Transport

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
apis183
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: środa 19 sie 2009, 12:14
Lokalizacja: Z kraju

Transport

Post autor: apis183 »

Trochę przybliżę swoją sytuację: ukończyłem niedawno studia leśne, teraz czekam na staż w nadleśnictwie. W międzyczasie skorzystałem z pomocy PUP robiąc sobie prawo jazdy kat. C. Tak sobie założyłem, że jak nie dostanę pracy w zawodzie, to wyjdę z własną działalnością np. transport drewna kominkowego, stosowego. Czy do transportu drewna jest koniecznie potrzebny certyfikat kompetencji zawodowych oraz tachograf? Tacho ponoć musi być do ładunków powyżej 3,5 tony. Mam nadzieje, że da się to jakoś obejść :D bo koszty dodatkowych uprawnień nie są małe! Taki smutny wniosek się nasuwa, że trzeba za wszystko płacić. :evil:
lukasztl1990
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 17:43
Lokalizacja: pomorze

Post autor: lukasztl1990 »

Witam, szczerze mówiąc to obejście techa jest niemozliwe. Każdy samochód powyżej 3,5 tony musi mieć techo. Jeśli chcesz otworzyc własną firmę transportową musisz spełnić szereg wymogów, np. licencja. Jeśli chciałbyś się zaangażować w transport drewna moim zdaniem lepiej jest kupić samochód, założyć firmę i świadczyć usługi, np. dla Kronospanu, Mondi, i większych tartaków. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Tacho ominiesz i inne duperele tylko ciągnikiem .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170285
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Taniej i mniej stresowo by było, jakbyś wynajmował transport. Przy przebiciu m3 drewna stosowego, do m3 opału bądź papierówki ja bym nawet ie myślał o transporcie ciężarowym. Klientom możesz rozwozić mniejszym autem, w którym tachograf nie jest wymagany.
pytanie tylko, czy będziesz w stanie nabyć taką ilość drewna, żeby biznes był opłacalny?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
apis183
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: środa 19 sie 2009, 12:14
Lokalizacja: Z kraju

Post autor: apis183 »

Mam znajomego który świadczy usługi transportowe autem ciężarowym podobnym trochę do stara tylko trochę dłuższa paka i wysokie burty na jeden kurs jest wstanie załadować do 14m3 wozi również węgiel materiały, budowlana, tacha u niego w szoferce nie widziałem pewnie go nie ma. Takie rozwiązanie też nie było by złe nie ograniczał bym się tylko do drewna. Zastanawiałem się kiedyś nad mniejszym autem typu lublin, ale ładowność jest trochę mała. U mnie w regionie nie jest taka mała lesistość dosyć często widzę jak kursują auta do przewozu drewna stosowego i dłużyc, mam nadzieje że jak będę na stażu coś tam podpatrzę.
apis183
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: środa 19 sie 2009, 12:14
Lokalizacja: Z kraju

Post autor: apis183 »

Sten napisałeś "pytanie tylko, czy będziesz w stanie nabyć taką ilość drewna, żeby biznes był opłacalny?"
Nie chce handlować drzewem wole zająć się tylko transportem. Mniej zmartwień :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170285
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zmartwień pewnie i mniej, ale jak sam widzisz, trzeba mieć uprawnienia do transportu większych ilości, a to zmartwienie i koszty są. Przy tym na samym transporcie to raczej kokosów nie zarobisz. Czyż nie lepiej w łuparkę zainwestować i rozwinąć działalność kompleksową? W okolicach Warszawy 4- 6 szczapek (dł. ok. 30-35 cm) drewna kominkowego w detalu kosztuje ok. 10 - 15 zł - w zależności od sprzedawcy. Przelicz to na m3.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
marco30
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sobota 09 paź 2010, 13:32
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: marco30 »

Sprawa z transportem drewna i innych materiałów jest bardzo złożona i wymaga na pewno zasięgnięcia rady fachowców w zakresie transportu krajowego. Myślę, że bez większych problemów w sieci znajdziesz potrzebne informacje. Ale zapewne nie jest to łatwa droga do własnego biznesu. Proponuję przemyśleć handel drewnem, z Twojego posta wynika, że w dziedzinie drewna masz większą wiedzę niż w zakresie transportu.


Pozdrawiam i powodzenia życzę!
rosochacz
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 04 mar 2010, 16:56

Post autor: rosochacz »

żeby wozić drzewo samochodem powyżej 3,5 t musisz mieć jeszcze kwalifikację wstępna zrobioną a to jest koszt min. 3 k lepiej kupić jakiegoś dostawczaka na bliźniakach najlepiej z kiprem tylko czy będziesz miał klientów na taki biznes :?:
ODPOWIEDZ