Zagonić, zagryźć, zjeść.

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Zagonić, zagryźć, zjeść.

Post autor: Kasia »

zxcvb_56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: piątek 17 mar 2006, 12:47
Lokalizacja: zxcvb

Post autor: zxcvb_56 »

Error 404
Nie znaleziono pliku: /%22%22%22%22%22http://www.forum.lasypolskie.pl%22%22%22%22%22

Takie cos otrzymuje sie po kliknieciu "porozmawiaj o tym na forum"
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

uuups :?: To porozmawiajmy tu :)
Awatar użytkownika
Niko
początkujący
początkujący
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2005, 21:44

Post autor: Niko »

Czasami to jest zagonić i zagryźć tak dla zabawy!!
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Tak,dla zabawy,dla hecy;żeby się rozerwać,rozerwijmy dziś np. koziołka!Takie psy wracają do właścicieli,którzy albo nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć o tym co robią ich zwierzęta.
zxcvb_56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: piątek 17 mar 2006, 12:47
Lokalizacja: zxcvb

Post autor: zxcvb_56 »

juz od dawna optuje za tym, ze trzeba miec pozwolenie na posiadanie psa.
a moze karac wlascicieli, jak ich pupile narobia szkod
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Też jestem za.Na nie niektóre gatunki psów trzeba mieć pozwolenie,ale nikt sobie z tego nic nie robi.Jak udowodnisz właścicielowi,że to jego pies,będziesz latał z aparatem fotograficznym po lesie?Teroretycznie właściciel psa odpowiada za szkody wyrządzone przez pupilka ale to martwy przepis.Ostatnimi czasy udało się ukarać kilka osób za brak nadzoru nad psami, gdy zrobiły one komuś krzywdę.Ale pociągnięcie do odpowiedzialności karnej właściciela psa,który kłusuje to przypadek.
zxcvb_56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: piątek 17 mar 2006, 12:47
Lokalizacja: zxcvb

Post autor: zxcvb_56 »

mam nadzieje, ze chipowanie i tatuowanie psow, pomoze w identyfikacji psow. w koncu wszystkie samochody maja tablice rejestracyjne - czyli mozna.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Czarno to widzę,wyobrażasz sobie,że ludzie na wsi zapłacą za identyfikatory swoich zwierząt?Krowy,konia,kozy, może tak,ale psa?Wolą łopatą walnąć i zakopać niż wydać chociaż grosz.I choć świadomość w środowisku wiejskim jest juz wyższa niż przed laty,to jednak daleko tu chipowania i tatuowania psów.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Kasia pisze:I choć świadomość w środowisku wiejskim jest juz wyższa niż przed laty,to jednak daleko tu chipowania i tatuowania psów.
Tym bardziej, że może u tych ludzi rodzić się podejrzenie: "Dziś pies, jutro człowiek..."
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Eeee,chyba nie.Dobrze,że chociaż więcej ludzi niż kiedyś szczepi psy przeciwko wściekliźnie,dba o budy i pilnuje,żeby miały wodę w misce.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Dla mnie tatuowanie czy chipowanie psów to jednak przesada...A piesek nie zagryza, on meczy i rozrywa powoli...
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Zu,jednak zagryza,łapie za gardło albo za kark i zagryza.Wiesz,że zwierzyna płowa płacze?Jak ginie i wie,że zbliża się jej koniec to płacze,łzy jej lecą.Widziałam zagryzioną przez psy kozę,której leciały łzy...
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No w tym reportażu mówili, że nie robia tego jak wilki, ale męczą, męcza, trwa to troche,zanim zwiuerzątko umrze. Pogrzebać psy....
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Brzost pisze:Tym bardziej, że może u tych ludzi rodzić się podejrzenie: "Dziś pies, jutro człowiek..."
... bez przesady, sadzę że to za daleko idący wniosek ...
Kasia pisze:Czarno to widzę,wyobrażasz sobie,że ludzie na wsi zapłacą za identyfikatory swoich zwierząt?
... ja bym raczej się skłaniał by to miejskie zwierzęta (psy, koty) były obłożone podatkiem oraz by była prowadzona ich ewidencja - społeczeństwo miejskie, uważam, generuje nawiększą liczbę zdziczałych psów i kotów :| ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
kostek-brasil
leśniczy
leśniczy
Posty: 795
Rejestracja: wtorek 19 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Post autor: kostek-brasil »

Bardzo lubię pieski i niektóre chyba mnie też lubią :wink: . Jednakże nie może być tak, aby psy siały spustoszenie w lesie, na podwórku itp. Bardzo zapadło mi w pamięć, jak kiedyś dentystka powitała mnie zalana łzami. Okazało się, że właśnie pies sąsiadów zagryzł jej jamnika. :(
W lesie psy potrafią też bardzo dokuczać innym zwierzętom, zwłaszcza jak działają w grupie. To bardzo przykre, gdy właściciele nie rozumieją tego, albo po prostu udają, że nie rozumieją. Przykre jest także to, że w takich wypadkach prawie zawsze pozostają bezkarni. Tak było m.in. w przypadku nieszczęsnej dentystki, mimo, że agresywny pies niejednokrotnie stwarzał zagrożenie, nawet dla dzieci.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Borsuk pisze:... ja bym raczej się skłaniał by to miejskie zwierzęta (psy, koty) były obłożone podatkiem oraz by była prowadzona ich ewidencja - społeczeństwo miejskie, uważam, generuje nawiększą liczbę zdziczałych psów i kotów Neutral ...
Oj,tu bym się sprzeczała,mieszkam i na wsi i w mieście:spróbuj przejść w nocy ulicami wsi,całe psie bandy nie pozwalają dotrzeć do domu,w mieście jest nad tym większa kontrola.Rozmawiałam dziś z kierownikiem pobliskiego schroniska, przyznał mi rację, gminy mało kiedy działają,w miastach jeszcze coś się dzieje w tym kierunku,interweniuje straż miejska,policja,sami pracowicy schroniska często jeżdżą na interwencję.A na wsiach?Przecież nie będę wzywać policji z odległego o 10km komisariatu jak mnie zaatakuje obcy pies!
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

kostek-brasil pisze:W lesie psy potrafią też bardzo dokuczać innym zwierzętom
Nie tylko w lesie. Na całym Powiślu sadownicy na noc zdejmują część płotów. Do sadu wejdą zające, wtedy zamykają wejścia i wpuszczają charty.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Kasia pisze:spróbuj przejść w nocy ulicami wsi,całe psie bandy nie pozwalają dotrzeć do domu,w mieście jest nad tym większa kontrola.
... te wiejskie bandy bezpańskich psów tworzą w znakomitej większości psy, które do niedawna mieszkały w mieście ... czyli źródło problemu jest w mieście ... groźne bandy na wsiach to już efekt bezmyślności i beztroski mieszkańców miast ...

... na wsi właściwie przy każdej zagrodzie jest pies, do kilku, i te psy to się dość silnie trzymają domostw (tu generalizuję), zdarza się nawet że różne przybłędy są przyjmowane, co to jest dodatokwa miska wody i resztki ze stołu ... w mieście czegoś takiego nie ma ... mówię o myśleniu ludzi, jak i o technicznych możliwościach ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No nie mysle,ze bezpanskie psy, co u nas sie szwendaja,pochodza az z pobliskiego miasta.... 20km by przyszly?
ODPOWIEDZ