Komputerowe stanowisko leśniczego

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

bromarek pisze:Próbowałem znaleźć gdzie ale mój Firefox nie daje rady.
Loguj się pod IE i po kłopocie :]
Awatar użytkownika
axe
początkujący
początkujący
Posty: 89
Rejestracja: piątek 04 wrz 2009, 18:59
Lokalizacja: znikąd

Post autor: axe »

j24 pisze:Do pewnego czasu można było. I do strony:

https://portal.lesniczego.lasy.gov.pl/Login/Login

nadal można się zalogować. Ale od jakichś 2 -3 miesięcy nie daje się połączyć Aplikacji Natywnych.
Jakiś problem z Javą się pokazuje.
Można, można - trzeba mieć tylko zaktualizowaną javę do najnowszej wersji, zmniejszyć jej zabezpieczenia oraz dodać dodatek "SSL Network Extendet"

Działa na każdej IE, FF i Chrome.

W razie problemów mogę zapodać instrukcję.
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

no to zapodaj bo nie idzie
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

axe pisze:Można, można - trzeba mieć tylko zaktualizowaną javę do najnowszej wersji,
Mam najnowszą i tak kicha. Zabezpieczenia większe jak w NBP ;/
Awatar użytkownika
axe
początkujący
początkujący
Posty: 89
Rejestracja: piątek 04 wrz 2009, 18:59
Lokalizacja: znikąd

Post autor: axe »

bromarek pisze:
axe pisze:Można, można - trzeba mieć tylko zaktualizowaną javę do najnowszej wersji,
Mam najnowszą i tak kicha. Zabezpieczenia większe jak w NBP ;/
No dobra to lecimy :

1. Najpierw sprawdzić aktualną wersję javy - (obecnie 7 update 60) - http://www.java.com/pl/

2. Po zaktualizowaniu wchodzimy do konfiguracji javy - w zależności od systemu - ale najczęściej start - wszyskie programy - java - configure java

3. W zakładce Security zmniejszamy poziom zabezpieczeń do Medium,

4. Teraz znajdujemy Check Point SNX - czyli aplikację służącą do bezproblemowego łączenia się - tutaj wersja dla win 7 : Win 7

5. Niestety pomimo tych zabiegów i tak będą wyskakiwały "okienka" o niezaufanych połączeniach i trzeba będzie potwierdzać że na pewno chcemy się połączyć

Działa na 100 % - testowane na win 7 home, windows Xp pro, windows 8.1 home
oraz na przeglądarkach Chrome, FF i IE.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

axe - wielkie dziękuję. :prosze:

Zrobiłem tak jak napisałeś i wszystko już działa na domowym PC-cie.

Jeszcze raz bardzo dziękuję. :)
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
axe
początkujący
początkujący
Posty: 89
Rejestracja: piątek 04 wrz 2009, 18:59
Lokalizacja: znikąd

Post autor: axe »

j24 pisze:axe - wielkie dziękuję. :prosze:

Zrobiłem tak jak napisałeś i wszystko już działa na domowym PC-cie.

Jeszcze raz bardzo dziękuję. :)
No problemo :)

Jeśli będzie potrzebna jakaś pomoc służę informacją.
Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Post autor: gajowyPN »

Mam nadzieję że przeczyta to ktos kto sie zajmuje informatyka w naszych lasach a mianowicie...
- Kto jest na tyle inteligentny zeby wymyśleć konieczność zmieniania co 2 miesiace hasła i jeszcze wymysla ze nowe hasło nie moze byc takie samo jak 5 ostatnich. Ludzie czy wy jestescie normalni???? Po co mamy zapamietywac 5 hasel w roku???? Czy my jestesmy pentagon??? Dam sobie reke uciac ze w pentagonie maja 1 na cale zycie tak jak ja w banku, ale nie LP ma takie wazne tajemnice ze trzeba 5 razy do roku zmieniac hasla, co ja jestemn maszyna do zapamietywania 5 różnych haseł?
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170025
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zawsze możesz sobie zapisać ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Post autor: gajowyPN »

Sten pisze:Zawsze możesz sobie zapisać ... :wink:
To wcale nie jest śmieszne ale dąży do tego żeby pisać na ścianie nad kompem hasła...
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170025
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zawsze możesz w kalendarzu leśnika ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gajowyPN, a co trudnego napisać odpowiednio długie (np. 8 znaków) łatwe do zapamiętania hasło i użyć w nim dużych i małych liter, co 2 miesiące zmieniać tylko pozycję użycia wielkiej litery? Wszystkie znane mi systemy dają się w ten sposób "podejść" bo dla nich słowo "Żaba" i "żabA" to dwa różne słowa ;)
Swego czasu stosowałem hasło złożone z pierwszych liter najsłynniejszej piosenki:
wknpimltpn. Gdy zaistniała konieczność jego zmieniania co jakiś czas to wprowadziłem taki algorytm:
1. Wknpimltpn
2. wKnpimltpn
3. wkNpimltpn
4. wknPimltpn
itd...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotr ale PO CO ? Nie wystarczy zmiana np. raz na rok?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki pisze:Nie wystarczy zmiana np. raz na rok?
Otóż w świetle badań bezpieczeństwa nie wystarczy. Ito badań przeprowadzanych na całym świecie przez różne firmy zajmujące się tematyką bezpieczeństwa. Niektórzy twierdzą, że działa tu głównie psychologia. Otóż ludzie od których nie wymaga się częstych zmian zaprzestają zmian w ogóle a także przestają zwracać uwagę na działania mogące narazić sieć.
Tak, wiem, w przypadku sieci WAN LP wymagania bezpieczeństwa wydają się przesadzone (cyt. "Czy my jestesmy pentagon???") ale nie chodzi o wykradzenie danych. Natomiast wszyscy wiemy co się dzieje w n-ctwie gdy przez jeden dzień brak dostępu do SILP. A włamanie do sieci może zablokować dostęp do SILP wszystkim jednostkom naraz...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Post autor: gajowyPN »

W banku mam jedno hasło od początku informatyzacji bankowej czyli dobre naście lat i jakoś problemu nie ma, Co do zmainy liter w haśle to owszem tak właśnie robię, bo bym przecież ocipiał, chodzi mi o to że mam już dość niepotrzebnych zmian haseł i ciągłego zastanawiania się gdzie to dziś mam wstawić dużą literę bo jutro czy za tydzień trzeba będzie już wstawić ją w drugim miejscu!!!
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nadmiar haseł rodzi konieczność ich zapisywania.
A to naraża na ryzyko przeczytania takich zapisanych haseł przez osoby niepowołane.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gajowyPN pisze:W banku mam jedno hasło od początku informatyzacji bankowej czyli dobre naście lat i jakoś problemu nie ma
W banku ryzykujesz tylko i wyłącznie swoim kontem i jego zawartością. Czyli mniej więcej tak samo jak wchodząc do zatłoczonego pociągu z wypchanym portfelem w tylnej kieszeni. W sieci WAN ryzykujesz danymi i możliwością pracy całej firmy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

W związku z wymianą haseł u wszystkich użytkowników poczty życzę powodzenia adminom. Ciekawe dlaczego nikt nie sprawdza zmiany pinów na kartach - to skandal! Jednocześnie informuje, że większość nadleśnictw posiada "nielegalny internet" w biurach na WIFI i również nie zmieniają haseł! Nie wspominając o leśniczych, którzy posiadają różnej postaci internet i nie zmieniają na kartach SIM pinów. Proszę o zwrócenie uwagi na przytoczone fakty i wyciągnięcie stosownych konsekwencji.
Pozdrawiam wszystkich normalnych.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

strychnina pisze:W związku z wymianą haseł u wszystkich użytkowników poczty życzę powodzenia adminom.
... a hasło do poczty nie zmienia sobie sam użytkownik? ...
strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

drwalnik pisze: ... a hasło do poczty nie zmienia sobie sam użytkownik? ...
Zmienia - ale już widzę jak wszyscy użytkownicy je zmieniają... i pamiętają za 3 miesiące :lol:
ODPOWIEDZ