Nie pozwól by Twój biznes leśny przeszedł w ręce obcych

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Anna Rutkowska
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:26

Nie pozwól by Twój biznes leśny przeszedł w ręce obcych

Post autor: Anna Rutkowska »

Po raz ostatni w tym roku CKPL organizuje dofinansowane Studium Przedsiębiorczości Leśnej. Koszt udziału w 10 trzydniowych weekendowych zjazdach z wyżywieniem i zakwaterowaniem w ****hotelu k. Poznania za 1.000 zł!

Przedsiębiorco, zainwestuj w swoje dziecko! Nie pozwól by twój biznes leśny przeszedł w ręce obcych! Wyślij syna/córkę na studium Przedsiębiorczości Leśnej. Ostatnia szansa, ostatnie wolne miejsca, ostatni rok z dofinansowaniem 80%!

Więcej informacji pod adresem: http://www.up.poznan.pl/ckpl/ckpl_sr/index.php
i http://ckpl.wordpress.com/

Zapisy pod nr telefonu: 061-848-77-63 begin_of_the_skype_highlighting              061-848-77-63      end_of_the_skype_highlighting
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Anna Rutkowska
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:26

Post autor: Anna Rutkowska »

Na Studium zapisać może się każdy przedsiębiorca (pracownik lub jego dziecko, żona... itp.) z wykształceniem podstawowym, zawodowym, technikum/liceum, po studiach też.
Po ukończeniu rocznego studium uczestnik uzyskuje certyfikat ukończenia Studium Przedsiębiorczości Leśnej honorowany w większości nadleśnictw przy przetargach, indeks Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Wydziału Leśnego) oraz dużo kontaktów, przyjaźni i znajomości wśród ludzi z branży.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Anna Rutkowska pisze:Przedsiębiorco, zainwestuj w swoje dziecko! Nie pozwól by twój biznes leśny przeszedł w ręce obcych! Wyślij syna/córkę na studium Przedsiębiorczości Leśnej. Ostatnia szansa, ostatnie wolne miejsca, ostatni rok z dofinansowaniem 80%!
Pani Aniu ! Proszę ! :(
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170100
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

zul pisze:Pani Aniu ! Proszę ! :(
Pani Aniu, Pani posłucha przedmówcy, bo wie, co pisze.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105145
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Anna Rutkowska pisze:uczestnik uzyskuje certyfikat ukończenia Studium Przedsiębiorczości Leśnej honorowany w większości nadleśnictw przy przetargach
A w jaki sposób ów certyfikat pomaga wygrać przetarg gdy decydującym kryterium jest cena usługi?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Anna Rutkowska
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:26

Post autor: Anna Rutkowska »

Piotrek pisze:
Anna Rutkowska pisze:uczestnik uzyskuje certyfikat ukończenia Studium Przedsiębiorczości Leśnej honorowany w większości nadleśnictw przy przetargach
A w jaki sposób ów certyfikat pomaga wygrać przetarg gdy decydującym kryterium jest cena usługi?
W dzisiejszych czasach coraz bardziej warto wiedzieć coś więcej i wcześniej niż wiedzą inni! Wymiana informacji na temat stawek, technologii, kontakty, znajomości z ludźmi z tej samej branży, borykającymi się z tymi samymi problemami w różnych rejonach Polski to wartość dodana poza wiedzą, którą Studium oferuje.

Certyfikat Studium pomaga, ale w sposób pośredni przy przetargach. Podczas zajęć lepiej może Pan poznać prawo zamówień publicznych, dodatkowo może Pan poznać najlepszych specjalistów od zamówień w Polsce, którzy doradzą jak oprotestować, jeśli wynik przetargu nie jest Panu na rękę lub może Pan się dowiedzieć więcej na temat organizacji konsorcjum.

Poza tym poznając innych przedsiębiorców z branży może Pan podjąć współpracę z kolegą z grupy jako podwykonawca, jeśli zupełnie się Panu nie powiedzie na Pana terenie. Czasem łatwiej jest współpracować z przedsiębiorcą leśnym z odległych terenów Polski niż z konkurencją z własnego nadleśnictwa.

Poza tym są niektóre "rozsądniejsze" nadleśnictwa, w których jednak nie cena stanowi kryterium 100% wyboru oferty i brane pod uwagę jest również wykształcenie i doświadczenie przedsiębiorcy. Inne kryteria pozacenowe są na razie w przetargach mową przyszłości, ale to przecież będzie musiało ulec zmianie!
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Anna Rutkowska pisze:ale to przecież będzie musiało ulec zmianie!
:smiech:

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać.
Pani Aniu, nasi usługodawcy już nie owijają w bawełnę, walą prosto z mostu: "jak nie dacie do przetargu takich stawek jak chcemy to.....",
i tu jest wymieniana cała lista możliwości jakie posiada n-czy.

Kiedyś było jeszcze biadolenie o kryzysie, o majątku skarbu......
Anna Rutkowska
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:26

Post autor: Anna Rutkowska »

zul pisze:
Anna Rutkowska pisze:ale to przecież będzie musiało ulec zmianie!
:smiech:

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać.
Pani Aniu, nasi usługodawcy już nie owijają w bawełnę, walą prosto z mostu: "jak nie dacie do przetargu takich stawek jak chcemy to.....",
i tu jest wymieniana cała lista możliwości jakie posiada n-czy.

Kiedyś było jeszcze biadolenie o kryzysie, o majątku skarbu......
Z tego co mi wiadomo, to sytuacja usługodawcy czyli LP może ulec zmianie... i to szybciej niż nam się wszystkim wydaje. Pocieszające jest to, że cokolwiek by się nie stało z LP, to i tak będą potrzebni ci, którzy to drewno pozyskują, bez względu na to, kto będzie usługodawcą.
Awatar użytkownika
marco30
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sobota 09 paź 2010, 13:32
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: marco30 »

Myślę, że jak by nie patrzeć to na pewno nikomu nie zaszkodzi poświęcić kilka weekendów na wysłuchanie wykładów mądrych ludzi z branży. Nawet jeśli zdobyty dokument nie pomoże w wygraniu przetargu to na pewno nie zaszkodzi w prowadzeniu firmy. Zestawiając koszty szkolenia, poświęcony czas do zdobytej wiedzy, nawiązania nowych kontaktów a przede wszystkim wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami uważam że bilans zysków i strat przemawia na korzyść wzięcia udziału w przedmiotowym szkoleniu.
Nadmieniam, że nie jestem stroną organizującą ani czerpiącą inne zyski z tego przedsięwzięcia. Z całą stanowczością namawiam jeszcze nie zdecydowanych do podjęcia nauki jeśli nie w tym to w podobnym kursie. Należy pamiętać, że nie każdy przedsiębiorca posiada wykształcenie tzw.leśne.

Pozdrawiam:)
forestforever
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 16:32
Lokalizacja: Kielce

cos lepszego

Post autor: forestforever »

marco30 pisze:Myślę, że jak by nie patrzeć to na pewno nikomu nie zaszkodzi poświęcić kilka weekendów na wysłuchanie wykładów mądrych ludzi z branży. Nawet jeśli zdobyty dokument nie pomoże w wygraniu przetargu to na pewno nie zaszkodzi w prowadzeniu firmy. Zestawiając koszty szkolenia, poświęcony czas do zdobytej wiedzy, nawiązania nowych kontaktów a przede wszystkim wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami uważam że bilans zysków i strat przemawia na korzyść wzięcia udziału w przedmiotowym szkoleniu.
Nadmieniam, że nie jestem stroną organizującą ani czerpiącą inne zyski z tego przedsięwzięcia. Z całą stanowczością namawiam jeszcze nie zdecydowanych do podjęcia nauki jeśli nie w tym to w podobnym kursie. Należy pamiętać, że nie każdy przedsiębiorca posiada wykształcenie tzw.leśne.

Pozdrawiam:)
Marco teraz jest lepsze szkolenie: http://studiummenedzerskie.wordpress.com/
nawet twoj szef tam chodzi do tej szkoly. ja tez
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Pani Aniu. Braliśmy w trzech w szkoleniu dla przedsiębiorców leśnych.
Szkolenie miało być brane pod uwage na przetargach jako szkoła leśna.
W tym roku pierwszy raz zrobili na przetargu dodatkowe 5 punktów za szkołe leśną.
Przegrałem przetarg 0.5 pkt ponieważ nie uznali mi szkoły.
Po co to szkolenie i wydawanie pieniędzy w błoto?
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

jakub pisze:Przegrałem przetarg 0.5 pkt ponieważ nie uznali mi szkoły.
Wszystko zależy od nadleśnictwa.Zależy czy w swiz była mowa o studium czy szkole średniej lub wyższej
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

A co to za szkolenia były? Jak długo trwały?
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

Napewno studium przedsiębiorczości leśnej
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

dark09 pisze:Napewno studium przedsiębiorczości leśnej
dokładnie. zapewniani byliśmy że w przetargach będziemy traktowani na równi z absolwentami szkół leśnych - mylili się. Wszystko było bez sensu i niepotrzebne
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Spotkałem się z jednym czy dwoma przetargami, gdzie do nadzoru wymagano pracowników z wykształceniem leśnym lub po Studium Przedsiębiorczości Leśnej. Ale było to wyraźnie napisane w SIWZ.
Foresta
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 11 gru 2011, 09:57
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Foresta »

U nas też było wymagane wykształcenie leśne -" Wykonawca udokumentuje leśne wykształcenie wyższe lub średnie, posiadane przez co najmniej pracowników nadzoru , przypisana waga temu kryterium 5%".
Mam wykształcenie zawodowe leśne i ukończone studium przedsiębiorczości leśnej oraz kilku pracowników po szkole leśnej zawodowej w tym jeden wyższe leśne, a konkurencja technikum leśne ( żaden z pracowników nie posiada leśnego wykształcenia).
I kto wygrał?
Konkurencja.
Co nas nie zabije to nas wzmocni.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105145
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Foresta pisze:I kto wygrał?
Konkurencja.
Ale czegoś nie rozumiem. Tobie nie dali tych 5% a konkurencji dali i przez to wygrała?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Foresta
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 11 gru 2011, 09:57
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Foresta »

Dokładnie Tak.
Gdyby dali to ja bym wygrał.
Ja nie mam średniego leśnego( tak mi wytłumaczono).
A byłem pewien,że mając pracownika z wyższym wykształceniem ,załapie się na te 5%
Co nas nie zabije to nas wzmocni.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Piotrek pisze:Ale czegoś nie rozumiem. Tobie nie dali tych 5% a konkurencji dali i przez to wygrała?
Foresta pisze:Dokładnie Tak.
No, to ja już nic nie rozumiem :cry:
ODPOWIEDZ