, zacznie siać i jest szansa, że zajmie miejsce wypadającej sosny, zaś sosna będzie przy okazji nasiennikami... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
leśnik308
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 20:12

Post autor: leśnik308 »

Z tym kornikiem to się robi problem u nas już ZOL zaczyna się zastanawiać czy nie rezygnować z kęp ekologicznych bo je najchętniej atakuje. Podobno w RDLP Lublin odstępują od tego ale nie wiem ile w tym prawdy.
ODPOWIEDZ